Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Starptautiskie festivāli RSS
Veidosim festivālu „Baltica 2012” kopā!
Vieta: Baltica

Līdz 1. decembrim vēl iespējams iesniegt savus priekšlikumus festivāla "Baltica 2012" Rīgas pasākumu koncepcijām un programmām. Šobrīd ideju pieteikumiem nav ierobežojumu, svarīgi, lai tās iekļautos kopējā festivāla programmā.

Idejas pieteikumā jānorāda pasākuma nosaukumu (darba variants), idejisko koncepciju, dalībniekus, kā arī norises vietu un laiku. Vēlams arī detalizēts iespējamās programmas apraksts.

Kurzemes folkloras kopu skate
Vieta: Baltica , Brocēni
Ziemeļkurzemes novada BALTICA-2012 Ieskaņu koncerts - skate
Vieta: Baltica , Kandava
Zemgales kopu skate IECAVĀ
Vieta: Baltica , Iecava
Svētdien, 20.novembrī, no plkst. 11:00-16:00
Iecavas kultūras namā


Piedalās:

DZEDZIEDA, Staļģenes, Katlakalna folkloras kopas, DIMZĒNS, ZEMGAĻI, TREJUPE, TARKŠĶI, ARTAVA, SVITENE, LĀTE, LEIMAŅI, NĀBURDZĪTE, LAUKAM PĀRI, DREŅĢERI, VECSAULE, SLAVJANOČKI, KRULLA, ZVĪGZNA, PĒRLIS.

Man pašam(i) stipri vārdi
Vieta: Baltica , Rīga, Mazā ģilde
CEĻŠ uz BALTICA 2012
Vieta: Baltica

Baltica 2012Gunta Saule

Līdz Starptautiskā Baltijas valstu Folkloras festivāla BALTICA - 2012 norisēm Latvijā 2012.gada jūlijā ir šķietami tāls laika sprīdis vēl mērāms, bet laiks aizritēs aši. Gatavošanās tam, lai nākošvasaras Baltica izskanētu jo īpaši koši un saskanīgi, ir sākusies. CEĻŠ uz BALTICA 2012 ir sācies.

Nākamvasaras Baltica Latvijā noritēs skaistā jubilejas zīmē – Balticas festivāls notiks jau 25. reizi, un devīto reizi Latvijā. Šīs Balticas lielā tēma ir CEĻŠ. Ceļš, kas ved mūs pie senajām un mūžam dzīvajām tradīcijām, ceļš, kas mūs, tradīciju kopējus un tālākuzturētājus ved pie Teicējiem, ceļš, kas ved mūs no viena novada citā. Jā, arī tie ceļi, kas mūsu tautiešus ir dažādu iemeslu dēļ aizveduši svešumā, arī tie ceļi, kas ved atpakaļ. Mēs apdziedāsim droši vien ne tikai baltos un pelēkos zemes ceļus, bet arīdzan upju, jūru, koku sakņu un zvaigžņu ceļus.

BALTICA 2012 - Ieskaņu koncerts Valmierā
Vieta: Baltica , Valmiera
BALTICA 2012 - Ieskaņu koncerts Koknesē
Vieta: Baltica , Koknese
Baltica-2011 Koknesē
Baltica-2011 Koknesē
CEĻŠ IZ TĀVA SĀTU
Vieta: Baltica , Līvāni
CEĻŠ UZ MĀJĀM
Vieta: Baltica
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC