Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Mežotnes pilskalna svētki 2013 ( 18. maijs 2013. ) Komentēt drukāt

2013.gada 18.maijā Rundāles pagastā jau septīto reizi notiks Mežotnes pilskalna svētki, kurus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” sadarbībā ar Rundāles novada domi.

Svētki sasaista zemgaļu senatni ar mūsdienīgām sadzīves vēstures rekonstrukcijām, kurās ir iespēja iesaistīties arī svētku apmeklētājiem. Svētku tēmu caurvij vēstures un mūsdienu simboli – baltais likteņzirgs, zemgaļu šķēpi un ugunszīmes. Svētkus ar Dieva dziesmām Vīnakalnā ieskandinās folkloras kopas „Laiva”, „Laukam pāri” un „Svitene”. Skanēs dainas, kurās atainoti seno baltu priekšsati par zirga saistību ar Sauli un dievībām. Svētku atklāšanā senpilsētas apmetnē pēc senas zemgaļu tradīcijas Baltais likteņzirgs ies pār sakrustotiem šķēpiem, tādējādi vēstījot par nākotni.

Mežotnes baznīcā varēs aplūkot Alytas vēstures muzeja (Lietuva) baltu pilskalnu maketu un vēsturnieka Normunda Jēruma zemgaļu pilskalnu fotoattēlu kolekcijas izstādi. Izstādes atklāšanā par baltu pilskalniem dabā stāstīs paši izstādes veidotāji – Alytus vēstures muzeja speciālisti un vēsturnieks, Tērvetes Zemgaļu muzeja vadītājs Normunds Jērums.

Svētku centrālās norises paredzētas Mežotnes pilskalna virsotnē, kur vēstures biedrību pārstāvji demonstrēs viduslaiku dzīvesveidu un amatniecības paņēmienus. Par zemgaļiem raksturīgo šķēpu pielietošanu kaujās stāstīs vēsturnieks Artūrs Tomsons. Stāstījumu papildinās vēstures rekonstrukciju biedrību „Kāvi” un „Kovarnis” (Lietuva) demonstrējumi.

Seno amatu prasmju darbnīcās būs iespēja mācīties audeņu aušanu, adatas pinumu, kokgriešanu, alvas liešanu dolomīta formās un bronzas kausēšanu ugunskurā. Viesi – Alytus vēstures muzeja speciālisti demonstrēs ādas apavu darināšanu, jostu pīšanu un bruņu kalšanu. Māla mākslas darbnīcā kopā ar Rundāles novada keramiķi Lauru Ikerti  tiks veidoti

12.-13.gs. raksturīgie grafiskie zīmējumi uz māla apmetuma.

Pilskalnā koncertēs folkloras kopa „Vilkači”. Viņu programma „Karavīru ceļs” ir kā vēstījums par karavīra būtību un garīgo spēku, kas ļauj izturēt skarbās kara gaitas.

Svētku noslēgumā saulrietā kā mūsdienu turpinājums vēsturiskajiem zemgaļu saules un uguns kultiem Lielupes līcī tiks iedegtas Uguns zīmes – pēc Kaspara Beitiņa iniciatīvas mākslinieku plenērā veidotie vides rotājumi.
Svētku atmosfēru varēs baudīt arī otrā Lielupes krastā pie Mežotnes pils.
Svētkos piedalīsies vēstures biedrību, cīņu klubu un folkloras kopu pārstāvji -  Alytus vēstures muzejs (Lietuva) „Baltava”, „Trokšņu iela”, „Senās vides darbnīca”, „Senzeme”, „Upmale”, „Baltic Snake” „Heiligenberg”, „Excalibur”, „Kāvi”, „Kovarnis” (Lietuva), „Rodenpoys”, „Tērvetes zemgaļi”, ”Ugunszīme”, „Dārdi”, „Laukam pāri”, „Laiva”, „Milzkalnieki”, „Svitene”, „Vilkači”, Baltu klubs, Baltu saime „Saules ceļš ” un Sporta klubs „Lielupe”.

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā iegūto finansējumu ir iespējams nodrošināt Alytus Vēstures muzeja izstādi un vēstures biedrību vadītās Prasmju darbnīcas pilskalna virsotnē. Svētkus atbalsta Rundāles novada dome, SIA „VNĪ pilis. Mežotnes pils”, Bauskas Kultūras centrs, Bauskas Tūrisma informācijas centrs, SIA „Kards”, Z/S „Sējas” un uzņēmums „PAINT ECO”.
 
Elīna Kūla-Braže,
projekta „Mežotnes pilskalna svētki” vadītāja

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC