XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
3x9 Jāņi ( 19. jūnijs 2012. 18:30 ) Komentēt drukāt

Ērikas Mālderes grāmatas “3x9 Jāņi” atvēršanas svētki notiks 2012.gada 19.jūnijā plkst.18.30 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā. Tajos piedalīsies un grāmtā iekļautās līgotnes dziedās folkloras draugu kopa “Savieši”.

Apgāda Zvaigzne ABC unikālais piedāvājums mūsdienīgiem līgotājiem: Ērikas Mālderes grāmata “3x9 Jāņi” ar praktiskiem padomiem Jāņu sagaidīšanai un pavadīšanai un trejdeviņām Jāņu dziesmām un rotaļām. QR kods pie katras līgotnes ļauj ar viedtālruni atskaņot un apgūt melodijas pat pļavā vai pie ugunskura! Visas melodijas var noklausīties arī YouTube.com/3x9Jani.

Ērikas Mālderes grāmatas “3x9 Jāņi” atvēršanas svētki notiks 2012.gada 19.jūnijā plkst.18.30 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā. Tajos piedalīsies un grāmtā iekļautās līgotnes dziedās folkloras draugu kopa “Savieši”.

Vai pamanījāt - Jāņi vairs nav aiz kalniem! Bet kā tad svinēt šos izdaudzinātos Jāņus? Viens ir zināms visiem - jākurina ugunskurs un jādzied dziesmas! Vēl klīst runas par mistiskām papardēm. Taču tas vēl nebūt nav viss.

Šogad Apgāds Zvaigzne ABC nāk palīgā visiem, kas vēlas Jāņus svinēt pilnvērtīgi un apgūt līgošanas prasmes neticami ātri un mūsdienīgi, proti, izmantojot pašus svarīgākos informācijas ieguves veidus: grāmatu, internetu un jaunās tehnoloģijas.

Grāmatas "3x9 Jāņi" autore Ērika Māldere piedāvā lasītājiem praktiskus padomus tradicionālu Jāņu svinēšanai 21. gadsimtā. Īstenojot kaut tikai trešo daļu no visiem ieteikumiem, šīs vasaras saulgrieži kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu. Lai būtu vienkāršāk orientēties daudzajās norisēs, Ērika grāmatu veidojusi hronoloģiski, kā svētku scenāriju:sākot ar ielīgošanu un turpinot ar Zāļu dienu, Jāņu dienu, Jāņu vakaru, Jāņu nakti un Pēcjāņiem. Kā zināms, ja ir labs scenārijs un vienota izpratne par darāmo, izdodas ikviens pasākums. Nu piemēram, tie no jums, kas šogad uzņems līgotājus, tātad kļūs par jāņutēvu un jāņumāti, vai zināt, ar ko sākt gatavošanos svētkiem? Un jūs, kas brauksiet svinēt uz citām mājām, - vai zināt, ka jāņusētā nedrīkst ienākt klusējot, ir jāaplīgo mājinieki - tātad jādzied līgodziesmas.

Līgodziesmas, sauktas par līgotnēm, dziedam vai klausāmies tikai vienu reizi gadā - Jāņu laikā. Tas nozīmē, ka līgotņu vārdi un melodijas mēdz aizmirsties. Tomēr nedziedājuši nepaliksiet, ja uz Jāņiem būsiet paņēmuši līdzi grāmatu "3x9 Jāņi". Grāmatā iekļautas trejdeviņas scenārijam pieskaņotas līgotnes un jautrākās Jāņu rotaļas. Teiksiet, ka neprotat lasīt notis? Tā nav nekāda bēda! Tāpēc jau šī ir 21. gadsimta Jāņu grāmata un visas melodijas ir atrodamas, noklausāmas un apgūstamas YouTube.com/3x9Jani! Teiksiet, ka pļavā vai pie ugunskura nav datora? "3x9 Jāņi" piedāvā Latvijā unikālu risinājumu Jāņu melodiju apguvei: katrai melodijai grāmatā pievienots QR kods, kas mūsdienīgiem jāņubērniem ļauj atskaņot dziesmas un dziedāt līdzi jebkurā svētku svinēšanas vietā!

Kuros svētkos gan iztiek bez ēšanas? Kā sasiet sieru un izcept raušus, var izlasīt katrā sevi cienošā pavārgrāmatā, piemēram, "Gadskārtu ēdieni. Latviskas receptes visam gadam". Taču grāmatas "3x9 Jāņi" lasītāji uzzinās ļoti neparastu un īpašu grāmatas autores Ērikas tradicionālo Jāņu recepti. Tā dēļ vien var visu nakti negulēt! Un kā tad ar jāņuguni? Grāmatā ir parādīti vairāki veidi, kā kurt tradicionālu Jāņu ugunskuru, bet autore, būdama dizainere, piedāvā arī dažus visai negaidītus jāņuguns veidus. Lasiet "3x9 Jāņi", un jūsu jāņuguns metīs trejdeviņas dzirkstelītes! Šie un vēl daudzi citi, vismaz trejdeviņi, ļoti noderīgi padomi kā līgotājiem-iesācējiem, tā īsteniem folkloristiem.

Ērika Māldere ir arī “3x9 Jāņi” grafisko zīmējumu autore. Grāmatas lappusēs viens pēc otra uzzied filigrāni papardes ziediņi, kas gluži kā Jāņu nakts skurbumā pilnā krāšņumā uzplaukst grāmatas vidū. Turklāt, Ērikai sadarbojoties ar uzņēmumu SIA “Dekolserviss”, ir tapusi jauna alus kausu un glāžu kolekcija, un papardes ir saziedējušas arī uz tās.

Par autori:
Grāmatā “3x9 Jāņi” iekļauti Ērikas Mālderes (1962) apkopotie padomi Jāņu svinēšanā. Viņa ir arī grāmatas “3x9 Jāņi” grafisko zīmējumu autore. Savulaik Ērika darbojusies folkloras draugu kopā "Skandinieki" (1989-1996), bet šobrīd ir aktīva kopas "Savieši" dalībniece. Ērika ir grafiķe-dizainere, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Viņa ir daudzu grāmatu māksliniece; strādā savā uzņēmumā "Lampu dizaina darbnīca" (www.lampas.lv).

Jāņu līgotnes palīdzējusi izvēlēties un nodziedāt Amanda Jātniece (1970) un folkloras draugu kopa "Savieši". Amanda Jātniece absolvējusi Minesotas Universitāti (ASV), iegūstot bakalaura grādu lingvistikā. Šobrīd strādā par tulkotāju. Dziedājusi un spēlējusi ārzemju latviešu folkloras kopās "Teiksma" un "Lini". Kopš 2005. gada vada folkloras kopu "Savieši" Rīgā.

“Apgāds Zvaigzne ABC”.
Kontaktinformācija:
Meldra Bērziņa, 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/