STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

norisināsies 2019.gada 16.-17.februārī Ventspils novadā

Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt (1)

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Kopas, ansambļi RSS
KĀNDLA ( 23. aprīlis 2011. 11:29 ) Komentēt drukāt

Kolektīva nosaukums: Tārgales pagasta līvu folkloras kopa KĀNDLA /kokle/

Kopas vadītāja: ILGA PORNIECE

e-pasts

Dibināšanas gads: 1972

Dalībnieku vecums: 15 līdz 79 gadi.

Kop darbojas Livonijas Ordeņpilī Ventspilī

Darbības veidi: Dziedāšana, dejošana, rotaļāšanās, stāstāmā folklora, muzicēšana un danču spēle

Spēlē tautas instrumentus: Kokle, vijole, dūdas, akordeons, velna bungas, bundziņas, svilpavnieks.

Līvu folkloras kopas KĀNDLA darbības mērķis ir tradicionālās kultūras aktualizācija, jaunrades attīstība, līvu tradīciju iepazīšana un popularizēšana, kultūras mantojuma saglabāšana valstī – folkloras festivālu BALTICA, somugru radu tautu festivālu, Līvu svētku, Latvijas dziesmu un deju svētku, Ventspils novada kultūras pasākumu un gadskārtu ieražu svētku programmu aprišu iezīmēšana, kas ir kopu darbības sasniegumu nozīmīgākā mākslinieciskā izpausme.

1972.gadā lībiete Hilda Grīva Cerbaha nodibināja un ilgus gadus vadīja ansambli KĀNDLA. No 1985.gada līdz 2002.gadam ansambli vada Austra Čepeļevska ar meitu Andu Fišeri. Pēc pārtraukuma 2004.gadā ansamblis pārtapa par Tārgales pagasta folkloras kopu. Tās vadītāja kļūst un vēl līdz šai dienai ir Ilga Porniece, kas darbību uzsāka arī ar bērnu un jaunatnes kopu PIŠKI KĀNDLA.

Akcentējot Tārgales pagasta vietējās kultūrvides un nemateriālā kultūras mantojuma savdabību, īpaša uzmanība veltīta aktivitātēm, kas nodrošina tradicionālo zināšanu un prasmju pārmantošanu, tādējādi veicinot Latvijas vērtības – vietējās līvu kultūras un valodas pārmantošanu, pastāvot asimilācijas draudiem uz unikālu tautību saglabāšanu.

Katru gadu Tārgales pagasta abas līvu folkloras kopas piedalās dažādos gadskārtu ieražu svētkos, novada pasākumos un vairākās skatēs, kuras rīko Latvijas folkloras biedrība, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra, bērniem - Valsts interešu izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteju.

Gatavojot skates programmas, dalībniekiem nākas mācīties un izprast dziesmas līvu valodā, apzināties tautu, kas vēl nesenā pagātnē šajā teritorijā dzīvoja tik vienkārši un dabiski.

Tārgales pagasta līvu folkloras kopa KĀNDLA ir aktīvi piedalījusies dažādos festivālos un ieguvusi starptautisku ievērību. Igaunijas Nacionālā Folkloras padome kopu uzaicināja piedalīties XXIII Starptautiskajā folkloras festivālā BALTICA 2010 Igaunijā, kas no 1987.gada pārmaiņus notiek Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Dalība folkloras festivālā BALTICA ir apliecinājums tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanas nozīmīgumam, kultūras identitātei un reizē kultūras daudzveidības veicināšanai, kas saglabājama nākamajām paaudzēm. Dalība festivālā ikvienai folkloras kopai ir liels gods un būtisks starptautisks apstiprinājums tās radošai darbībai. Kultūras mantojums ir mūsu spēks, tas mūs vieno un dzīvi liek dzīvot svētīgu, darinot to kuplumā, daiļumā un spēkā.

 Līvu Vastalovas svētku programma “Kākauļi no līvu krasta” XII Starptautisko masku tradīciju festivālam Viesītē. Vakara priekšnesumā tika izspēlēts mīts par pasaules radīšanu. Masku izdarību pamatā ņemta somugru teika: „Ūdens – tas ir dzīvības pirmsākums. Tad parādījušies putni, kuri izcēluši virs ūdens dūņu piciņu. Tā tapa zeme”. Masku tēli bija līvu piekrastē dzīvojošie (pīļu dzimtas – līdzīgi kaijām) kākauļi un garā meita Mōriņneitst – Māras meita (jūras/zemes meita). Mier – tulkojumā no līvu valodas ir jūra, mō – zeme. Stāsti un meldijas par kākauļiem ir meklējami Em.Melngaiļa 1923.gada piezīmēs. http://www.youtube.com/watch?v=tGxRoD1WPfw

http://gribudziedat.lv/?body=228

• http://www.ventspilsnovads.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=120&Itemid=310

http://www.kulturaskarte.lv/lv/amatiermakslas-kolektivs/targales-pagasta-livu-folkloras-kopa-kandla

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SILU MĒNESIS

Jumu jumu vārpas auga,
Jumî jauni cilveciņi;
Dancos mani kumeliņi,
Kad es braukšu precibâs.


/28537-0, Cēsu apr. Liezere/