XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
LAI TOP! ( 13. maijs 2012. ) Komentēt drukāt
Pirmajai brīvdabas ekspozīcijai Baltijā – 80

2012. gada 13. maijā Brīvdabas muzeja draugi un atbalstītāji pulcēsies Juglas ezera krastā, lai atzīmētu Vidzemes sētas 80. dzimšanas dienu.

Lai saglabātu un nākamajām paaudzēm parādītu vēsturisko mantojumu kopumā, Ziemeļeiropas valstīs 19.gs. beigās radās ideja veidot brīvdabas muzejus. Pirmais brīvdabas muzejs pasaulē ir 1981.gadā dibinātais muzejs „Skansen” Stokholmā, Zviedrijā. Pēc zviedru parauga līdzīgi muzeji turpmākajā desmitgadēs tika veidoti daudzviet Eiropā, arī Latvijā.

Latviešu vēsturiskā mantojuma saglabāšana, nacionālās pašapziņas uzturēšana un tautiskuma audzināšana ir tikai daži iemesli, kālab 1924.gada 2.februārī, pēc arhitekta Paula Kundziņa ierosinājuma, Pieminekļu valde pieņēma lēmumu par Brīvdabas muzeja dibināšanu. Pēc vairāku gadu rūpīga pētnieciskā un organizatoriskā darba 1932.gada 13.maijā Rīgā apmeklētājiem tika atvērta pirmā brīvdabas ekspozīcija Baltijā – Vidzemes sēta. Astoņdesmit gadu pastāvēšanas laikā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir audzis un attīstījies, un šodien tajā aplūkojamas jau vairāk nekā 100 senceltnes no visiem Latvijas novadiem.

Brīvdabas muzeja dibināšanas mērķi nav zaudējuši aktualitāti arī šodien. Tāpēc šogad, 2012. gada 13. maijā Brīvdabas muzeja draugi un atbalstītāji pulcēsies Juglas ezera krastā, lai atzīmētu Vidzemes sētas 80. dzimšanas dienu.

Tāpat kā toreiz – Latvijas ministri, prominences un citi lūgtie viesi plkst.12.00 sveiks visus ar šo nozīmīgo notikumu. Tāpat kā toreiz dziedās Latvijas Universitātes koris „Juventus”.

Plkst. 13.00 muzeja Izstāžu zālē tiks atklāta jubilejas gada izstāde „Lai top Brīvdabas muzejs!” Izstāde iepazīstinās apmeklētājus ar Brīvdabas muzeja tapšanas pirmajiem gadiem, kā arī godinās muzeja idejas autorus un praktiskā darba darītājus, vienlaikus palīdzot apmeklētājiem izprast Brīvdabas muzeja iekārtošanas pamatprincipus. Izstādi atbalsta uzņēmums „Stora Enso Packaging”. Izstādē būs aplūkojami Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Akadēmiskās bibliotēkas, kā arī Valsts vēstures arhīva materiāli. Izstāde būs aplūkojama no š.g. 13.maija līdz 13.jūnijam.

Latvijas Etnogrāfiskā muzeja būtību varētu izteikt muzeja direktores vietnieka-galvenā krājumu glabātāja, muzeja ilggadīgā darbinieka Mārtiņa Kuplā vārdiem: „Demokrātisks skatījums uz sabiedrības un nacionālas valsts pagātni ir motīvs, kura viens no izpausmes veidiem ir brīvdabas muzeji. Kultūras institūcija, mācību centrs, atpūtas vieta un tūrisma atrakcija — katrs tā apmeklējums ir mazs vai liels piedzīvojums, kas vienmēr tuvina vēsturei un tās izpratnei. Brīvdabas muzeji vienmēr ir nacionāli — tie kolekcionē tikai savas zemes, savu novadu un tautu vēstures pieminekļus un liecības. Vēstures zināšanu pieejamība palīdz saprast un neaizmirst, no kurienes mēs esam atnākuši līdz šodienai.”

Informāciju sagatavoja:
Igors Ziemelis
Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs
e-pasts:

 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/