XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Igaunijas latvieši aicina uz Latvijas Kultūras dienām Igaunijā ( 11. jūnijs 2016. 12:00 ) Komentēt drukāt

11. jūnijā Tallinas Brīvdabas muzeja Setu sētā notiks pirmās Latvijas Kultūras dienas Igaunijā. No plkst. 12:00 līdz pašam vakaram svētku apmeklētajiem ir sarūpēta īpaša programma, kas iepazīstinās ar latviešu kultūru un Jāņu tradīcijām.

Svētku laikā darbosies dažādas darbnīcas bērniem. Latvijas meistari ar kolēģiem no Igaunijas demonstrēs dažādus amatus. Tirdziņā būs iespējams iegādāties meistaru rokdarbus un iepazīt Latvijas garšas.

Svētku rīkošana ir Latviešu Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā iniciatīva, iedvesmojoties no līdzīgiem pasākumiem, ko rīko citās zemēs mītošie latvieši. Šī pasākuma mērķis ir dot iespēju Igaunijas sabiedrībai labāk iepazīt Latviju un saliedēt vietējo latviešu diasporu. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Igaunijas Brīvdabas muzeja Multietnisko centru, Latvijas Vēstniecību Igaunijā, Tallinas latviešu skoliņu “Taurenis”, Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju, Latvijas Nacionālo Kino centru, pateicoties Igaunijas Integrācijas un Migrācijas fonda, Latvijas Vēstniecības, kā arī ar Latviju saistīto uzņēmumu “Aeroc”, “Gemoss” un “Valmiermuiža” atbalstam.

Lai arī esam kaimiņu tautas, igauņi par latviešiem nezin daudz. Pat latviešu valoda uz ielas tiek atpazīta ļoti reti. Šie svētki ir iecerēti kā mazs solis, lai mūsu tautas varētu viena otru iepazīt labāk. Pasākums noritēs Pirmsjāņu noskaņās, jo tieši Jāņu tradīcijas Latvijā ir saglabājušās tik stipras kā reti kurai Eiropas tautai. Pasākumu atklās Tallinas latviešu skoliņas “Taurenis” bērnu izstāde “Jāņi Latvijā”.

Par īpašajām jāņuzālēm un Jāņu laikā vācamajiem ārstniecības augiem stāstīs Rietumlatvijas zāļu sieva Līga Reitere. Viņas vadībā darbosies arī Jāņu vainagu darbnīca, kurā katrs varēs apgūt dažādus ziedu vainagu pīšanas veidus.

Latvijas rotkaļu Jakubovsku darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja izgatavot savu bronzas rotu ar senajām latviešu zīmēm. “Peles taka” iepazīstinās ar senajiem līvu un citu tautu tērpiem, kā arī mācīs savīt īpašas aukliņas. Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja kalējs un citi meistari demonstrēs savus amatus. Peipusa-krievu mājā Igaunijas Brīvdabas muzeja darbinieki gatavos īpašos latviešu ēdienus. Brīnišķīgās igauņu meistares Kairi Orav un Liina Meta Kuuskmann varīs ziepes.

Caur Jāņu dienas galvenajām norisēm un rituāliem apmeklētājus izvadīs Igaunijas latviešu folkloras kopa “Rēvele” un folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači“ no Latvijas. Kopā ielīgosim Jāņus, izdziedāsim skaistākās īsākās nakts dziesmas un kursim simbolisko Jāņuguni.

Īpašajā svētku koncertā piedalīsies Igaunijas latviešu koris “Ziemeļu balsis”, Somijas latviešu koris “Ziemeļmeita”, Tallinas latviešu skoliņas “Taurenis” dalībnieki, folkloras ansamblis „Rēvele“, Igaunijas seno vīru dziesmu ansamblis “Lüü-Türr”. Noslēgumā folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači“ prezentēs savu pērn izdoto vīru jāņudziesmu albumu “Jānis”.

Tradicionālos latviešun līvu dančus spēlēs pazīstamie Latvijas tautas muzikanti Oskars Patjanko un Māra Raģe kā arī talantīgā igauņu dūdu spēlētaja Leanne Barbo.

Pasākuma noslēgumā aicināsim visus uz īpašu kinoseansu, kura demonstrēsim Latvijas kino klasiku. Režisora Jāņa Streiča komēdiju “Limuzīns Jāņunakts krāsā”. Noskatoties šo filmu, igauņiem notiekti izdosies iepazīt latviešus daudz labāk, līdzīgi kā tas notiek ar latviešiem, kam izdodas noskatīties Igaunijas kino klasikas darbus kā “Siin me oleme” un “Mehed ei nutta”.

Visas dienas garumā darbosies Latvijas amatnieku un gardumu tirdziņš, kurā būs iespējams iegadāties īstu latviešu rupjmaizi, Jāņusieru, “Valmiermuižas”alu un citus latviešu gardumus. Par īpašajām maizes tradīcijām stāstīs Latvijā pazīstmā un mīlētā maizes māte Ilze Briede.

Īpašajā info stendā būs iespējams iegūt informāciju par Tūrisma iespējām Latvijā kā arī iegādāties latviešu mūzikas ierakstus.

Ņem līdzi ģimeni un nāc iepazīsti savus kaimiņus!
Uz tikšanos svētkos.
Informāciju sagatavoja:
Latviešu Nacionālās Kultūras biedrības Igaunijā
valdes priekšsēdētāja Laura Šmideberga
tel. 54511595

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/