XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Vasaras Saulgriežu svētki Turaidā ( 21. jūnijs 2013. ) Komentēt drukāt

Turaidas Jāņkalnā 21.jūnijā – gada garākajā dienā un īsākajā naktī jau vairākus gadus tiek svinēti Vasaras saulgrieži. 2013. gadā Vasaras saulgrieži Turaidā ir arī Vidzemes ieskaņas pasākums XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Dziesmu svētku norises atslēgvārdi ir „Līgo – lai top!”, kas tiek izteikti ar vienojošu domu – GAISMA LĪGO LATVIJĀ un sasaucas ar vissenāko saulgriežu svinēšanas tradīciju.

Gada īsākā nakts pulcē kopā Jāņa bērnus no tuviem un tāliem novadiem. Šajā naktī saskaras arī tveramā un netveramā pasaule, kur mīt mūsu senči. Šogad atkal tiekamies Turaidas Jāņkalnā, lai ar greznām dziesmām, dzīvo Jāņu zāļu spēku un senajām teiksmām līgotu līdz ar sauli debesīs un dzīvības prieku sirdīs. Lai līgo gaisma Latvijā!

Turaidas Jāņkalnā 21. jūnijā – gada garākajā dienā un īsākajā naktī jau vairākus gadus tiek svinēti Vasaras saulgrieži. 2013. gadā Vasaras saulgrieži Turaidā ir arī Vidzemes ieskaņas pasākums XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Dziesmu svētku norises atslēgvārdi ir „Līgo – lai top!”, kas tiek izteikti ar vienojošu domu – GAISMA LĪGO LATVIJĀ un sasaucas ar vissenāko saulgriežu svinēšanas tradīciju.

Svētki ļauj pieredzēt „dzīvu” Jāņa tradīciju - izdzīvot visas norises no vakara līdz pat rīta gaismai - siet sieru un vīt vainagus, iepazīt seno zinšu spēku, aplīgot Jāņa tēvu un Jāņa māti, kā arī plašo Turaidas muzejrezervāta sētu. Saulīti pavadot, iekurt uguni un iziet spēka rituālu, aizdegt pūdeli ar uguns bultām un naktī dziedāt buramdziesmas, - lai raganas skrien šķērsu gaisu, ne mūsu sētiņā. Izlīgot Jāņu dziesmas, lekt pār ugunskuru un griezt nerimtīgus dančus līdz pat rīta gaismai, kad lāpu gājiens uzsāk ceļu Dainu kalnā, lai sagaidītu saulīti rotājam. Svētkos ir iespēja izdzīvot patieso saulgriežu tradīciju tā, lai katrs var būt klāt - redzēt un just nakts maģisko burvību.

Šī gada Saulgriežu svētkos Turaidā pulcēsies un ar savām dziesmām un zināšanām dalīsies nodibinājuma „Māras loks” ļaudis, 22 folkloras kopas no Vidzemes, Rīgas, Latgales un Zemgales. Nakts tumšākajās stundās Jānīti ar dziesmām un kokles skaņām daudzinās Kristīne Kārkle-Puriņa un koklētāja Laima Jansone, degs īpaši Saules, Senču un Zemes spēka ugunskuri, apliecinot latvisko tradīciju spēku un pārmantojamību.

Vasaras saulgriežu svētku norise

19.00 - 21.00 – Zāļu vakars – siera siešana, sētas un saimes aplīgošana, vainagu vīšana, pirts un zāļu zintis, interaktīvs Zāļu vakara teātris bērniem

21.00 – 22.00 - Saules pavadīšana un Jāņa ugunskura aizdegšana Jāņkalnā
Ap 22.00 - 23.30 - Uguns pūdeles aizdegšana, rotaļas un Lielā līgošana pie Jāņa ugunskura
22.21 – Zinšu ugunskura iedegšana Ābeļdārzā kopā ar Krūskopu ģimeni

23.45 – 00.30 - Nakts vidus rituāls un Senču uguns iedegšana kopā ar folkloras kopu DELVE

Ap 00.30 – Ugunsrata ritināšana un lejas ugunskura aizdegšana, lai var sākties danči

01.00- 02.00 – Jāņa daudzināšana - pie Jāņa uguns dzied un spēlē Kristīne Kārkle-Puriņa un kokli spēlē Laima Jansone (to varēs klausīties arī tiešsaitē www.radiooira.lv)

01.00 – 03.00 – Danči Dziesmu dārzā kopā ar Rīgas DANDARIEM un Valkas SUDMALIŅĀM

02.00 – 03.00 – Apdziedāšanās un lekšana pār Jāņa ugunskuru

03.00 – Gaismas ceļš pretim saulei uz Dainu kalnu – mazgāšanās avotā un rīta rasā, Ap 04.45 - Saulītes sagaidīšana ābeļu dārzā kopā ar Saulkrastu DVĪGU, Mālpils MĀLI un Lēdurgas PUTNIEM

05.00 - Jāņa uguntiņas pavadīšana cauri Gaujas lokiem

Jāņa bērni: Rīgas folkloras kopa SILAVOTI, Siguldas SENLEJA, Vidrižu DELVE, Druvienas PĒRLIS, Lēdurgas PUTNI, Amatas ORE, Mālpils MĀLIS, Saulkrastu DVĪGA, Valkas SUDMALIŅAS, Rencēnu ROTA, Kokneses URGAS, Ādažu SAULGRIEŽI, ZIEMERU folkloras kopa, Jumpravas LIEPU LAIPA, Jēkabpils RAKSTI, Kraukļu KRAUKLĒNIEŠI, LAUNKALNES mūsdienu folkloras kopa, Ērgļu tautas mūzikas kopa PULGOSNIEŠI, Jērcēnu MEŽĀBELE, Ceraukstes LAUKAM PĀRI, Ozolmuižas ŪZUĻEŅI un Rīgas DANDARI.

Zintē: ZĀĻU ZINTIS - Zeltīte Kaviere, PIRTS ZINTIS - Kaija Brisone un Juris Kraucis, JĀŅU ZĀĻU ZINTIS - Indra Čekstere, RITUĀLI - folkloras kopas SILAVOTI un DELVE, RĪTA RASAS RITĀLS – MĀLIS, PUTNI un LAUKAM PĀRI, SIERU SIEN – ORES un ŪZULEŅU sievas, UZVEDUMS BĒRNIEM - PUTNI, LĀPU DARINĀŠANA - Raimonds Ābele, UGUNS VĪRI - Eduards un Audars Klinti.

Aicinām līdzi ņemt greznāko dziesmu pūru, pērnos vainagus un lina dvielīšus rīta rasas rituālam, kā arī Jāņu zāles un jau nopītu Jāņu vainagu. Lai līgošana būtu patīkama, velciet piemērotu apģērbu, nakts mēdz būt vēsa un mitra. Līdzi ņemiet cienastu sev un savai saimei (līdz pusnaktij darbosies siltā virtuve pie ieejas vārtiem). Noderēs savi paklājamie vai sēžamie, ērtākai līgošanai. Vasaras saulgriežu svētkus Turaidā rīko nodibinājums „Māras loks”, Turaidas muzejrezervāts un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta Siguldas novada dome, cienastu rūpē maiznīca „Flora”, PKS „Straupe”, z/s „Kalnkārkliņi”, SIA „Siguldas minerālūdens”, Valmiermuižas alus darītava. Informatīvais atbalstītājs – radio „Oira”. Ieejas biļete – dziesma vai ziedojums! Vairāk informācijas zvanot pa tālr. 26572142, tālr. 29541105.

Lai skanīga līgošana Turaidā!
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/