XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Pa Folkloras festivāla BALTICA ceļiem ... ( 27. oktobris 2012. 15:00 ) Komentēt drukāt
Ciklā "Latviskā Dzīvesziņa - gaišas sarunas sestdienās" Katlakalna Tautas namā (Ķekavas novada, Katlakalnā, PĻavniekkalna ielā 35) 27.oktobrī plkst. 15.00 Folkloras festivāla BALTICA atskaņas - Pa Balticas ceļiem ...

Latviskās Dzīvesziņas tikšanās jau trešo sezonu šogad Katlakalnā. Esam mēģinājuši šīs divas darbības sezonas runāt par tēmām, kas būtu pievilcīgas un saistošas mūsu Dzīvesziņas nodarbību klausītājiem, kuŗiem interesē tradicionālā kultūra un tautas gadiem krātā gudrība. Atrast ļaudis, kuŗus jums būtu interesanti un bagātinoši uzklausīt. Esam klausījušies Sibīrijas pētnieku stāstus un mākslinieku pieredzē un dzīves redzējumā, skatījušies filmas, gājuši rotaļās, dziedājuši un dejojuši, esam kopīgi svētījuši gadskārtu svētkus. Pie mums viesojušies dziedoši un dejojoši ļaudis no teju visiem Latvijas novadiem. Tātad arī novadu gudrība mūsu zināšanu apcirkņos satecējusi. Katrs no viesiem savureiz mums devis ko vērtīgu, neatkārtojamu, noderīgu un nopietnu.

Šai, trešajā sezonā darbosimies mazliet citādi: sanāksim pie kopīgas siltas un smaržīgas tējas tases, radīsim mums visiem iespēju satuvināties, sadraudzēties un visiem kopā tikties ar citiem radošiem ļaudīm, kuŗi ar savu dzīvesziņu un savām dziedāt, stāstīt, dejot- un vēl citām prasmēm nāks mūsu viesu pulkā. Veidosim savu, Katlakalna Dzīvesziņas kopienu, visi kopā!

Esam mainījuši tikšanās laikus – mūsu dienas šai sezonā būs sestdienas. Tiksimies tāpat kā līdz šim - reizi mēnesī. Mēs neturēsimies pie kādas konkrētas sestdienas mēnesī un tomēr centīsimies par nākamo tikšanās reizi jums paziņot iespējami savlaicīgi.

Neliela nianse mūsu darbībā būs arī tā, ka šīs Dzīvesziņas nodarbības norisināsies sadarbojoties Katlakalna Tautas namam ar Latviskās Dzīvesziņas centru ZALTIS, kas ir dažādu tradicionālās kultūras biedrību un organizāciju apvienība. ZALTĪ ietilpst Latvijas Folkloras biedrība, Tradicionālās kultūras asociācija Ritava, kultūras un izglītības biedrība Talantu pilsēta, biedrības Tava skola un Lauku pirtnieki, kā arī Latvijas Dievtuŗu sadraudze un Folkloras informācijas centrs.

Tātad, pirmā šīrudens tikšanās notiks 27.oktobrī plkst. 15.00. Sarunas tēma – BALTICA atskaņas. Un tālab vien, ka šis bija Starptautiskā folkloras festivāla Baltica gads, un Katlakalna folkloras kopai RĀMUPE tā bija pirmā kopīgā Baltica. Šai Balticas atskaņu sarīkojumā būs sarunas, atmiņas, atziņas, pieredzējumi un dziesmas no šīgada, 25. Starptautiskā folkloras festivāla Baltica, un arī no Balticas sākuma gadiem – 1987.gadā Lietuvā un 1988.gadā Latvijā. Mūsu viesu pulkā būs Latvijas TV režisore, savulaik iknedēļas folkloras raidījumu Klēts vadītāja Ieva Freinberga, kuŗa savā televīzijas režisores pieredzē ir ļoti daudz rādījusi un iepazīstinājusi skatītājus ar folkloras kustību, ar folkloras kopu veikumu. Viesos būs arī Rīgas folkloras kopu GRODI un SKANDINIEKI dalībnieki, kuŗu vidū ir tādi, kas pieredzējuši, gan pirmos, gan vēlākos festivālus, kā arī Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE, kuŗai kā kopai šis bija pirmais kopīgais festivāls Baltica.

http://kalnakopa.blogspot.com/p/dziveszina.html

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/