Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Folklora pirms 120 gadiem un tagad: aizmirsti vārdi un jaunatrastas dziesmas Komentēt

18. martā plkst. 12.00 tikšanās ar folkloras draugu kopu “Savieši” izstādē “Versija – latvieši: 1896. gada Latviešu etnogrāfiskā iestāde” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32.

18. marts, 12:00
Rīga, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2017
lasīt vairāk
Dūdu darbnīcas Komentēt (9)
2017.gada sākumā plānojam organizēt praktiskās apmācības, kuru laikā interesentiem būs iespēja izgatavot dūdas.
1. janvāris
Drabeši
Gunta Saule
, 01.01.2017
lasīt vairāk
Pirmo bluķi Rīgā vilks Brīvdabas muzejā Komentēt
Bluķa vakars Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks 18. decembrī, no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00.
18. decembris, 18:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.12.2016
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Pa Folkloras festivāla BALTICA ceļiem ... ( 27. oktobris 2012. 15:00 ) Komentēt drukāt
Ciklā "Latviskā Dzīvesziņa - gaišas sarunas sestdienās" Katlakalna Tautas namā (Ķekavas novada, Katlakalnā, PĻavniekkalna ielā 35) 27.oktobrī plkst. 15.00 Folkloras festivāla BALTICA atskaņas - Pa Balticas ceļiem ...

Latviskās Dzīvesziņas tikšanās jau trešo sezonu šogad Katlakalnā. Esam mēģinājuši šīs divas darbības sezonas runāt par tēmām, kas būtu pievilcīgas un saistošas mūsu Dzīvesziņas nodarbību klausītājiem, kuŗiem interesē tradicionālā kultūra un tautas gadiem krātā gudrība. Atrast ļaudis, kuŗus jums būtu interesanti un bagātinoši uzklausīt. Esam klausījušies Sibīrijas pētnieku stāstus un mākslinieku pieredzē un dzīves redzējumā, skatījušies filmas, gājuši rotaļās, dziedājuši un dejojuši, esam kopīgi svētījuši gadskārtu svētkus. Pie mums viesojušies dziedoši un dejojoši ļaudis no teju visiem Latvijas novadiem. Tātad arī novadu gudrība mūsu zināšanu apcirkņos satecējusi. Katrs no viesiem savureiz mums devis ko vērtīgu, neatkārtojamu, noderīgu un nopietnu.

Šai, trešajā sezonā darbosimies mazliet citādi: sanāksim pie kopīgas siltas un smaržīgas tējas tases, radīsim mums visiem iespēju satuvināties, sadraudzēties un visiem kopā tikties ar citiem radošiem ļaudīm, kuŗi ar savu dzīvesziņu un savām dziedāt, stāstīt, dejot- un vēl citām prasmēm nāks mūsu viesu pulkā. Veidosim savu, Katlakalna Dzīvesziņas kopienu, visi kopā!

Esam mainījuši tikšanās laikus – mūsu dienas šai sezonā būs sestdienas. Tiksimies tāpat kā līdz šim - reizi mēnesī. Mēs neturēsimies pie kādas konkrētas sestdienas mēnesī un tomēr centīsimies par nākamo tikšanās reizi jums paziņot iespējami savlaicīgi.

Neliela nianse mūsu darbībā būs arī tā, ka šīs Dzīvesziņas nodarbības norisināsies sadarbojoties Katlakalna Tautas namam ar Latviskās Dzīvesziņas centru ZALTIS, kas ir dažādu tradicionālās kultūras biedrību un organizāciju apvienība. ZALTĪ ietilpst Latvijas Folkloras biedrība, Tradicionālās kultūras asociācija Ritava, kultūras un izglītības biedrība Talantu pilsēta, biedrības Tava skola un Lauku pirtnieki, kā arī Latvijas Dievtuŗu sadraudze un Folkloras informācijas centrs.

Tātad, pirmā šīrudens tikšanās notiks 27.oktobrī plkst. 15.00. Sarunas tēma – BALTICA atskaņas. Un tālab vien, ka šis bija Starptautiskā folkloras festivāla Baltica gads, un Katlakalna folkloras kopai RĀMUPE tā bija pirmā kopīgā Baltica. Šai Balticas atskaņu sarīkojumā būs sarunas, atmiņas, atziņas, pieredzējumi un dziesmas no šīgada, 25. Starptautiskā folkloras festivāla Baltica, un arī no Balticas sākuma gadiem – 1987.gadā Lietuvā un 1988.gadā Latvijā. Mūsu viesu pulkā būs Latvijas TV režisore, savulaik iknedēļas folkloras raidījumu Klēts vadītāja Ieva Freinberga, kuŗa savā televīzijas režisores pieredzē ir ļoti daudz rādījusi un iepazīstinājusi skatītājus ar folkloras kustību, ar folkloras kopu veikumu. Viesos būs arī Rīgas folkloras kopu GRODI un SKANDINIEKI dalībnieki, kuŗu vidū ir tādi, kas pieredzējuši, gan pirmos, gan vēlākos festivālus, kā arī Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE, kuŗai kā kopai šis bija pirmais kopīgais festivāls Baltica.

http://kalnakopa.blogspot.com/p/dziveszina.html

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
VILKU MĒNESIS

Baltu puķu ceriņš auga
Bāleliņa pagalmâ.
Tur saulite miglu meta,
Vaj bij ziema, vaj vasara.

>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC