Aktuāli RSS

Niedru skulptūras ūdenī Komentēt

No 27.maija līdz 4.jūnijam Juodkrantē (Lietuvā) norisinājās gadskārtējais Starptautiskais baltu tēlnieku/skulptoru simpozijs. Tā dalībnieki  Kuršu kāpā, Gintaro (Dzintara) līcī uz ūdens radīja jaunas unikālas niedru skulptūras. Šī ir jau 11. tāda veida ekspozīcija, un tā būs skatāma visu vasaru līdz pat Rudens vienādībām – 22. septembrim, kad svētku laikā skulptūras tiks aizdedzinātas un pārtaps liesmojošos mākslas darbos.
 
Radošās nometnes sākums tika atzīmēts ar omulīgu atklāšanas vakaru, skanot L.Rezos Kultūras centra folkloras ansambļa “Aušrinė” izpildītajām melodiskajām dainām. Šis nav pirmais gads, kad Dzintara līci rotās brāļu Vītauta un Ķēstuta Musteiķu kopīgs radošais darbs. Šogad radošajai nometnei pievienojušies arī Latvijas mākslinieki Andris Kapusts un Aīda Rancāne, kā arī jaunais lietuviešu mākslinieks Žilvins Danis kopā ar arhitektu Dominu Puloku.


Jāņu ielīgošana Bastejkalnā Komentēt

20. jūnijā, ceturtdien plkst. 18.00 – 21.00

2013.gada 20.jūnijā Bastejkalns pārtaps vienā lielā sētā un visi svētku dalībnieki un apmeklētāji taps par vienu kuplu saimi, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai. Tiks pīti vainagi un ozollapu vītnes, dziedātas līgotnes, iekārtota ugunskura vieta, gatavotas lāpas, plostiņi un ugunsrats, siets siers, iets rotaļās un dancots… Kā jau īstā lauku sētā pienākas! Folkloras kopu ļaudis dalīsies savās zināšanās un pieredzē Jāņu svinēšanā un gatavošanās svētkiem.
 
Piedalās – GRODI, KRULLA, CIGUZIS,  MASKAČKAS SPĒLMAŅI, RIJA, SKANDINIEKI, SAVIEŠI, VILCENES, BERENDEJKA, IĻJINSKAJA PJATŅICA, Rīgas danču klubs, Rīgas ģimeņu folkloras studija un Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE.
 
Jāņu ielīgošanu Bastejkalnā ar Rīgas domes atbalstu rīko Latvijas Folkloras biedrība.
Informācija: www.folklorasbiedriba.lv
e-pasts
Jelena Jekimova 28363035
Andris Kapusts 26063277


Jāņu - vasaras saulgriežu svētku ielīgošana Brīvdabas muzejā Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina piedalīties muzeja ielīgošanas pasākumos 15. un 16. jūnijā no plkst. 12:00 līdz 16:00.


Jōņa dīnu gaideidama Komentēt

XXIX LATVIJAS BĒRNU UN JAUNIEŠU FOLKLORAS SVĒTKI „PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU” Komentēt

ALSUNGA, KULDĪGA 18., 19. MAIJS 2013. GADS
 
„Pulkā eimu, pulkā teku” ir valsts atbalstīta tradicionālās kultūras un nemateriālā mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma, kurā piedalās bērnu un jauniešu folkloras kopas, kas darbojas interešu izglītības ietvaros skolās, bērnu – jauniešu centros vai kā pulciņi kultūras namos. Programmā ir iespēja iesaistīties arī individuāliem interesentiem, piedaloties folkloras konkursos bērniem un jauniešiem.

Šogad „Pulkā eimu, pulkā teku” Nacionālajā sarīkojumā piedalās 1002 dalībnieki no 67 dažādu novadu bērnu un jauniešu folkloras kopām. Pasākuma mērķis ir saglabāt, apgūt, pārmantot un popularizēt Latvijas novadu vietējo tradīciju daudzveidību, vienlaikus dodot iespēju bērniem un jauniešiem piedzīvot kopā būšanas prieku dziesmā, kopīgā muzicēšanā, dejošanā, stāstu stāstīšanā un to uzklausīšanā sastopot dažādu novadu draugus un apgūstot viņu mantotās tradīcijas un apgūto pieredzi.


