Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
3x9 Jāņi ( 19. jūnijs 2012. 18:30 ) Komentēt drukāt

Ērikas Mālderes grāmatas “3x9 Jāņi” atvēršanas svētki notiks 2012.gada 19.jūnijā plkst.18.30 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā. Tajos piedalīsies un grāmtā iekļautās līgotnes dziedās folkloras draugu kopa “Savieši”.

Apgāda Zvaigzne ABC unikālais piedāvājums mūsdienīgiem līgotājiem: Ērikas Mālderes grāmata “3x9 Jāņi” ar praktiskiem padomiem Jāņu sagaidīšanai un pavadīšanai un trejdeviņām Jāņu dziesmām un rotaļām. QR kods pie katras līgotnes ļauj ar viedtālruni atskaņot un apgūt melodijas pat pļavā vai pie ugunskura! Visas melodijas var noklausīties arī YouTube.com/3x9Jani.

Ērikas Mālderes grāmatas “3x9 Jāņi” atvēršanas svētki notiks 2012.gada 19.jūnijā plkst.18.30 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā. Tajos piedalīsies un grāmtā iekļautās līgotnes dziedās folkloras draugu kopa “Savieši”.

Vai pamanījāt - Jāņi vairs nav aiz kalniem! Bet kā tad svinēt šos izdaudzinātos Jāņus? Viens ir zināms visiem - jākurina ugunskurs un jādzied dziesmas! Vēl klīst runas par mistiskām papardēm. Taču tas vēl nebūt nav viss.

Šogad Apgāds Zvaigzne ABC nāk palīgā visiem, kas vēlas Jāņus svinēt pilnvērtīgi un apgūt līgošanas prasmes neticami ātri un mūsdienīgi, proti, izmantojot pašus svarīgākos informācijas ieguves veidus: grāmatu, internetu un jaunās tehnoloģijas.

Grāmatas "3x9 Jāņi" autore Ērika Māldere piedāvā lasītājiem praktiskus padomus tradicionālu Jāņu svinēšanai 21. gadsimtā. Īstenojot kaut tikai trešo daļu no visiem ieteikumiem, šīs vasaras saulgrieži kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu. Lai būtu vienkāršāk orientēties daudzajās norisēs, Ērika grāmatu veidojusi hronoloģiski, kā svētku scenāriju:sākot ar ielīgošanu un turpinot ar Zāļu dienu, Jāņu dienu, Jāņu vakaru, Jāņu nakti un Pēcjāņiem. Kā zināms, ja ir labs scenārijs un vienota izpratne par darāmo, izdodas ikviens pasākums. Nu piemēram, tie no jums, kas šogad uzņems līgotājus, tātad kļūs par jāņutēvu un jāņumāti, vai zināt, ar ko sākt gatavošanos svētkiem? Un jūs, kas brauksiet svinēt uz citām mājām, - vai zināt, ka jāņusētā nedrīkst ienākt klusējot, ir jāaplīgo mājinieki - tātad jādzied līgodziesmas.

Līgodziesmas, sauktas par līgotnēm, dziedam vai klausāmies tikai vienu reizi gadā - Jāņu laikā. Tas nozīmē, ka līgotņu vārdi un melodijas mēdz aizmirsties. Tomēr nedziedājuši nepaliksiet, ja uz Jāņiem būsiet paņēmuši līdzi grāmatu "3x9 Jāņi". Grāmatā iekļautas trejdeviņas scenārijam pieskaņotas līgotnes un jautrākās Jāņu rotaļas. Teiksiet, ka neprotat lasīt notis? Tā nav nekāda bēda! Tāpēc jau šī ir 21. gadsimta Jāņu grāmata un visas melodijas ir atrodamas, noklausāmas un apgūstamas YouTube.com/3x9Jani! Teiksiet, ka pļavā vai pie ugunskura nav datora? "3x9 Jāņi" piedāvā Latvijā unikālu risinājumu Jāņu melodiju apguvei: katrai melodijai grāmatā pievienots QR kods, kas mūsdienīgiem jāņubērniem ļauj atskaņot dziesmas un dziedāt līdzi jebkurā svētku svinēšanas vietā!

Kuros svētkos gan iztiek bez ēšanas? Kā sasiet sieru un izcept raušus, var izlasīt katrā sevi cienošā pavārgrāmatā, piemēram, "Gadskārtu ēdieni. Latviskas receptes visam gadam". Taču grāmatas "3x9 Jāņi" lasītāji uzzinās ļoti neparastu un īpašu grāmatas autores Ērikas tradicionālo Jāņu recepti. Tā dēļ vien var visu nakti negulēt! Un kā tad ar jāņuguni? Grāmatā ir parādīti vairāki veidi, kā kurt tradicionālu Jāņu ugunskuru, bet autore, būdama dizainere, piedāvā arī dažus visai negaidītus jāņuguns veidus. Lasiet "3x9 Jāņi", un jūsu jāņuguns metīs trejdeviņas dzirkstelītes! Šie un vēl daudzi citi, vismaz trejdeviņi, ļoti noderīgi padomi kā līgotājiem-iesācējiem, tā īsteniem folkloristiem.

Ērika Māldere ir arī “3x9 Jāņi” grafisko zīmējumu autore. Grāmatas lappusēs viens pēc otra uzzied filigrāni papardes ziediņi, kas gluži kā Jāņu nakts skurbumā pilnā krāšņumā uzplaukst grāmatas vidū. Turklāt, Ērikai sadarbojoties ar uzņēmumu SIA “Dekolserviss”, ir tapusi jauna alus kausu un glāžu kolekcija, un papardes ir saziedējušas arī uz tās.

Par autori:
Grāmatā “3x9 Jāņi” iekļauti Ērikas Mālderes (1962) apkopotie padomi Jāņu svinēšanā. Viņa ir arī grāmatas “3x9 Jāņi” grafisko zīmējumu autore. Savulaik Ērika darbojusies folkloras draugu kopā "Skandinieki" (1989-1996), bet šobrīd ir aktīva kopas "Savieši" dalībniece. Ērika ir grafiķe-dizainere, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Viņa ir daudzu grāmatu māksliniece; strādā savā uzņēmumā "Lampu dizaina darbnīca" (www.lampas.lv).

Jāņu līgotnes palīdzējusi izvēlēties un nodziedāt Amanda Jātniece (1970) un folkloras draugu kopa "Savieši". Amanda Jātniece absolvējusi Minesotas Universitāti (ASV), iegūstot bakalaura grādu lingvistikā. Šobrīd strādā par tulkotāju. Dziedājusi un spēlējusi ārzemju latviešu folkloras kopās "Teiksma" un "Lini". Kopš 2005. gada vada folkloras kopu "Savieši" Rīgā.

“Apgāds Zvaigzne ABC”.
Kontaktinformācija:
Meldra Bērziņa, 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC