Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Pienastāsts ( 28. maijs 2011. ) Komentēt drukāt
28. maijā no plkst. 11.00 Cēsu Pils dārzā ikviens varēs izstaigāt piena ceļus, piena celiņus un taciņas. Kopā kulsim sviestu, stādināsim krējumu, vārīsim biezpienu, siesim sieru, zīmēsim govis, iepazīsim piena rīkus.
Man bij viena balta gove,
Tā man deva pulka piena:
Ik dieniņas sieru sēju,
Ik dieniņas sviestu kūlu.
/Latv. t.dz./

Balts, putojošs, silts un smaržīgs piens līst spožā slaucenē. Pēc piena rindā stāv mazas vasarraibumainas, bižainas meitenītes baltām krūzītēm rokās un pelēkstrīpains peļu junkurs kuplām ūsām.

Un tad sākas piena ceļš no slaucenes krūzītēs, kaķa bļodiņā, krējuma stādnē, kur caur rūpīgi nospodrinātu stikliņu var lūkoties, kā nostājas krējums, kas vēlāk taps dzeltenā, maigā un smaržīgā sviestā, ar ko pārklāta mājās cepta rupjmaizes šķēle ir pats lielākais gardums, vel krējums var tapt par gaisīgu putu krējumu, ko apēst kopā ar pirmajām vasaras zemenēm. Kad piens nodzerts cik tik vēders kāro, tad raudzē rūgušpienu, ko tad prasmīgas saimnieces rokas sagatavo ... biezpienā, no kā vēlāk top tik īpašais ķimeņu siers, baltais siers, tieši tāds kā nevienai citai saimniecei. Piens tek pa ceļu celiņiem – tas pārtop zeltainās pankūkas, rabarberu uzpūtenī ar pienu un citos tik debešķīgos saldēdienos, piens tek piena vannās, lai pienā muti nomazgātu. Piens tek pa ceļu celiņiem dziedādams:

„Es teceju klausities,
Kas dziedaja kambarî:
Pieniņš dzied, sieriņš velk,
Sūkuliņas darināja.” /Latv. t.dz./

Šādi varētu sākties pasaka par pienu, ko dažiem laimējas piedzīvot ik dienu, taču tiem kas ikdienā pazīst tikai vienu piena ceļu no govs līdz piena kombinātam un tad no tā līdz veikala plauktam un visbeidzot tas nokļūst mūsu virtuvē. ... mēs gribam šo piena ceļu izvest cauri pilsētai...

Tāpēc 28. maijā no plkst. 11.00 Cēsu Pils dārzā ikviens varēs izstaigāt piena ceļus, piena celiņus un taciņas. Kopā kulsim sviestu, stādināsim krējumu, vārīsim biezpienu, siesim sieru, zīmēsim govis, iepazīsim piena rīkus.

Darbosies Dabas Skaistumkopšanas Radošā Darbnīca, kur goda vietā tiks celts piens un piena produkti. Kopā ar Maiju Līciti no Valmiermuižas varēs pagatavot un izmēģināt dažādas maskas, pīlingus, losjonus sejai, rokām un kājām.

Pēc Piena taku izstaigāšanas cēsiniekiem būs reta iespēja par draudzīgām cenām baudīt „Sollominu muižas” saimnieces Ineses Survilo gatavotos latgaliešu tradicionālos guļbešņīkus / kas jau guvuši lielu cēsinieku atzinību izstādē Cēsu uzņēmējs 2010/ un rūgušpiena pankūkas, kā arī iegādāties viņas sietos sierus un konsultēties ar viņu par sieru siešanu.

Aicināti tiek visi, kas grib izzināt Piena ceļus un takas, kā arī tie, kas grib dalīties pieredzē un pastāstīt savus piena stāstus!

Piena taku sānceļos varēs iet rotaļās un dancot!

Pasākuma programma:

11.00 - 12.00 Sviesta, krējuma un biezpiena gatavošana, zīmēšana
12.00 -13.00 Siera, skaistumkopšana, zīmēšana
13.00 -14.00 Skaistumkopšana, rotaļas, danči, zīmēšana
14.00- 15.00 Sviesta, biezpiena, siera gatavošana, zīmēšana
11.00 - 17.00 Visas dienas garumā „Sollomina muižas” Latgales labumu baudīšana

Piena darbus darīs un jūs pa Piena takām vadās Amatas novada folkloras kopa ORE kopā ar saviem draugiem.

Pasākums notiks Cēsnieku svētku 2011 ietvaros, to rīko Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”.

Pasākums apmeklēšana – bez maksas!

Papildus informācija:
Inese Roze
Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja
Tālrunis 29199870

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC