XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Etnogrāfiskais ansamblis „Naktineica‟ atzīmēs 60 gadu jubileju ( 27. aprīlis 2013. 15:00 ) Komentēt drukāt

Preiļos, Preiļu Kultūras namā, 2013. gada 27. aprīlī ar pasākumu „Man bej’ dzīsmu pīci pyuri, sešys mozys vuoceleitis‟ viens no Latvijā vecākajiem etnogrāfiskajiem ansambļiem „Naktineica‟ atzīmēs savas darbības 60 gadu jubileju.

Pasākuma pirmajā daļā izskanēs „Naktineicas‟ iemīļotāko un spēcinošāko dziesmu koncerts, atklājot ansambļa dalībnieču sievišķīgo dzīvesziņu, un tiks ieskandināts pirmais mūzikas albums. Otrajā daļā gaidāmi ansambļa draugu apsveikumi, muzikāli sveicieni no kolektīviem, kurus saista ilggadēja draudzība ar „Naktineicu‟. Pasākums noslēgsies ar latgalisku balli, kur būs gan daņči, gan mielošanās pie svētku galda, gan kavēšanās spilgtāko notikumu atmiņās.

Preiļu novada Saunas pagasta etnogrāfiskā ansambļa „Naktineica‟ pirmsākumi meklējami 1953. gadā, kad Aleksandra Vasiļevska vadībā tika nodibināts Ždanova vārdā nosauktā kolhoza ansamblis. No 1966. gada ansambļa vadītājs bija Jānis Teilāns. Ansamblis pārdēvēts par Saunas etnogrāfisko ansambli, tomēr vēlāk dalībnieki vienojušies par latgalisku nosaukumu „Naktineica‟. Tas latgaliski nozīmē ‘rudzupuķe’ un asociējas arī ar tumši zilajām rūtainajām villainēm, kuras papildina ansambļa dziedātāju tautas tērpus. Kopš 2010. gada etnogrāfiskā ansambļa „Naktineica‟ vadītāja ir Anita Fedotova.

Ansambļa lielākā vērtība ir no paaudzes paaudzē pārmantotās un saglabātās dziesmas, kas nāk no teicējām Annas Kažas, Rozālijas Gilučas, Jadvigas Anspokas, Teklas Pastares, Franciškas Skuteles un citām Saunas pagasta sievām. „Naktineicas‟ repertuārā ir ap 200 dziesmu, kuras vēl aizvien tiek dziedātas godos, ieražās un sadzīvē. Laika gaitā ansamblī jau nomainījušās vairākas paaudzes, līdz šim jau pāri par 100 cilvēku ir bijuši kolektīva dalībnieki. Pašlaik „Naktineicu‟ veido ap divdesmit dalībnieku, plecu pie pleca dziedot vairāku ģimeņu mātēm un meitām, vecmāmiņām un mazmeitām.

Savas darbības laikā ansamblis ir piedalījies visos folkloras festivālos „Baltica‟, kas notikuši Latvijā. Spilgti notikumi kolektīva vēsturē ir dalība Vissavienības Tautas sasniegumu izstādē Maskavā (1955) un Tautas mākslas svētkos Ukrainā (1989). Ansamblis ir piedalījies ari Vispārējo Dziesmu un deju svētku folkloras dienās, Latgales Dziesmu svētkos, etnogrāfisko ansambļu salidojumos, pasākumos Nacionālajā Brīvdabas muzejā. „Naktineica‟ regulāri uzstājas pasākumos Saunas pagastā, Preiļu un kaimiņu novados.

Papildus informācija:
Anita Fedotova,
Saunas pagasta etnogrāfiskā ansambļa „Naktineica‟ vadītāja
Mob.: +371 29900275,
E-pasts:

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/