Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā ( 21. jūnijs 2015. 19:00 ) Komentēt drukāt

Gada īsākajā naktī, 21. jūnijā, Turaidas Jāņkalnā jau devīto gadu pēc kārtas tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki, kur no plkst. 19.00 līdz saules lēktam ikviens aicināts izdzīvot saulgriežu nakti, izdzīvojot latviskās tradīcijas, izbaudot dabas burvību un saules un Jāņu dziesmu maģiju.

Svētkos kopā ar nodibinājuma „Māras loks” ļaudīm, Jāņa tēvu - Siguldas novada domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu un Jāņa māti - Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, kā arī folkloras kopām no Vidzemes, Latgales, Zemgales un Rīgas piedalīties aicināts ikviens, kam vēlme ir izjust saulgriežu nakts burvību.

Vasaras saulgrieži ir pilnbrieda laiks, gada garākā diena un īsākā nakts – pārējas punkts, kad saule uzkāpusi pašā debesu kalna virsotnē. Vasaras saulgriežos, ievērojot tautas tradīcijas, var piedzīvot atklāsmi, ka esam dabas bērni. Tieši vasaras saulgriežos var fiziski sajust, kā visa dzīvā radība saņem spēkus un uzplaukst neparastā krāšņumā.

NORISES

19.00 – 21.00 – Zāļu vakars – vainagu vīšana, ozola vītnes darināšana, senās zāļu un pirts zintis, siera siešana, līgošana, lāpu gatavošana – piekalnē pie Jāņkalna
19.00– 20.00 – „Jāņam govis, Jāņam vērši, Jāņam sirmi kumeliņi” - leļļu izrāde bērniem kopā ar folkloras kopu „Putni” - Dziesmu dārzā
19.30 – 20.00 – Sētas aplīgošana kopā ar folkloras kopām „Silavoti” un „Saule” – Turaidas muižas saimnieciskā centra teritorijā
20.00 – 20.30 – Jāņa tēva – Siguldas novada domes priekšsēdētāja Uģa Mitrevica un Jāņa mātes – Turaidas muzejrezervāta direktores Annas Jurkānes sveikšana un sadziedāšanās kopā ar Siguldas folkloras kopu „Senleja” Jāņa sētā - laukumā aiz muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas.
20.45 – Došanās uz Jāņkalnu, nesot ozolzaru vītni
21.00 – 22.15 – Uguns rituāls „Es iededzu gaišu guni!” Jāņkalnā
22.15 – 23.00 - Ugunskura aizdegšana ābeļdārzā kopā ar Krūskopu ģimeni
22.15 – 22.30 - Uguns pūdeles aizdegšana kopā ar folkloras kopām „Laukam pāri un „Saule” – Lai sanāca Jāņa bērni!
22.30 – 23.00 – Jāņu rotaļas kopā ar folkloras kopām „Ūzuleņi” un „Senleja” pie ugunskura Jāņkalnā
23.30 – 00.00 - Lielā sadziedāšanās Jāņkalnā kopā ar Rīgas folkloras kopu „Laiksne”
00.00 – 00.30 – Pērno vainagu dedzināšana un spēka dziesmas „Man bij’ vārdi” pie ugunskura Jāņkalnā
00.30 – 01.00 – Uguns rats. Trešā ugunskura aizdegšana Dziesmu dārzā
01.00 – 03.00 – Nakts danči „Neguļu, neguļu Jānīša nakti!” kopā ar Rīgas Danču klubu Dziesmu dārzā
01.00 - 2.30 – Etnisko kultūru pārstāvju (lietuviešu, indiešu, čehu, baltkrievu, senslāvu u.c. tautu) rituāli un priekšnesumi Jāņkalnā
02.30 – 3.00 – Lēkšana pār ugunskuru „Trejdeviņas dzirkstelītes” Jāņkalnā
3.00 – 3.30 – Pretim saulei – lāpu gājiens no Jāņkalna caur Dziesmu dārzu uz Skandinieku avotiņu muti mazgāt un došanās sauli sagaidīt
3.30 – 4.00 – Rasas vākšana Dainu kalnā kopā ar Solvitu Lodiņu
4.00 – 4.15 – Gājiens no Dainu kalna uz saules sagaidīšanas vietu pie skulptūras „Neguli, saulīte!”
4.15 – 4.45 - Saules sagaidīšana pie skulptūras „Neguli, saulīte!”
4.45 – Došanās uz Gauju - Jāņuguns plosta palaišana Gaujā

Aicināti piebiedroties visi lieli un mazi līgotgribētāji, līdzi ņemot Jāņu zāles, jau nopītus vainagus (būs iespēja tos nopīt arī uz vietas), siltāku apģērbu, piemērotus apavus un paklājamos, kas var noderēt kā sēžamie, kā arī nelielu cienastu sev un savai saimei. Ieeja par ziedojumiem.

Piedalās: Rīgas SILAVOTI, Lēdurgas PUTNI, Siguldas SENLEJA, , folkloras kopa LAIKSNE, Ceraukstes LAUKAM PĀRI, Ozolmuižas ŪZUĻEŅI, Ķoņu DZĪNE, Suntažu SAULE, Pļaviņu ĀRE, RĪGAS DANČU KLUBS. Viesi: Romuva no LIETUVAS, ICCS un hindu kultūras pārstāvji no INDIJAS, Asatru - Ģermāņu kultūra no VĀCIJAS, SLAVONIK CIRCLE no ČEHIJAS, Movimento Tradizionale Romano no ITĀLIJAS, senkrievu pārstāvji no KRIEVIJAS, UKRAIŅU biedrība JATRAŅ un BALTKRIEVU biedrība PRAMEŅ no Latvijas.

Norises vada: Gaismas uguns kūrēji - RAMANTS un DARIS JANSONI un INGRĪDA BRETŠNEIDERE, Zinšu uguns kūrēji - Krūskopu saime, rīta rasas rituāls - SOLVITA LODIŅA, uguns vīri - EDUARDS UN AUDARS KLINTI, zāļu zintis - ZELTĪTE KAVIERE, pirts zintis - KAIJA BRISONE un ANNA LUTERE, vainagu vīšana - INDRA ČEKSTERE un MARGITA PORIETE, siera siešana - MARIJA ANDINA, senās zīmes - BRAŽU SAIME
Pasākumu rīko: „Nodibinājums Māras loks”, Turaidas muzejrezervāts un

Siguldas novada dome. Atbalsta: maiznīca FLORA, Valmiermuižas alus, z/s KALNKĀRKLIŅI un Siguldas Minerālūdens.

Anda Skuja
Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC