Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
20. augustā Ziemupes jūrmalā ģimeniskie svētki – atpūtas pasākums “ma-DARA” ( 20. augusts 2016. 14:00 ) Komentēt drukāt

20. augustā no plkst. 14.00 Ziemupes jūrmalas stāvlaukumā jau piekto gadu norisināsies biedrības “Ziemupīte” organizētie mūsu sakņu, piederības un ģimeniskuma svētki - atpūtas pasākums “ma-DARA”. 

Atpūtas pasākums “ma-DARA” ir vieta un laiks, kur apstājas ikdienas rūpes, ir mirklis, ko baudīt, impulsi, kam ļauties, vieta, kur vienkārši būt, mācīties, saklausīt, iepazīt un darīt. Citus gadus godā cēlām tādas vērtības kā - Saule, Saknes, Zalktis, šī gada vadmotīvs – Rasa. 

IZZINOŠĀ “ma-DARA” dienas pirmajā pusē būs piedāvā tikties ar grāmatas "Savvaļas augu virtuve" autori Vairu Kārkliņu, kura iepazīstinās ar ziedūdeņiem un to daudzpusīgajām lietošanas iespējām, kā arī būs iespēja satikt mākslinieci un latvju zīmju pārzinātāju Brigitu Ektermani. Skanīgākā noskaņā - Bārtas etnogrāfiskais ansamblis piedāvās ielūkoties līgavas pušķošanas rituālā vai drīzāk iestudējuma (tas ir fragments no Jēkaba Ķībura trīs cēlienu etnogrāfiskā iestudējuma "Sendienu dziesma"), kas ansambļa repertuārā tiek ik pa laikam atjaunināts. Tas ir skumīgs brīdis -  tiek saģērbta līgava, viņai  tiek doti padomi jaunajai dzīvei, viņa atvadās no dzimtajām mājām, pirms tiek aizvesta uz vīra mājām.

“ma-DARA” DARA. Tāss meistare Madara Putna kopā ar Kasparu Zvirbuli iepazīstinās ar maz pazīto materiālu - bērza tāsi un palīdzēs uztaisīt tāšu aproci vai kādu citu nieku no tāss. Dzintaru auklētāja un mezglos vijēja Ilze Vainovska piedāvas ne tikai iegādāties kādu no jau iemezglotajiem “Noķerts Liepājā” produktiem, bet arī darbnīcu ar moto "Iesien mezglā rasas lāsi"! Tajā varēs iemācīties dimanta mezglu un "mērkaķa dūrīti", kurai tiešām iekšā var paslēpt gan akmeni, gan citus dārgumus.

TĒJNĪCĀ tiksies dzejnieki un dziesminieki no malu malām, būs iespējams dzirdēt Madaru Gruntmani, Jāni Rūci un Janu Egli (gan kopā, gan atsevišķi), Guntu Šnipki, Inetu Stadgali, Ivetu Skapsti, Austrasbērnus, Maiju Laukmani, Lauru Andersoni, Agitu Dragunu, Jāni Mackus u.c.

Vakarā “ma-DARA” SKAN. Par to parūpēsies mūzikas grupa “LATA DONGA”, kuras pamatu veido ģimene, kas jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku – Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts. Lata Dongas īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu. Senais un mūsdienīgais, latviskais un pasaulīgais, sievišķais un sakrālais savijas vienotā veselumā un ir galvenie grupas mūzikas iedvesmas avoti.

Tāpat par ģimeņu ansambli varētu nosaukt Kurtuvēnu folkloras ansambli “KURTUOVE” no Lietuvas, kas atpūtas pasākumā “ma-DARA” viesosies jau trešo gadu. Tajā piedalās gan sievas un vīri, gan vecāki un bērni. Kopas repertuārā ir teiksmainā un tradīcijām bagātā Kurtuvēnu novada dziesmas, tā kopj sava novada tradīcijas.

Katlakalna folkloras kopa “RĀMUPE” ir kļuvusi par pasākuma neatņemamu sastāvdaļu, ne velti “Rāmupes” sirdpuksts - Gunta Saule – kļuvusi par pasākuma krustmāti. RĀMUPES kopā sanāk un darbojas ļaudis, kurus interesē tradīcijas, folklora. Kopas dzīve norit senajā laika skaitīšanas un Gadskārtu svētku svētīšanas ritmā: viņi kopā svin Lielo dienu, Ūsiņus un Vasarassētkus, Jāņus, Rudenājus, Veļu vakarus, Bluķa vakarus. Gan līdzdarbojoties svētkos un kopkoncertos, gan dodoties izziņas braucienos, ir apceļojuši teju visu Latviju, ir piedalījušies svētkos Baltkrievijā, Igaunijas Kihnu salā un vairākkārt viesojušies Lietuvas zemē.

Visas dienas garumā būs iespējams piedalīties dažādās meistardarbnīcās, satikt un parunāt ar dažādu amatu meistariem un interesantu lietu veidotājiem, iegādāties lietas ar pievienoto vērtību. Apskatīt Madaras Mednes ilustrāciju izstādi “Laminated fairy dust”. Ar savu vasaras kukaiņu kolekciju un jauniem stāstiem par mītisko būtņu tēmu iepazīstinās Valters Arturs Vītols, kura pārraudzībā esošajā Pūķspārna vasaras skolā tiks radītas burvīgas lietas, spēlētas spēles.

Dalībnieku vidū būs arī flautu duets Madara Viļumsone un Renāte Oniuna, čellists Aivis Gailītis, Ceraukstes folkloras kopa “Laukam pāri”, meldru, klūgu pinēja un meistare Ineta Vēvere u.c. Vakara oficiālo un plānoto daļu noslēgs Durbes tautas mūzikas ansamblis "Neparasts gadījums".

Par ēšanu rūpēsies IK “Mums garšo”.

Pasākums ir bez ieejas maksas. No un uz Liepāju kursēs īpašais pasākuma autobuss, ko nodrošina Pāvilostas novada dome.

Vairāk informācijas par dalībniekiem un programmu www.facebook.com/pasakumsmadara un www.draugiem.lv/pasakumsmadara.

Informāciju sagatavoja:
Daina Vanaga
Biedrība “Ziemupīte” pārstāve 
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC