Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.
Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”.
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00.
Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!
Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" - muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.
Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.
No plkst. 17.00 ZĀĻU VAKARS „VĪTOLNIEKU” priekšpagalmā
zāļu lasīšana
vaiņagu un vītņu vīšana
zāļu vakara izdziedāšana
Jāņu vietas iekārtošana
no plkst. 19.00 JĀŅU IELĪGOŠANA „VĪTOLNIEKU” sētā
Jāņa bērnu ierašanās
Jāņa bērnu un mājas ļaužu savstarpēja aplīgošana
Jāņa mātes un Jāņa tēva pušķošana
zāļu mešana „laidarā”
siera un alus prasīšana
cienāšana ar sieru un alu
Jāņa mātes un Jāņa tēva slavēšana ( vai pelšana)
Jāņu rotaļas
no plkst. 21.00 SAULRIETA SVĒTĪŠANA JŪRMALĀ
Jūras un Saules izdziedāšana
Saules pavadīšana
Jāņuguns iedegšana kāpās
Lāpu gājiens uz Jāņa sētu
No plkst. 23.00 JĀŅU NAKTS „VĪTOLNIEKU” SĒTĀ
Jāņu ugunskura iedegšana
Skaistāko Jāņa dziesmu izdziedāšana
Jāņu goda mielasts
Rotaļas un danči
no plkst. 04.00 JĀŅU SAULES GAIDĪŠANA UN SVEIKŠANA
ZINĀŠANAI
Rucavas tradīciju klubs gādās, lai Jāņa bērni justos kā mājās. Galdā tiks likta pašcepta rupjmaize un saldskābmaize, pašu siets Jāņu siers, baltais sviests un kvass. Ja ir iespējas un vēlēšanās, katrs var ņemt līdzi kaut ko uz sviestmaizēm liekamu ( kūpinātas desas, zivis, gaļu, gurķus, tomātus - vēlams, jau sagrieztā veidā), arī savu sieru, alu, cepumus un raušus.
Ieteicams ģērbties silti, arī līdzi ņemt siltas vējjakas, seģenes – pie jūras mēdz būt vējaini un vēsi! Kājās ērtus apavus. Noderēs kabatas lukturīši nakts tumšākajā laikā un lāpas Jāņugunij. Priecāsimies par katru, kurš būs ģērbies tautas tērpā vai tērpā ar latviskiem rotājumiem, kuram līdzi būs savas Jāņu zāles un jau sapīti Jāņu vaiņagi.
Lūgums tiem, kuri piedalīsies Jāņos, darīt to zināmu pa
tel. 26814051 Sandrai Aigarei
Sīkākas ziņas pa tālr. 26814051
Liela nāca liela diena,
Mazas manas villainites;
Ko apsegšu lielu dienu
Ar mazàm villainèm?
[Rīgas apr. Lielvārde, Dainu skapis, 17035-3]
>>><><<<