Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Izstāde „Lai top Brīvdabas muzejs!” viesojas Beverīnas novadā (No 9. marta 2013. līdz 31.maijam. ) Komentēt drukāt

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ceļojošās izstādes „Lai top Brīvdabas muzejs! Pirmajai brīvdabas ekspozīcijai Baltijā – 80” norises vietas un laiki Beverīnas novadā:

9. marts – 29. marts
Beverīnas novada Kauguru pagasta "Pagastmājā", Mūrmuižā.
1. aprīlis – 30. aprīlis Beverīnas novada Brenguļu pagasta Sporta un kultūras centrā "Kaimiņi", Brenguļos.
3. maijs – 31. maijs Beverīnas novada Trikātas pagasta Saieta namā "Depo", Trikātā.
 

No 9. marta līdz 31. maijam Beverīnas novadā būs aplūkojama Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ceļojošā izstāde „Lai top Brīvdabas muzejs! Pirmajai brīvdabas ekspozīcijai Baltijā – 80”. Izstāde iepazīstina ar Brīvdabas muzeja sākotni, kas cieši saistīta ar Vidzemi.
 
Lai saglabātu un nākamajām paaudzēm parādītu vēsturisko mantojumu kopumā, Ziemeļeiropas valstīs jau 19. gs. beigās radās ideja veidot brīvdabas muzejus. Pirmais brīvdabas muzejs pasaulē ir 1891. gadā atklātais muzejs „Skansen” Stokholmā, Zviedrijā. Pēc zviedru parauga līdzīgi muzeji turpmākajā desmitgadēs tika veidoti daudzviet Eiropā. Latvijā šis laiks sakrita ar nacionālās pašapziņas atmodu. No laukiem, ciešā saistībā ar lauku sētu, izveidojās latviešu pirmās paaudzes inteliģence. Rīga bija pirmā no Baltijas pilsētām, kur ideja par etnogrāfisko vērtību saglabāšanu izpaudās aktīvā darbībā. 1896. gadā Viskrievijas X arheologu kongresa laikā Rīgā notika latviešu etnogrāfiskā izstāde.

Pieminekļu valde 1924. gada 2. februārī pēc arhitekta Paula Kundziņa ierosinājuma pieņēma lēmumu par Pieminekļu valdes Brīvdabas muzeja nodibināšanu.1928. gadā Zemkopības ministrijas Centrālā zemes ierīcības komisija piešķīra muzeja vajadzībām 70 ha valsts mežu fonda zemi Juglas ezera austrumu krastā, un P. Kundziņš sāka vadīt muzeja iekārtošanas darbus. Pirms 80 gadiem, 1932. gada 13. maijā, apmeklētājiem tika atvērta pirmā brīvdabas ekspozīcija Baltijā — Vidzemes sēta.

 Izstādē izmantoti Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, LU Akadēmiskās bibliotēkas, kā arī Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāli. Izstādes veidotāji: Atis Artmanis, Mārtiņš Kuplais, Irisa Priedīte, Ints Sedlenieks, Una Sedleniece, Austra Ziļicka.

Izstāde Beverīnas novadā tiks atklāta9. martā plkst. 14:00, kad Beverīnas novada Kauguru pagasta "Pagastmājā", Mūrmuižā notiks Mūrmuižas tautas universitātes 6. nodarbība, piedaloties izstādes veidotājiem – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja speciālistiem. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja padziļināti iepazīties gan ar Brīvdabas muzeja sākotni, gan ar muzeju darbu senceltņu un etnogrāfiskā mantojuma pētniecībā mūsdienās.
 
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ceļojošās izstādes „Lai top Brīvdabas muzejs! Pirmajai brīvdabas ekspozīcijai Baltijā – 80” norises vietas un laiki Beverīnas novadā:

9. marts – 29. martsBeverīnas novada Kauguru pagasta "Pagastmājā", Mūrmuižā.
1. aprīlis – 30. aprīlisBeverīnas novada Brenguļu pagasta Sporta un kultūras centrā "Kaimiņi", Brenguļos.
3. maijs – 31. maijsBeverīnas novada Trikātas pagasta Saieta namā "Depo", Trikātā.
  
Informāciju sagatavoja
Una Sedleniece
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietniece
, t. 28612888
 
Līga Mergina
Beverīnas novada kultūras un sporta nodaļas vadītāja
, t. 29451082
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC