Latgales bērnu un jauniešu folkloras nometne „Garā pupa” ( 1. jūlijs 2014. 11:49 ) Komentēt

Anna Kārkle, Līvānu folkloras kopas "Ceiruleits" vadītāja

No 18. līdz 21.jūnijam Līvānu 1.vidusskolas Laimiņas sākumskolā notika Latgales bērnu un jauniešu folkloras nometne "Garā pupa", kurā piedalījās bērni un jaunieši no Līvāniem, Jaunsilavām, Rudzātiem, Preiļiem, Vārkavas, Sīļukalna, Krāslavas, Izvaltas, Vaboles un Jēkabpils.

Folkloras nometne "Garā pupa", kura bija sarīkota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Līvānu novada domes, Līvānu 1.vidusskolas un Līvānu BJC atbalstu, pulcināja bērnus un jauniešus jau vienpadsmito gadu pēc kārtas.

Nodarbību saturs un formas tika izvēlētas atbilstoši bērnu un jauniešu  vecumam - caur dziesmu, rotaļu, caur spēlēm, sarunām un praktisku darbošanos seno amatu meistardarbnīcās. Folkloras nometnes programma bija ieplānota tā, lai bērni varētu cits citu labāk iepazīt, sadraudzēties un šādā labdabīgā gaisotnē iegūt kopdarbības pieredzi ar skolotājiem un vietējā reģiona teicējiem un muzikantiem. Ikdienas nodarbību saturs bija veltīts padziļinātai folkloras apguvei zinošu un talantīgu skolotāju vadībā. Darbojoties Latgales bērnu un jauniešu folkloras nometnē "Garā pupa", amatnieku vadībā, bērniem bija iespēja apgūt iemaņas aušanā, keramikā, jostu un doņu cepuru  pīšanā, lupatu paklāju tamborēšanā u.c. Tautas mākslas studijas „Dubna” vadītāja Inese Valaine ierādīja aušanu celos. Ar prieku bērni iesaistījās "Čaklo roku pulciņā", ko vadīja Helēna Ērgle, Evita Kleina un Renāte Andiņa. Ar aizrautību bērni darbojās keramikas nodarbībās Eleonoras Pastares vadībā. Pie rokdarbnieces Žannas Vilcānes varēja mācīties pīt jostas, tamborēt lupatu paklājus vai darināt doņu cepures. Brīnišķīgi darbiņi tapa radošajā darbnīcā "Garās pupas raibie raksti", kuru vadīja skolotāja Kristīne Lude. Īsts piedzīvojumu bija tikšanās ar zemessargu Rihardu Utinānu.

Nometnes laikā ikvienam bija iespēja iemācīties kāda latviešu tautas mūzikas instrumenta -- kokles, ermoņiku, stabules, dūdu spēles prasmi.  Kokles spēli varēja iemācīties ar folkloras kopas "Raksti" vadītājas Vitas Tallas palīdzību. Skolotāja Dace Prūse nometnes dalībniekiem mācīja līgotnes un Jāņu rotaļas. Lieli palīgi bija folkloras kopas "Ceiruleits” dalībnieki. Agnese Kārkle vadīja vijoļspēles nodarbības, Oskars Bērziņš - stabules spēles nodarbības, Mairis Iesalnieks mācīja muzicēt ar akordeonu un ermoņikām, kā arī palīdzēja apgūt dūdu spēles pamatus. Danču vakarā tika izdejots vesels ducis danču. Paši mazākie bērni aizrautīgi darbojās "Lielajā rotaļniekā", ko vadīja skolotāja Helēna Ērgle.

Ciemojoties Ezeru mājās, tika izzinātas  pirts gudrības un Zaļās aptiekas noslēpumi zāļu sievas un pirtnieces Kristīnes Šišlovas vadībā. Ikvienam bija iespēja izpērties lauku pirtī un baudīt peldi pie pirts esošajā Silavu ezerā. Liels paldies visai Rubeņu ģimenei par brīnišķīgo dienu, viesmīlību, sirsnību un ilgstošo sadarbību!

Paldies visiem, kuri gādāja lai nometne izdotos! Lai dziesma par Garo pupu skan visu gadu līdz pat nākamajai vasarai!

Man bij viena balta pupa
Nezināju, kur stādīt…

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS