Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
LAI TOP! ( 13. maijs 2012. ) Komentēt drukāt
Pirmajai brīvdabas ekspozīcijai Baltijā – 80

2012. gada 13. maijā Brīvdabas muzeja draugi un atbalstītāji pulcēsies Juglas ezera krastā, lai atzīmētu Vidzemes sētas 80. dzimšanas dienu.

Lai saglabātu un nākamajām paaudzēm parādītu vēsturisko mantojumu kopumā, Ziemeļeiropas valstīs 19.gs. beigās radās ideja veidot brīvdabas muzejus. Pirmais brīvdabas muzejs pasaulē ir 1981.gadā dibinātais muzejs „Skansen” Stokholmā, Zviedrijā. Pēc zviedru parauga līdzīgi muzeji turpmākajā desmitgadēs tika veidoti daudzviet Eiropā, arī Latvijā.

Latviešu vēsturiskā mantojuma saglabāšana, nacionālās pašapziņas uzturēšana un tautiskuma audzināšana ir tikai daži iemesli, kālab 1924.gada 2.februārī, pēc arhitekta Paula Kundziņa ierosinājuma, Pieminekļu valde pieņēma lēmumu par Brīvdabas muzeja dibināšanu. Pēc vairāku gadu rūpīga pētnieciskā un organizatoriskā darba 1932.gada 13.maijā Rīgā apmeklētājiem tika atvērta pirmā brīvdabas ekspozīcija Baltijā – Vidzemes sēta. Astoņdesmit gadu pastāvēšanas laikā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir audzis un attīstījies, un šodien tajā aplūkojamas jau vairāk nekā 100 senceltnes no visiem Latvijas novadiem.

Brīvdabas muzeja dibināšanas mērķi nav zaudējuši aktualitāti arī šodien. Tāpēc šogad, 2012. gada 13. maijā Brīvdabas muzeja draugi un atbalstītāji pulcēsies Juglas ezera krastā, lai atzīmētu Vidzemes sētas 80. dzimšanas dienu.

Tāpat kā toreiz – Latvijas ministri, prominences un citi lūgtie viesi plkst.12.00 sveiks visus ar šo nozīmīgo notikumu. Tāpat kā toreiz dziedās Latvijas Universitātes koris „Juventus”.

Plkst. 13.00 muzeja Izstāžu zālē tiks atklāta jubilejas gada izstāde „Lai top Brīvdabas muzejs!” Izstāde iepazīstinās apmeklētājus ar Brīvdabas muzeja tapšanas pirmajiem gadiem, kā arī godinās muzeja idejas autorus un praktiskā darba darītājus, vienlaikus palīdzot apmeklētājiem izprast Brīvdabas muzeja iekārtošanas pamatprincipus. Izstādi atbalsta uzņēmums „Stora Enso Packaging”. Izstādē būs aplūkojami Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Akadēmiskās bibliotēkas, kā arī Valsts vēstures arhīva materiāli. Izstāde būs aplūkojama no š.g. 13.maija līdz 13.jūnijam.

Latvijas Etnogrāfiskā muzeja būtību varētu izteikt muzeja direktores vietnieka-galvenā krājumu glabātāja, muzeja ilggadīgā darbinieka Mārtiņa Kuplā vārdiem: „Demokrātisks skatījums uz sabiedrības un nacionālas valsts pagātni ir motīvs, kura viens no izpausmes veidiem ir brīvdabas muzeji. Kultūras institūcija, mācību centrs, atpūtas vieta un tūrisma atrakcija — katrs tā apmeklējums ir mazs vai liels piedzīvojums, kas vienmēr tuvina vēsturei un tās izpratnei. Brīvdabas muzeji vienmēr ir nacionāli — tie kolekcionē tikai savas zemes, savu novadu un tautu vēstures pieminekļus un liecības. Vēstures zināšanu pieejamība palīdz saprast un neaizmirst, no kurienes mēs esam atnākuši līdz šodienai.”

Informāciju sagatavoja:
Igors Ziemelis
Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs
e-pasts:

 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC