XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
19. novembris, 21:20
BALTICA 2012 - Ieskaņu koncerts Rīgā, Valsts svētku vakarā Komentēt

Latvijas Valsts dibināšanas 93.gadskārtas vakarā Rīgas Mazajā Ģildē bija pulcējušās folkloras kopas no visiem Latvijas novadiem - Latgales CEIRULEITS, ŪZULIŅŠ un UPĪTES Etnogrāfiskais ansamblis, Vidzemes SENLEJA un VĒRTUMNIEKI, Zemgales DIMZĒNS, Kurzemes Alsungas un Jūrkalnes Suiti, TREJTEKA un TALSI, Rīgas GRODI, SKANDINIEKI un MASKAČKAS SPĒLMAŅI, lai kopā svētītu svētkus,  Latvijas dzimšanas dienu un daudzinātu latviešu tradicionālo dziesmu spēku, kuŗā, lai cik grūti laiki, mēs varam pasmelties.

Latvijas BALTICAs karogs svētku rotā
Latvijas BALTICAs karogs svētku rotā
Koncerta vadītāji Anda Skuja un Andris Kapusts
Koncerta vadītāji Anda Skuja un Andris Kapusts
SENLEJA
SENLEJA
CEIRULEITS
CEIRULEITS
CEIRULEITS danco
CEIRULEITS danco
TREJTEKA un TALSI
TREJTEKA un TALSI
UPĪTES Etnogrāfiskais ansamblis
UPĪTES Etnogrāfiskais ansamblis
DIMZĒNS
DIMZĒNS
ŪZULIŅŠ
ŪZULIŅŠ
Alsungas un Jūrkalnes suiti
Alsungas un Jūrkalnes suiti
MASKAČKAS SPĒLMAŅI
MASKAČKAS SPĒLMAŅI
SKANDINIEKI - Lēlo un Helmī
SKANDINIEKI - Lēlo un Helmī
VĒRTUMNIEKI
VĒRTUMNIEKI
GRODI
GRODI
Pēc kopdziesmas - PALDIES visiem!!!
Pēc kopdziesmas - PALDIES visiem!!!
30. septembris, 00:54
Starptautiskie folkloras svētki „Rudynōji’ 2011” Komentēt

2011. gada 24. un 25.septembrī Līvānu novads aicināja visus folkloras draugus uz Sarptautiskajiem folkloras svētkiem „Rudynōji’ 2011”, lai latvisko tradīciju garā iezīmētu rudens sākumu. Starptautiskie folkloras svētki „Rudynōji" Līvānos norisinājās jau trīspadsmito gadu.

Sestdien no rīta līdz pat pēcpusdienai pie Līvānu novada kultūras centra notika pašmāju un viesu kolektīvu koncerts, kā arī zemnieku un uzņēmēju tirdziņš «Rudynōji -- 2011», kur varēja iegādāties dažādas rudens veltes un pašmāju ražojumus.

Pēc ieskaņu koncerta svētku dalībniekus uz pieņemšanu Līvānu novada bibliotēkā aicināja Līvānu domes pārstāvji.Katrs kolektīvs saņēma nelielu dāvaniņu un noskatījās filmu par Līvānu novadu.

Pēcpusdienā visi devās uz rudens ieskaņu koncertu Turku saieta namā.

Vakarpusē svētku dalībnieki atkal pulcējās Līvānu novada kultūras centrā uz vakarēšanu «Tolka gōja pogolmā». Virmoja īsts vakarēšanas gars, mijās dziesmas, rotaļas un danči.

Līvānos skatītājus priecēja latviešu un poļu folkloras kopas, kā arī kapela no Lietuvas – kopumā ap 200 dažādu vecumu dalībnieku. Šogad festivāls bija īpašs, jo tajā piedalījās Līvānu sadraudzības pilsētas Polijā Tarnowo Podgorne folkloras ansamblis „Modraki". Baudījām leišu kapelas, kā arī Dagdas folkloras kopas „Olūteņš”, Preiļu Valsts ģimnāzijas folkloras kopas „Rūtoj”, Galēnu folkloras kopas „Vydsmuiža”, Turku pagasta folkloras kopas „Turki”, Līvānu 1.vidusskolas folkloras kopas „Ceiruleits” un Līvānu novada KC TDA „Silava” jaukos priekšnesumus.

25.septembrī svētku dalībnieki devās izbraukumā uz Jēkabpili, kur ar savu „rudens ciemakukuli” piedalījās Miķeļdienas pasākumā Kena parkā.

Pēcpusdienā uz radošajām darbnīcām un svētku noslēguma pasākumu aicināja Latgales mākslas un amatniecības centrs.

Paldies par atbalstu Līvānu novada domei, Jaunsilavas pamatskolai un Līvānu novada KC kolektīvam.

Īpašs paldies tulcei Līgai Gedušai.
Modraki
Modraki
Rūtoj
Rūtoj
Sadancis
Sadancis
Vydsmuiža
Vydsmuiža
Jumja klaips
Jumja klaips
Modraki
Modraki
Ceiruleits
Ceiruleits
23. septembris, 00:25
Piemini Saules kauju Rudens saulstāvjos Komentēt
Ikgadējā pulcēšanās Saules kaujas pieminēšanas vakarā pamazām kļūst par tradīciju. Šai gadā Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē Saules kaujas 775 gadu atcerei Dižkoncertā piedalījās ABRA, BUDĒĻI, DANDARI, GRODI un SKANDINIEKI.
9. augusts, 00:25
Zaļās dzīves skola Rīgas Esplanādē Komentēt

GRODIGunta Saule

Šis ir tāds laiks. Rudzu Māras laiks. Rudzu balss skan it visur dabā. Arvien agrākos saulrietos, rīta rasas sudrabā mirdzošajos zirneklīšu saaustajos tīmeklīšos. Rudzu balss skan smeldzīgās un rimtās dziesmās, jestrās apdziedāšanās un danču melodijās, dūdu un bungu ādās, vijoļu un kokļu stīgās. Tā GRODI. Rīgas Grodi, ar ciešām un stiprām latgaļu saknēm, ar latgalisko virmojumu balsīs un dziesmu stāstos. Tā pirmā Zaļās dzīves stunda Rīgas Esplanādē, Rīgas 810-gades svēkos ir izskanējusi - ar Grodu Rudzu balsīm.

17. jūlijs, 15:40
Kurzemnieku diena Ikšķilē Komentēt

Saule Gunta

Kurzemnieku diena IkšķilēSestdiena. Daugavas krasts. Zaļa zāle. Saulaina debess ar dažiem pāri ritošiem lietus mākoņiem. Līksmi un dziedoši ļaudis. Kurzemnieku diena Ikšķilē.

Še sabraukušie bārtenieki, rucavnieki, nīcenieki, otaņķnieki, tārgalieši, tukumnieki, suiti līdzvedamajās lādēs, grozos un saiņos bija likuši gan amatnieku darinājumus – rakstainos un gana siltos cimdus, košās rotas, smaržīgos ziepju gabaliņus, pītos grozus, linaudekla tērpus, koka karotes un citas smalkas un derīgas lietas. Pārdošanai un nogaršošanai bija vesti arī gardie rudzu maizes kukuļi, saldmaizes, neiztrūkstošie sklandu rauši un citi Kurzemes kārumi.

Kurzemnieku lepnums, košums un dižums šai reizē – 2012.gada Balticas Ieskaņu pasākumā izvērtās kā dažādus Kurzemes puses novadus - tālās Lejaskurzemes, Suitu, arī Augškurzemes, Kurzemes līvu un Zemgales pierobežas dziedāšanas tradīcijas izrādīšana un izstāstīšana. Pļaviņā pie Ikšķiles Tautas nama, gluži līdzās Amatnieku tirdziņam un amatu demonstrējumiem notika brīvdabas koncerts, kuŗa piedalījās itin visi sabraukušie dalībnieki – Bārtas, Rucavas, Otaņķu Etnogrāfiskie ansambļi. Jo plaši, lai arī paši pauda, ka nelielā skaitā, bija pārstāvēti dažādie suti – Jūrkalnes Maģie suiti, Kuldīgas novada Gudenieku suiti un, protams, Alsungas Suitu sievas. Tukuma novadu pārstāvēja gan Slampes, gan Pūres folkloras kopas. Savu, no pārējiem atšķirīgo, skanējumu ienesa Tārgales līvu kopa „Kāndla”.

Koncertā „Kurzemes krāšņākās balsis” Bārtas, Otaņķu, Rucavas un Suitu dziesmas dziedāja šo novadu Etnogrāfiskie ansambļi. Koncertu vadīja un par katra novada muzikālajām savdabībām kopu vadītājus stāstīt aicināja Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra folkloras eksperte Gita Lancere.

Kurzemes dienas vainagojums – Etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu Dižkoncerts „Māte savas meitas sauca”, Andra Kapusta tapināts un vadīts, ar Diždanci uzsākts, izskanēja Ikšķiles estrādē, - ar pateicības vārdiem Ikšķiles domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam, Ikšķiles novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Dzintrai Čudarei, Tautas nama vadītājai Dacei Mistrei, kā arī ikšķilietei, Rīgas Domes Kultūras, izglītības un sporta aģentūras Kultūras pārvaldes priekšniecei Dzidrai Šmitai, no kuŗas savulaik bija nācis ierosinājums šādam sarīkojumam.

Kurzemnieku diena norisinājās sadarbojoties Latvijas Folkloras biedrībai, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centram, Ikšķiles novada pašvaldībai, kā arī Latviešu tautas mākslas savienībai un novadu pašvaldībām.

12. jūlijs, 20:03
Starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2011" Komentēt

Foto galerijas
Deju raksti Dainu kalnā izrakstīti

Sestdien, 9. jūlijā, Dainu kalnā folkloras svētkos "Deju raksti Dainu kalnā" pulcējās folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem, lai popularizētu tradicionālo deju un demonstrētu to savdabību un dažādību. Neraugoties uz karsto laiku, ar degsmi tika izdejotas gan Latgales, gan Kurzemes, gan Zemgales un Vidzemes senās dejas un rotaļas, kā arī savus deju soļus izrakstīja jaunieši no Akhmetas pilsētas Gruzijā. Pasākumā piedalījās LU folkloras deju kopa "Dandari", Jelgavas "Dimzēns", Saldus "Medainis", Siguldas "Senleja", Valkas "Sudmaliņas", kā arī pārstāvji no Rīgas Danču kluba.

Pirms deju koncerta Turaidā notika arī tradicionālās dejas meistarklase, kurā dejas pamatprincipus un pamatsoļus atgādināja un mācīja LU folkloras deju kopas "Dandari" vadītāji Dace Circene un Ilmārs Pumpurs. Jaunas atziņas par dejotprasmi ieguva ne tikai pasākuma apmeklētāji, bet arī folkloras kopu dalībnieki.

Vislielākā līksmība un dejotprieks bija sadancošanas daļā, kad ikvienam bija iespēja pašam iemācīties un izdejot senās dejas, basām kājām baudot karsto vasaras pēcpusdienu Turaidā.

Turaidas muzejrezervāts izsaka pateicību Siguldas novada domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam par finansiālo atbalstu svētku organizēšanā.
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA 2011

XXIV Starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2011" no 2. līdz 6. jūlijam notika Lietuvā - Panevežu, Kupišku, Ukmerģes un Širvintu rajonu pašvaldībās un Viļņā. Tie ir plašākie, sabiedrībā iecienītākie un pasaulē pazīstamākie tradicionālās kultūras svētki Baltijas valstīs, kas rūpējas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību. Festivāla tēma šogad bija "Ģimene".

Savā pastāvēšanas laikā, sākot ar 1987.gadu, festivālam ir izveidojusies stabila tradīcija, un tas ir atpazīstams plašā sabiedrībā. Savukārt tradicionālās kultūras kopējiem šie svētki allaž ir jaunas iedvesmas avots turpmākai darbībai. Festivāls iekļaujas CIOFF organizācijā un norit saskaņā ar tās apstiprināto kalendāru. CIOFF - pasaulē ievērojamākā Starptautiskā folkloras festivālu un tradicionālo mākslu organizāciju padome - ir UNESCO dalīborganizācija, un tajā ir iesaistījušās ap 80 pasaules valstis.

Festivālā piedalījās 46 lietuviešu folkloras kopas, dziedošās ģimenes un viesi no Itālijas (Terra del Sole), Meksikas (Ballet folklorico de Occidente), Moldovas (Plăieşii), Krievijas (Zabava), Slovēnijas (Strmol), Tanzānijas (Arnolds Chiwalala) un Igaunijas (Ilolatse ja emad). Latviju festivālā pārstāvēja Līvānu novada ģimeņu kopa, kurā apvienojušās ģimenes no folkloras kopām „Ceiruleits”, „Turki”un „Rūžupis veiri”.

Latvijas grupa pirmajā festivāla dienā piedalījās koncertā „Zvirbulis aicina” un citos pasākumos Širvintu novadā. Pirmais pieturas punkts bija Kernave – īpaša vieta, kura liecina par unikālām iznīkušām kultūras tradīcijām, civilizāciju un svarīgiem cilvēces vēstures etapiem. 2004.g. tā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma šedevru sarakstā. Kernave – vienīgais Baltijas valstīs piecu pilskalnu komplekss, kurā bija pirmā Lietuvas galvaspilsēta. Tikai šajā vietā vislabāk var izjust baltu pirmsvēsturi un Lietuvas valsts sākotni.

Pēc pasākumiem novados svētku viesi devās uz Viļņu, kur norisinājās pārējās festivāla dienas.

3.jūlijā Viļņas Kongresu namā notika Svinīgais festivāla atklāšanas koncerts. No 4.-6.jūlijam rosība valdīja Festivāla pilsētiņā Sereikiškes parkā, kur katru dienu darbojās amatnieku tirdziņš, notika sadziedāšanās, sadancošanās, nacionālās virtuves mielasti, koncerti, tradīciju demonstrējumi un danči.

Rīta cēlienā visi interesenti tika aicināti iesaistīties radošajās darbnīcās Lietuvas Tautas kultūras centrā.

Viesu kolektīvu vadītājiem bija pieņemšana Lietuvas Seimā. Sereikiškes parkā notika arī Noslēguma koncerts
1.jūlijā Lietuvas Nacionālajā muzejā Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2011” ietvaros tika atklāta izstāde „Baltijas tradicionālo tautas tērpu sievu galvas segas”. Izstādē ar saviem darbiem piedalās meistari no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Izstāde Lietuvas Nacionālajā muzejā (Viļņa, Arsenāla gatve 1) būs skatāma visu jūliju.

Braucām mājās ar ļoti labām emocijām. Mūs visus pārsteidza brīnišķīgais festivāla noformējums.

Festivāls bija izdevies!

Paldies par atbalstu Līvānu novada domei! Paldies par sadarbību Latvijas Folkloras biedrībai un Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centram.

Anna Kārkle, foto un stāstījums;

Jeļenas Jekimovas attēlu albumu, lūdzu, skatiet šeit

 

Latgales bērnu un jauniešu folkloras skola GARĀ PUPA

No 27.-30.jūnijam Līvānu 1.vidusskolas Laimiņas sākumskolā notika Latgales bērnu un jauniešu folkloras skola “Garā pupa”. Folkloras skolā piedalījās piecdesmit bērni no Līvānu 1.vidusskolas, Vārkavas vidusskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas, Viļānu vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Krustpils pamatskolas, Sīļukalna pamatskolas, Jaunsilavu pamatskolas un Dravnieku pamatskolas, kā arī no Rīgas, Jūrmalas un Siguldas.

Folkloras skola notika jau astoto gadu pēc kārtas un tāpat kā pagājušajā gadā darbojās Līvānu 1.vidusskolā.

Nodarbību saturs un formas tika izvēlētas atbilstoši bērnu un jauniešu vecumam - caur dziesmu, rotaļu, caur spēlēm, sarunām un praktisku darbošanos seno amatu meistardarbnīcās zinošu un talantīgu skolotāju vadībā.

Folkloras skolas programma bija ieplānota tā, lai bērni varētu cits citu labāk iepazīt, sadraudzēties un šādā labdabīgā gaisotnē iegūtu kopdarbības pieredzi.

Par veiksmīgu projekta norisi gādāja projekta vadītāja - Dienvidlatgales bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore Anna Kārkle.

Ikvienam bija iespēja apgūt latviešu tautas mūzikas instrumentu (kokles, ermoņiku, stabules, dūdu u.c.) spēles prasmi. Kokles spēli bērniem palīdzēja apgūt folkloras kopas ”Raksti” vadītāja Vita Talla. Rīgas skolēnu pils folkloras kopas ”Kokle” vadītāja Dina Liepa pasniedza vijoļspēles un stabules spēles nodarbības, bungu un dūdu grupas “Auļi” dalībnieks Edgars Kārklis mācīja dūdu spēli, Latgales šlāgermūzikas grupas «Baltie lāči» kontrobasists Toms Lipskis vadīja ritma instrumentu, mandolīnas un kontrobasa nodarbības, kapelas “Maskačkas spēlmaņi“ vadītājs Ansis Ataols Bērziņš ierādīja, kā spēlējamas ermoņikas. Savu padomu bubineņa spēles prasmē demonstrēja vecmeistars Jānis Pinups.

Darbojoties Latgales bērnu un jauniešu folkloras skolā ”Garā pupa” amatnieku vadībā, bērniem bija iespēja apgūt iemaņas aušanā, keramikā, rotu gatavošanā u.c.

Tautas daiļamata meistara Māra Maniņa vadībā bērni apguva iemaņas aušanā un mezglošanā. Ar lielu prieku bērni iesaistījās “Čaklo roku pulciņā” (vad. Vita Talla). Keramikas nodarbībās(vad.Eleonora Pastare) katrs bērns izveidoja sev svilpaunieku un izvirpoja māla podus un vāzes. Amatniece Žanna Vilcāne mācīja īpaši smalku darbiņu - cepuru pīšanu no doņiem.

Paši mazākie bērni aizrautīgi darbojās "Lielajā rotaļniekā", kuru vadīja skolotāja Helēna Ērgle.

Katru vakaru bērni jautri griezās deju virpulī. Brīvajā laikā folkloras skolas dalībnieki, izmantojot pārceltuvi, pārcēlās pāri Daugavai, uz Sēlijas zemi, kur tika skandēts Sēlijas dziesmu pūrs.

Īpaši liels paldies jāsaka “Ezeru” māju saimniekiem Terēzijai un Robertam Rubeņiem par brīnišķīgo pasākumu viņu lauku sētā. Kas var būt labāks par “īstu” lauku pirti, peldi ezerā, ugunskuru un ugunskurā ceptiem kartupeļiem!

Folkloras skolas laikā tika dziedātas tautas dziesmas un dejoti latviešu danči. Īpaši jauks bija Pērkonīša ducināšanas maratons.
Folkloras skolas “Garā pupa” noslēgumā izskanēja dalībnieku koncerts “Garās pupas raibie raksti”, kur katrs dalībnieks saviem vecākiem rādīja, ko ir iemācījies nometnes laikā.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Līvānu 1.vidusskola un Līvānu novada dome.

Ielīgošana Bastejkalnā 2011.gada 18.jūnijā
Līdz ar pievakres lietus gaisiem Rīgā ienāca Jāņi - ar Ielīgošanas meistardarbnīcu, ar pirmsjāņiem raksturīgo rosību. Rīgas vidū, Bastejkalna pakājē pulcējās laba tiesa Rīgas un Pierīgas folkloras kopu uzburt Jāņu iesvētīšanas gaisotni.
Pulkā eimu, pulkā teku Turaidā

XXVI Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku” Turaidas diena 2011.gada 22. maijā.

Bija tik laba sajūta, redzot, ko mūsu bērni māk, ar kādu prieku dzied, dejo un spēlē un ir lepni par savas tautas tradicionālās kultūras mantojumu!
Rīgas bērnu folkloras klubs KUKURAGĀ

Jau otro gadu Rīgā, VEF Kultūras pilī reizi mēnesī notiek radoša darbošanās bērnu folkloras klubā KUKURAGĀ. Kluba vadītāja Ieva Bērziņa aicina talkā savus kolēģus, Rīgas un dažkārt arī novadu kopu dalībniekus un dažādu bērniem saistošu praktisku nodarbību vadītājus, lai bērniem tikšanās Kukuragā būtu gana saistoša, tradicionālo kultūru, - rotaļu, deju, dziesmu un stāstu, izzinoša, gadalaikam atbilstoša un radoša.

Cepu, cepu kukuli, ko braukt ciemā
Dienvidlatgales un Sēlijas novada bērnu un jauniešu folkloras svētki Līvānos
Lielā diena Rīgā - Arkādijā un Bastejkalnā
Lielās dienas Saullēkta gaidīšana un svētīšana Arkādijā, foto: Andrejs Broks, pilnu galeriju skatīt šeit, un dienas svinēšana Bastejkalnā, foto: Andris Kapusts, pilna attēlu galerija skatāma šeit
XII Starptautiskajā Masku tradīciju festivālā Viesītē
No 12.-13.februārim Viesītē norisinājās XII Starptautiskais Masku Tradīciju festivāls, kurš, kā katru gadu, noslēdzās ar Meteņu svinēšanu.
Foto: Dāvis Markus un Andris Kapusts.
Folkloras godi - 2010
2010.gada 20.novembrī Siguldas pilsētas kultūras namā Folkloras godos tika pasniegtas Folkloras Gada balvas.
No Katrīnām līdz Andrejiem
Rīgas un novadu kopu koncerti VEF Kultūras pilī un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolā 2010.gada 27.un 28.novembrī.
Foto: Inguna Vilmane un Kārlis Pakārklis
Bārta
Bārta
Bārta
Bārta
Berendejka
Berendejka
Berendejka
Berendejka
Dimzēns
Dimzēns
Dimzēns
Dimzēns
Laiksne
Laiksne
Skandinieki
Skandinieki
Skandinieki
Skandinieki
Skandinieki
Skandinieki
Skandinieki
Skandinieki
Vilkači
Vilkači
Atmini Saules kauju. Karavīru daudzinājums
Ūsiņdiena Talsos

Daži attēli no 2010.gada Ūsiņu svinēšanas Talsos.

SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/