Aktuāli RSS

Izdūts Zīmeļlatgolas veiru dzīšmu albums Komentēt (1)
LV-.Zemāk

Viļakas nūvoda folkloras kūpa “Upīte” izdavuse Zīmeļlatgolas veiru dzīšmu albumu “Padzīdam i…”, kura īrokstā rādā folkloras kūpas dalinīkim pīsadalejuši ari Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanti i cyti. Albuma prezentaceja paradzātu 20. junī Upītē nūteikūšajā pasuokumā “π-dzīdam”.

Jaunajā albumā, kas ir jau catūrtais folkloras kūpas albums, vydā ir 17 Zīmeļlatgolas dzīsmes. Tuos sovas dzeives laikā nu Upītes puses teicieju pīrakstejs nūvodpietnīks, dzejnīks, folklorists Ontons Slišāns (1948–2010). 2009. gadā Ontons Upītes Tautas nomā vadeja meistardarbneicu “20. godu symteņa pyrmuos puses vusvaira dzīduotuos veiru dzīsmes Upītes apkuortnie”, kas bejuse kai īrūsme folkloras kūpas vadeituoja Andra Slišāna idejai par itūs dzīšmu īraksteišonu albumā. 14 albuma dzīsmes ir taišni nu ituos meistardarbneicas, bet tuos albuma papyldynuotas vēļ ar trejom Upītes puses dzīsmem. Kai mozi bārni veiru dzīšmu meistardarbneicuos sovulaik pīsadalejuši ari folkloras kūpas dalinīki, Ontona Slišāna mozbārni Kate i Domeniks Slišāni, kuri niu ir dzīšmu 2020. goda apdaru autori.

Albuma īrokstā rādā folkloras kūpas “Upīte” dalinīkim pīsadalejuši i Zīmeļlatgolas dzīsmes īdzīduojuši ari Latvejā labi zynomi muziki – