Visi ziņu raksti un pasākumi RSS
Folklora pirms 120 gadiem un tagad: aizmirsti vārdi un jaunatrastas dziesmas ( 18. marts 2017. 12:00 ) Komentēt drukāt

18. martā plkst. 12.00 tikšanās ar folkloras draugu kopu “Savieši” izstādē “Versija – latvieši: 1896. gada Latviešu etnogrāfiskā iestāde” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32.

1896.gada Latviešu etnogrāfiskajā izstādē pirmo reizi teatralizētā veidā tika iestudētas latviešu tradīcijas – mājas darbi, ganu dziesmas, pieguļā jāšana un kāzas. Vislielāko atzinību ieguva kāzu tradīciju iestudējums. Uzvedumu pamatā bija komponista un pedagoga Andreja Jurjāna ekspedīcijās dažādos Latvijas novados savāktie latviešu tautas mūzikas materiāli, Rīgas Latviešu biedrības Zinību komisijas un Mūzikas komisijas vāktie ieražu apraksti. Uzvedumos piedalījās vairāk nekā simts dziedātāju un Rīgas Latviešu teātra aktieru, kuri visi bija ģērbti latviešu tradicionālajos apģērbos un dziesmas izpildīja autentiskā veidā ar t. s. “teicējām”, “locītājām”, “vilcējām” un “priekšdziedātājām”.

Mūsdienās folkloras kopas turpina iedzīvināt un popularizēt latviešu ieražas un senās dziedāšanas tradīcijas, pulcējot dažādos pasākumos tūkstošiem folkloras entuziastu un interesentu. 18. martā LNVM pasākumā “Sestdienas tikšanās muzejā” tiksimies ar folkloras draugu kopu “Savieši”. Uzzināsim, kāpēc viņi tērpjas tradicionālajos apģērbos, dzied un muzicē? Kur viņi smeļas sen aizmirstu dziesmu tekstus un melodijas, kā tās atdzīvina? „Saviešu” dalībnieces pastāstīs par pieredzi, kas gūta veidojot mūzikas ierakstu ciklus par tradicionālo krāsaugu izmantošanu un apģērba krāsu atspoguļošanu dziesmās programmā „Saviešu mēļošana”, kā arī zirgu krāsu tēmu programmā „Zirga pase”.

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS