Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Etnogrāfiskais ansamblis „Naktineica‟ atzīmēs 60 gadu jubileju ( 27. aprīlis 2013. 15:00 ) Komentēt drukāt

Preiļos, Preiļu Kultūras namā, 2013. gada 27. aprīlī ar pasākumu „Man bej’ dzīsmu pīci pyuri, sešys mozys vuoceleitis‟ viens no Latvijā vecākajiem etnogrāfiskajiem ansambļiem „Naktineica‟ atzīmēs savas darbības 60 gadu jubileju.

Pasākuma pirmajā daļā izskanēs „Naktineicas‟ iemīļotāko un spēcinošāko dziesmu koncerts, atklājot ansambļa dalībnieču sievišķīgo dzīvesziņu, un tiks ieskandināts pirmais mūzikas albums. Otrajā daļā gaidāmi ansambļa draugu apsveikumi, muzikāli sveicieni no kolektīviem, kurus saista ilggadēja draudzība ar „Naktineicu‟. Pasākums noslēgsies ar latgalisku balli, kur būs gan daņči, gan mielošanās pie svētku galda, gan kavēšanās spilgtāko notikumu atmiņās.

Preiļu novada Saunas pagasta etnogrāfiskā ansambļa „Naktineica‟ pirmsākumi meklējami 1953. gadā, kad Aleksandra Vasiļevska vadībā tika nodibināts Ždanova vārdā nosauktā kolhoza ansamblis. No 1966. gada ansambļa vadītājs bija Jānis Teilāns. Ansamblis pārdēvēts par Saunas etnogrāfisko ansambli, tomēr vēlāk dalībnieki vienojušies par latgalisku nosaukumu „Naktineica‟. Tas latgaliski nozīmē ‘rudzupuķe’ un asociējas arī ar tumši zilajām rūtainajām villainēm, kuras papildina ansambļa dziedātāju tautas tērpus. Kopš 2010. gada etnogrāfiskā ansambļa „Naktineica‟ vadītāja ir Anita Fedotova.

Ansambļa lielākā vērtība ir no paaudzes paaudzē pārmantotās un saglabātās dziesmas, kas nāk no teicējām Annas Kažas, Rozālijas Gilučas, Jadvigas Anspokas, Teklas Pastares, Franciškas Skuteles un citām Saunas pagasta sievām. „Naktineicas‟ repertuārā ir ap 200 dziesmu, kuras vēl aizvien tiek dziedātas godos, ieražās un sadzīvē. Laika gaitā ansamblī jau nomainījušās vairākas paaudzes, līdz šim jau pāri par 100 cilvēku ir bijuši kolektīva dalībnieki. Pašlaik „Naktineicu‟ veido ap divdesmit dalībnieku, plecu pie pleca dziedot vairāku ģimeņu mātēm un meitām, vecmāmiņām un mazmeitām.

Savas darbības laikā ansamblis ir piedalījies visos folkloras festivālos „Baltica‟, kas notikuši Latvijā. Spilgti notikumi kolektīva vēsturē ir dalība Vissavienības Tautas sasniegumu izstādē Maskavā (1955) un Tautas mākslas svētkos Ukrainā (1989). Ansamblis ir piedalījies ari Vispārējo Dziesmu un deju svētku folkloras dienās, Latgales Dziesmu svētkos, etnogrāfisko ansambļu salidojumos, pasākumos Nacionālajā Brīvdabas muzejā. „Naktineica‟ regulāri uzstājas pasākumos Saunas pagastā, Preiļu un kaimiņu novados.

Papildus informācija:
Anita Fedotova,
Saunas pagasta etnogrāfiskā ansambļa „Naktineica‟ vadītāja
Mob.: +371 29900275,
E-pasts:

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC