XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Dekšārēs skanēs krogus dziesmas un stāsti ( 8. februāris 2014. 15:00 ) Komentēt drukāt

8.februārī plkst. 15:00 Viļānu novada Dekšāru pamatskolas zālē (Nākotnes ielā 2, Dekšāres, Viļānu nov.) notiks XII Ziņģētāju un stāstnieku vakars, kur šogad gan kolektīvi no Latvijas, gan viesi no Lietuvas un Igaunijas skandēs krogus dziesmas un stāstus. 

Ik gadu februāra otrajā sestdienā ap 200 dalībnieku sanāk kopā „Ziņģētāju un stāstnieku vakarā”, kur ziņģētāji izpilda 2-3 paaudzēs mantotās dziesmas, bet stāstnieki tik ticami stāsta pa pusei nopietnus, pa pusei nenopietnus atgadījumus no dzīves, ka nevar īsti izprast, cik tajos patiesības, cik izdomas. Šogad pasākumam izvēlētā tēma ir „Krogus dziesmas un stāsti”, tāpēc vakars noteikti būs interesants un lustīgs.
 
Lai gan stāstnieki ir pieteikušies nelielā skaitā – Elizabete Kudiņa (Preiļu nov. Saunas pag.), Inta Birziņa (Lubāna), Gunta Siliņa (Bauskas nov. Vecsaule), Edmunds Packevičs (Madona) un Jāzeps Garančs (Cesvaine), tomēr nav šaubu, ka izsmiešanās garantēta, klausoties stāstus par to, kādi pārsteigumi gadījušies kāzās vai  ceļā uz krogu, vai kā noteikt, ka krogū jau diezgan būts un laiks doties mājup. Vislabākais stāstnieks būs tas, kurš no nieka „izpūtīs” lielu notikumu.
 
Savukārt ziņģētāji kā ierasts piedalīsies kuplā skaitā – Dekšārēs kopskaitā sabrauks 25 ziņgētāju grupas un individuālie izpildītāji. Vairākas folkloras grupas un ansambļi uz ziņģu vakaru ierodas katru gadu un publika tos jau ir iemīļojusi.
 
Šogad skatītājus priecēs gan Viļānu KN lauku kapela „Bumburneicys” (vad.Vivita Skurule) un Viļānu KN krievu dziesmu vokālais ansamblis „Sudaruški” (vad.Laura Reksne), gan Viļānu novada Dekšāru pagasta lauku kapela „Sovejī” (vad.Janīna Juste) un Dekšāru pagasta vīru kopa „Kūzūls”, Kārsavas novada Salnavas kapela „Sābri” (vad.Elvīra Bleive) un kapela „Malnavas muzikanti”, Varakļānu KN folkloras kopa (vad.Kristīne Strode) un Barkavas folkloras kopa „Madava” (vad.Terēsija Pelša), 

Preiļu novada Saunas pagasta etnogrāfiskais ansamblis „Naktineica” (vad.Anita Fedotova) un Vecsaules pagasta folkloras kopa „Vecsaule” (vad.Sarmīte Zandere), Lubānas lauku kapela „Meldiņš” (vad.Andris Dzenis) un Nagļu pagasta ziņģētāju kopa „Skreine” (vad.Veneranda Rimša), Zvirgzdenes lauku kapela (vad.Valentīna Ruciņa) un Izvaltas pagasta folkloras kopa „Izvoltīši” (vad.Anda Leikuma), Cesvaines folkloras kopa „Krauklēnieši” (vad.Baiba Putniņa) un Aglonas folkloras kopa „Olūteņš” (vad.Marta Bicāne), kā arī individuālie ziņģētāji Anita Rutule (Nagļi), Aija Inča un Ināra Pāvulsone (Barkava).

Muzikanti ieradīsies ne tikai no tuvākām un tālākām Latvijas vietām, bet  arī no kaimiņzemēm – kapela „Radvija” no Lietuvas (pilsēta Radvilski) un Pērnavas ermoņiku spēlmaņu klubs "Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts" no Igaunijas.

Protams, ziņģētājiem un stāstniekiem ir sarūpētas gan uzvarētāju un skatītāju simpātiju balvas, gan organizatoru un pārsteiguma balvas, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, Viļānu novada domes, Viļānu kultūras nama, Tautas muzikantu biedrības u.c. sadarbības partneru finansiālajam atbalstam.

Vairāk kā desmit gados ziņģētāju un stāstnieku vakaros ir iegūti un apkopoti nozīmīgi mūsdienu folkloras tradīciju materiāli, kas līdz gada beigām pārtaps informatīvā izdevumā „Ziņģes un stāsti”.

Ziņģētāju un stāstnieku vakara  mērķis ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamību, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp Latvijas novadu un ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem. Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003.gadā Madonas rajona Barkavā. 

XII Ziņģētāju un stāstnieku vakara „Krogus dziesmas un stāsti” norise 

8.februārī Viļānu novada Dekšārēs: 

15:00 – 18:00  Ziņģētāju un stāstnieku koncerts/ konkurss
18:30 – 19:00  Uzvarētāju sumināšana
19:30 - Danči (lustēšana un mielošanās ar līdzi paņemtiem „groziņiem”)

Sīkāka informācija par pasākumu: Iveta Dukaļska, Tautas muzikantu biedrības valdes priekšsēdētāja, tālr. 29167594   

FOTO:
1_ Barkavas folkloras kopa „Madava” Ziņģētāju un stāstnieku vakarā Viļānos 2013.g. Foto no Tautas muzikantu biedrības arhīva.
2_ Kapela „Malnavas muzikanti” Ziņģētāju un stāstnieku vakarā Viļānos 2013.g. Foto no Tautas muzikantu biedrības arhīva.
3_ Rēzeknes novada Ozolaines pagasta folkloras kopa „Zeile” Ziņģētāju un stāstnieku vakarā Viļānos 2013.g. Foto no Tautas muzikantu biedrības arhīva.
4_ Pērnavas ermoņiku kluba dalībnieki, festivālā piedalās pirmo reizi un arī kopā spēlē tikai kopš 2012.gada. Foto no Pērnavas ermoņiku kluba arhīva.
 
 
Informāciju sagatavoja
Maija Upeniece,
Tautas muzikantu biedrības pārstāve
T. 29333245

Informatīvais atbalsts - Latvijas Folkloras biedrība
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/