XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā ( 21. jūnijs 2012. ) Komentēt drukāt

Vasaras pilnbrieda laikā, gada īsākajā naktī, 21. jūnijā no plkst. 19.00 līdz saules lēktam, Turaidas muzejrezervātā, Jāņkalnā, tiek svinēti vasaras saulgriežu svētki, kuros ikviens aicināts izdzīvot saulgriežu nakti, izbaudot dabas burvību, saules ritu maģiju un tautasdziesmu spēku kopā ar nodibinājuma "Māras loks" ļaudīm un folkloras kopām no dažādiem Latvijas novadiem.

Saules RITS atkārtojas gadu no gada, pārvēršoties RITUĀLĀ, kas attīra, dod spēku un met stipras laipas no pagātnes nākotnē, savienojot tautas dvēseli ar Paša balto dvēselīti. Lai piešiem šķindot atjāj Jānīts, lai Jāņuguns attīra dvēseli un rīta rasa dod jaunu spēku un redzējumu!
 

Saulgriežu svētku norises iesāksies ar vainagu vīšanu, siera siešanu un sarunām par senajām zintīm. Bērnus priecēs rotaļas un īpašs uzvedums „Jāņu rītu govis ganu”. Ikviens varēs piepulcēties jāņabērnu pulkam un aplīgot pļavas un ēkas, kā arī sasveicināties ar Turaidas saimniekiem. Nakts gaitā notiks saules daudzināšanas un uguns rituāli, būs sadziedāšanās ar Birutu Ozoliņu un rīta ausmā, sauli sagaidot, Dainu kalnā varēs izjust rīta rasas dziedniecisko spēku. Vasaras saulgriežu svētkus organizē nodibinājums „Māras loks” un Turaidas muzejrezervāts, atbalsta - Siguldas novada dome, maiznīca „Flora” un „Straupes piensaimnieks”. Ieeja par ziedojumiem un vienu skanīgu dziesmu! Nāc un sajūti saulgriežu spēku Turaidā!

Vasaras saulgriežu svētku norises no pievakares līdz saules lēktam

19.00 – Pulcēšanās Turaidā
No 19.00 – Zāļu vakars – vainagu vīšana, senās zintis, siera siešana, alus brūvēšana, rotaļu apgūšana, pūdeles pacelšana
20.00 – Jāņu rītu govis ganu zaļābula lauciņā – interaktīvs uzvedums mazākajiem Jāņa bērniem
Ap 20.00 – Sētas aplīgošana. Līgotāji ierodas pie Jāņa sētas saimes – Turaidas muzejrezervāta ļaudīm, dāvā svētību un aizsardzību. Kopīga līgošana
Ap 21.00 – Uguns aizdegšana. Saules laiva – saulcelītes svētīšana
Ap 22.00 – Pūdeles aizdegšana – lai sanāca Jāņa bērni!
Ap 22.00 – Ozola rituāls - Jāņu rotaļas Jāņa kalnā
Ap pusnakti – Spēka dziesmas – pērno vainagu atdošana ugunij, buramdziesmas
Ap 00.30 – Ugunsrats
Tumsas laikā – danči pie lejas ugunskura
Līdz pirmajai gaismai – Jāņa daudzinājums. Skanīga sadziedāšana Jāņa kalnā ar Birutu Ozoliņu.
Tuvāk rīta gaismai – Attīrīšanās un spēcināšanās, lecot pār Jāņu ugunskuru
Ap 3.00 – Pretim saulei – lāpu gājiens uz Dainu kalnu, mazgāšanās avotā, rīta rasas dziednieciskais rituāls
Ap 4.00 – Saules sagaidīšana Dainu kalnā, Jāņuguns plosta laišana Gaujā

Vasaras saulgriežu svētkos šogad Jāņa bērnu pulkā: Ķoņu “Dzīne”, Lēdurgas “Putni”,  Ādažu “Saulgrieži”, Rentes “Virši” un Dobeles “Rota”, Siguldas „Senleja“. Jāņu rotaļas vadīs Ceraukstes folkloras kopa “Laukam pāri”, sieru sies Ozolmuižas “Ūzuļeņi”. Kopā ar mazākajiem Jāņu bērniem dziedās un spēlēs Rīgas folkloras kopa “Kokle”, dejas līdz rīta gaismai ritinās deju kopa “Dandari”, bet rituālus vadīs folkloras kopa “Silavoti”. Naktī kopā ar Jāņu bērniem sadziedās izcilā dziedātāja Biruta Ozoliņa. Jāņa sētas saimnieki - Turaidas muzejrezervāta saime, uguns vīri - Eduards un Audars Klinti, zāļu zintis stāsta Zeltīte Kaviere, pirts zintis - Kaija Brisone, zintis par vainagu Jāņu zālēm teiks Indra Čekstere, siera siešanas tradīciju rādīs Mores saimniece Zenta Bite, par Latgales puses alus brūvēšanas un siera siešanas tradīcījām stāstīs Ozolmuižas sievas, “Mazos Jāņus” bērniem izspēlēs un dziedniecisko rīta rasas rituālu vadīs Solvita Lodiņa.

Līdzi jāņem greznāko dziesmu pūrs, pērnie vainagi un lina dvielīši rīta rasas rituālam. Lai līgošana būtu patīkama, jāvelk piemērots apģērbs, jo nakts mēdz būt vēsa un mitra. Līdzi jāņem cienasts sev un savai saimei (līdz pusnaktij darbosies arī siltā virtuve pie ieejas vārtiem un būs  arī siltas pankūkas). Noderēs savi paklājamie vai sēžamie, ērtākai līgošanai.  Līgo!

Anda Skuja
TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/