XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Mežotnes pilskalna svētki 2013 ( 18. maijs 2013. ) Komentēt drukāt

2013.gada 18.maijā Rundāles pagastā jau septīto reizi notiks Mežotnes pilskalna svētki, kurus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” sadarbībā ar Rundāles novada domi.

Svētki sasaista zemgaļu senatni ar mūsdienīgām sadzīves vēstures rekonstrukcijām, kurās ir iespēja iesaistīties arī svētku apmeklētājiem. Svētku tēmu caurvij vēstures un mūsdienu simboli – baltais likteņzirgs, zemgaļu šķēpi un ugunszīmes. Svētkus ar Dieva dziesmām Vīnakalnā ieskandinās folkloras kopas „Laiva”, „Laukam pāri” un „Svitene”. Skanēs dainas, kurās atainoti seno baltu priekšsati par zirga saistību ar Sauli un dievībām. Svētku atklāšanā senpilsētas apmetnē pēc senas zemgaļu tradīcijas Baltais likteņzirgs ies pār sakrustotiem šķēpiem, tādējādi vēstījot par nākotni.

Mežotnes baznīcā varēs aplūkot Alytas vēstures muzeja (Lietuva) baltu pilskalnu maketu un vēsturnieka Normunda Jēruma zemgaļu pilskalnu fotoattēlu kolekcijas izstādi. Izstādes atklāšanā par baltu pilskalniem dabā stāstīs paši izstādes veidotāji – Alytus vēstures muzeja speciālisti un vēsturnieks, Tērvetes Zemgaļu muzeja vadītājs Normunds Jērums.

Svētku centrālās norises paredzētas Mežotnes pilskalna virsotnē, kur vēstures biedrību pārstāvji demonstrēs viduslaiku dzīvesveidu un amatniecības paņēmienus. Par zemgaļiem raksturīgo šķēpu pielietošanu kaujās stāstīs vēsturnieks Artūrs Tomsons. Stāstījumu papildinās vēstures rekonstrukciju biedrību „Kāvi” un „Kovarnis” (Lietuva) demonstrējumi.

Seno amatu prasmju darbnīcās būs iespēja mācīties audeņu aušanu, adatas pinumu, kokgriešanu, alvas liešanu dolomīta formās un bronzas kausēšanu ugunskurā. Viesi – Alytus vēstures muzeja speciālisti demonstrēs ādas apavu darināšanu, jostu pīšanu un bruņu kalšanu. Māla mākslas darbnīcā kopā ar Rundāles novada keramiķi Lauru Ikerti  tiks veidoti

12.-13.gs. raksturīgie grafiskie zīmējumi uz māla apmetuma.

Pilskalnā koncertēs folkloras kopa „Vilkači”. Viņu programma „Karavīru ceļs” ir kā vēstījums par karavīra būtību un garīgo spēku, kas ļauj izturēt skarbās kara gaitas.

Svētku noslēgumā saulrietā kā mūsdienu turpinājums vēsturiskajiem zemgaļu saules un uguns kultiem Lielupes līcī tiks iedegtas Uguns zīmes – pēc Kaspara Beitiņa iniciatīvas mākslinieku plenērā veidotie vides rotājumi.
Svētku atmosfēru varēs baudīt arī otrā Lielupes krastā pie Mežotnes pils.
Svētkos piedalīsies vēstures biedrību, cīņu klubu un folkloras kopu pārstāvji -  Alytus vēstures muzejs (Lietuva) „Baltava”, „Trokšņu iela”, „Senās vides darbnīca”, „Senzeme”, „Upmale”, „Baltic Snake” „Heiligenberg”, „Excalibur”, „Kāvi”, „Kovarnis” (Lietuva), „Rodenpoys”, „Tērvetes zemgaļi”, ”Ugunszīme”, „Dārdi”, „Laukam pāri”, „Laiva”, „Milzkalnieki”, „Svitene”, „Vilkači”, Baltu klubs, Baltu saime „Saules ceļš ” un Sporta klubs „Lielupe”.

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā iegūto finansējumu ir iespējams nodrošināt Alytus Vēstures muzeja izstādi un vēstures biedrību vadītās Prasmju darbnīcas pilskalna virsotnē. Svētkus atbalsta Rundāles novada dome, SIA „VNĪ pilis. Mežotnes pils”, Bauskas Kultūras centrs, Bauskas Tūrisma informācijas centrs, SIA „Kards”, Z/S „Sējas” un uzņēmums „PAINT ECO”.
 
Elīna Kūla-Braže,
projekta „Mežotnes pilskalna svētki” vadītāja

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/