Aktuāli RSS

Folkloras pētnieki aicina atmodināt senas dziesmas Komentēt

Piektdien, 15. februārī, LU LFMI Latviešu folkloras krātuve atklāja digitālu projektu “Dziedi ar arhīvu”, kurā ikviens ir aicināts iepazīties ar seniem tautas mūzikas ierakstiem vietnē dziedi.garamantas.lv un piedāvāt savu versiju par kādu no izlases dziesmām. Šī akcija ilgs līdz 15. jūnijam. Tās mērķis ir aicināt sabiedrību iepazīt Latvijas kultūras mantojumu un piešķirt tam jaunu un mūsdienīgu skanējumu.


XX Starptautiskais masku tradīciju festivāls Komentēt

Meteņi Turaidā - 2019 Komentēt

Lietuvas Republikai - 101 Komentēt

Meteņi Vecumnieku novadā Komentēt

Brīvdabas muzejs aicina uz Meteņiem Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 10. februārī no 12.00 līdz 16.00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.


 


Celošanas pamati Katlakalnā Komentēt

Senie vainagi un Sveču dienas svētes Komentēt

2019.gada 2.februārī Katlakalna Tautas namā kārtējā folklorai un tradīcijām veltītā diena – saistoši pasākumi ciklā „Gadskārtu un ģimeņu godu tradīciju skola”. Vispirms plkst. 14.00 – saruna ar vēsturnieci, arheoloģi Iritu Žeieri. Sarunas tēma „Vainaga vieta, loma un veidi arheoloģiskajā tērpā”. Savukārt plkst.16.00 -Sveču dienas svētes – sveču gatavošana, sadziedāšana un danči kopā ar folkloras kopām „Rāmupe” un „Lāns”.



12. Starptautiskā Ģikšu danču nakts Komentēt

Dievam. Dabai. Atelpai - 2019. Atvēršana Komentēt

Jaukā un sirsnīgā atmosfērā draugu un domubiedru lokā, jaukajā telpā NicePlace pirmdien, 2019.gada 14.janvārī tika atvērts 2019.gada kalendārs Dievam, Dabai, Atelpai. Kalendāra iznākšanu atbalstījusi Viesu māja Laimavoti, dzīvā ūdens izplatītāji Amrita. Tas tapis Latvijas Folkloras biedrības sadarbībā ar Autentiskās mūzikas un mākslas biedrību.

Kaledāra autore Aīda Rancāne, vizuālā tēla veidotāja AURĒLIJA Rancāne producents Andris Kapusts.

Atklāšanas vakarā Rīgas kopas Grodi dziedātas un koklētas skanēja Saules, Mēness, Ganu un Krustabu dziesmas

Aīda Rancāne dalījās pieredzē un gūtajās atziņās kalendāru veidojot. Dziesmas un stāstījums rosināja sarunai un iedvesmoja jaunām atskārsmēm un Dainās ierakstīto simbolisko tēlu radītām atzinām.

Kalendārs nu sācis savu ceļu pie lasītājiem, lietotājiem. Tas ir galda kalendārs un ir ne tikai skaists, bet arī noderīgs. Atbalsts un palīgs paša un apkārtējās dabas ieraudzīšanā un paša saskaņošanā ar apkārtējo vidi un noskaņojumiem. Tas ir īstens dabas kalendārs.


Tas iegādājams sazinoties e-pastā -

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS