XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Starptautiskie festivāli RSS
‘’Latvijas novadu tradīcijas stāsta...”
Vieta: BalticaStarptautiskajam folkloras festivālam ,,Baltica 2012” veltīts radošo darbu konkurss bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam ‘’Latvijas novadu tradīcijas stāsta...”

 

Folkloras festivāla „Baltica - 2012” svētki „Krustcelēs”
Vieta: Baltica , Turaida

Turaidā un Siguldas novadā
 
8.jūlija pēcpusdienā visi ceļi starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2012” dziedātājus un klausītājus savedīs Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā, kur plkst. 13.30 koncertā „Krustcelēs” satiksies 28 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes, Rīgas, kā arī Lietuvas folkloras kopas „KUPKINIS”, Itālijas folkloras grupas TERRE DEL SOLE, Bulgārijas tautas mūzikas ansambļa BISTRITSA, Izraēlas palestīniešu deju grupas un Ukrainas folkloras ansambļa ROZHANYCYA dziesmu un seno deju zinātāji.
 

Starptautiskais Folkloras festivāls BALTICA - 2012
Vieta: Baltica
Festivāls Baltica norisināsies laikā no 5.-10.jūlijam Rīgā, Turaidā, Ikšķilē, Ķekavā, Koknesē, Madonas novadā.
Par visu, kas festivālā sagaida klausītajus un skatītajus, lasiet Festivala e-vietnē: http://www.festivalbaltica.com/index.html
CEĻŠ uz BALTICA 2012
Vieta: Baltica

Kārtējā Starptautiskā folkloras festivāla Baltica sagatavošanas informatīvajā sapulcē, kurā sapulcējušies Latvijas folkloras kopu vadītāji, murd un virmuļo kā bišu stropā. Jo tuvāk nāk 2012.gada festivāls, jo nezināmo skaits rūk. Arvien vairojas skaidrība, kas, kur un kā notiks.

Vispirms folkloras kopu vadītāji tika iepazīstināti ar šīgada festivāla plakātu, kuŗa autore – Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļas 1.kursa studente Madara Gritāne. Un plakāta stāsts ietver gan Ganu ceļu, gan Austras koku, gan romantisku vasaras nakti – katrs un katrā citā brīdī tajā ieraudzīs un sajutīs ko citu.

 

Rīcības grupas tikšanās ceļā uz "Baltica-2012"
Vieta: Baltica

Gunta Saule

Šogad no 5-9.jūlijam Latvijā norisināsies XXV Starptautiskais Folkloras festivāls „Baltica 2012”. 25.aprīlī Kultūras ministrijā notika Rīcībasgrupas sanāksme, kurā tikās festivāla rīkošanā iesaistīte ļaudis no Kultūras ministrijas, Kultūrizglītības un nemateriālāmantojuma centra (KNMC), Latvijas Folkloras biedrības (LFB), piedaloties pašvaldību un citu festivālā ieinteresēto organizāciju pārstāvjiem.

Rīcības grupā kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes vadībā pašlaik darbojas Kultūras ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde, Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Dzintra Čudare, Madonas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa, Kultūras ministrijas Starptautiskās sadarbības un Eiropas Savienības politikas nodaļas pārvaldes vecākā referente Maija Līne, kā arī Kultūras ministrijas Stratēģijas un reģionālās kultūrpolitikas nodaļas vecākā referente Signe Pujāte.
 

Masku festivāls Tukuma un Engures pusē izskanējis
Vieta: Masku Tradīciju festivāls

Gunta Saule

Latvijā ikgadu ap Meteņu laiku notiek Starptautiskais Masku tradīciju festivāls. Šogad jau trīspadsmito reizi kopā sabrauca daudz un dažādas tradicionālajās maskās iedzīvinājušās un atdzīvinājušās folkloras kopas no visām Latvijas malām un arī mūsu draugi no citzemēm. Par šīsreizes lielo masku svētku vietu bija kļuvis Tukuma novads un šai reizē priecājāmies par leišu kopas ALKSNA no Mažeiķiem līdzdalību mūsu Latvijas latviešu, latgaliešu, līvu un krievu masku pulkā. Jā, un kā allaž Masku festivālos tas ir bijis un ir – te ar saviem vēstījumiem un savu tradīcijas izrādīšanu un izstāstīšanu kopā nāk maskas un maskošanās tradīciju pētnieki ne tik no dažādām vietām, bet arī no dažādiem laikiem un laikmetiem.

XIII Starptautiskais Masku tradīciju festivāls
Vieta: Masku Tradīciju festivāls, Tukums, Milzukalns
2012. gada 11. – 12. februāris
Tukums, Milzkalne

Klāt Metenis, klāt arī pārvērtību, paradoksu, parodiju, smieklu, trakulību – MASKU laiks! Cilvēks, dzīvnieks, augs, priekšmets, pārdabiska būtne – viss saplūst vienā masku pasaulē. Neviens nav pats, nav arī pilnīgi cits. Maskojoties mēs atbrīvojamies no savām „čaumalām”, izjūtam vienotību ar citiem cilvēkiem un visu pasauli.

Vieta: Masku Tradīciju festivāls
XIII Starptautiskais masku tradīciju festivāls
Vieta: Baltica , Milzkalne, Tukums

Jo tuvāk Meteņi, jo dienas stiepjas garumā. Jo dienas stiepjas garumā, jo tuvāk Meteņi. Jo tuvāk Meteņi, jo tuvāk Starptautiskais masku festivāls - laiks, kad Latvijā  trīspadsmito reizi noritēs Starptautiskais Masku tradīciju festivāls - svētki ar īpašu skaņu, garšu un smaržu, īpašu jutoņu radoši svētki, kas kā milzīgs maskotu ļaužu pulks veļas pār kādu "izredzētu" novadu un nes svētību, vairo auglību un stiprina veselību. Šai gadā - pār Tukuma novadu. Meteņos gads metas uz pavasari, bet mēs vēl tepat ziemā - maskosimies!!! Stāsta, ka Meteņi esot gada jautrākie un jestrākie svētki. To labi pārbaudīt šogad varēs arī Tukuma pusē.

Milzkalne, Tukums, 2012. gada 11. – 12. februāris.

Masku festivāla NORISE


Sestdiena, 11.februāris

11.00 Konferences darba atklāšana Tukuma Kultūras namā
11.00 Masku gatavošanas meistardarbnīca Tukuma Kultūras namā
14.00 Lielais masku gājiens Tukumā: laukums pie Kultūras nama – Brīvības laukums
17.00 Masku saiets un grupu izrādīšanās Milzkalnes Tautas namā
21.00 Danču vakars Milzkalnes Tautas namā
21.30 Individuālo masku skate Milzkalnes Tautas namā

Svētdiena, 12.februāris

9.00 Konferences noslēgums Milzkalnes Tautas namā
10.00 Masku gājieni Engures un Tukuma novadu pagastu lauku sētās
13.00 Festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana Milzukalnā

XIII Starptautiskais masku tradīciju festivāls Milzkalnē
Vieta: Masku Tradīciju festivāls, Engures novads

Masku festivālsEngures novads,
2012. gada 11. – 12. februāris


Masku tradīcijas ir nozīmīga mūsu kultūras dzīves sastāvdaļa. Maskas ar savām darbībām un enerģiju savaldzina ne tikai cilvēka acis, bet arī viņa dvēseli, sirdi un attiecās uz kādu augstāku sākotni, pārcilvēciskām, kosmiskām enerģijām. Tas ir Rituāls visas mūsu tautas dzīvības un radošo spēku saglabāšanai un atjaunotnei.

Lai nodrošinātu pastāvīgu un sistemātisku masku tradīciju pārmantošanu un attīstību mūsdienās, ik gadus tiek rīkots Starptautisks masku tradīciju festivāls. Šogad festivāls norisināsies Engures novadā un Milzkalnē:
 

ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/