Latviešu tradicionālā dziedāšana Parīzē Komentēt

Pagājušā nedēļā 27.aprīlī Parīzes prestižajā „Pilsētas Teātrī” (Theatre de la Ville) uzstājās dziedātājas no Latvijas - „Saucējas”, Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa. Septiņas latviešu dāmas pulcēja ap 200 parīziešu, un aizrāva tos dziedot tradicionālajā manierē (neapdarinot) 30 latviešu senās tautas dziesmas. „Saucējas” šim koncertam nopietni gatavojās jau gadu, izvēloties pēc iespējas krāšņākos latviešu daudzbalsības paraugus, kuri pārstāvētu dažādus Latvijas novadus. Koncertā skanēja gan Latgales daudzbalsība, gan Vidzemes un Zemgales ganu saucieni, gan arī Dienvidkurzemes skanīgie „leiši” un garie saucieni, taču īpaši jāuzsver Sēlijas rotāšana. Šodienas latviešu ausīm Sēlijas rotāšana var izklausīties neierasti, jo dziedāšana nav harmoniska daudzbalsība, tās vietā skan sekundas, radot tādu kā arhaisku skaņu „rīvēšanos”, ko īpaši novērtē mūzikas gardēži. 


Ūsiņi Talsos Komentēt
10.maijā astoņos vakarā Talsu pilskalnā ŪSIŅU svētes.

Piedalīsies vīruk kopa VILKI, Rīgas SILAVOTI, Brocēnu VIRZA, Popes PŪNIKA, Puzes SĪTAVA, Ventspils LAIPALauciens TREJTEKA un citas Kurzemes kopas, un, protams, paši mājinieki, kopa TALSI un TALS' TRIMIŠ'

Aicina pieteikties interesentus Vidzemes tradicionālo mūzikas instrumentu spēles apguvei Komentēt

UZAICINĀJUMS

ES pārrobežu sadarbības programmas Estonia-Latvia ietvaros Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība (LV) un Pilvas (Põlva, EE) pašvaldība realizē Vidzemes un Dienvidigaunijas instrumentālās muzicēšanas tradīciju atjaunošanas projektu „House of Sounds” (Skaņu māja). Projekta ietvaros ir paredzēta Dienvidigaunijā un Vidzemē jaunāko laiku muzicēšanas tradīcijām raksturīgo instrumentu – daudzstīgu kokļu un ermoņiku izgatavošanas un daudzstīgu kokļu jeb caurspēlējamo cītaru (cītarkokļu), divrindu Ieviņa ermoņiku; mandolīnu, tradicionālo vijoļu spēles apmācība, ar mērķi veicināt to saglabāšanos aktīvā lietošanā. Sakarā ar to, Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība aicina pieteikties interesentus Vidzemes tradicionālo mūzikas instrumentu spēles apguvei.
 


Kurzemes septītais stāstnieku festivāls „Ziv zup” Komentēt

Jau septīto gadu aprīļa pēdējā nedēļas nogalē, kad Kuldīgā pāri Ventas rumbai lec vimbas un notiek pilsētas svētki, šeit pulcējas seno mutvārdu stāstīšanas tradīciju turpinātāji – stāstnieces no Kurzemes un viņu viesi no Latvijas un citām valstīm.

Festivāls „Ziv zup” ir iespēja satikties stāstniekiem no dažādiem stāstnieku projektiem, apmainīties ar pieredzi, skatīties un klausīties, kopt Latvijas izlokšņu savdabību, sajusties kā lielas kopienas piederīgiem un izmēģināt savus spēkus dažādās stāstīšanas situācijās. Festivāla centrālais notikums ir zivju zupas vārīšana un stāstīšana ap kūpošu zupas katlu – katrs var piedalīties un ar saviem stāstiem nopelnīt šķīvi tikko vārītas zupas.


Satiec savu meistaru! Komentēt

Aprīļa sākumā jau otro pavasari Latvija norisināsies Latvijas Nacionalā kultūras centra iedvesmotas Meistaru satikšanas dienas. Šogad jo īpaši aktīvi tajās iesaistīsies folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un arī atsevišķi folkloras meistari - dziedātāji, teicēji, muzikanti.

Šeit dodam iespēju iepazīties ar folkloristu piedāvājumu un lūdzam savlaicīgi pieteikites pie jūs interesējošiem meistariem:




 

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS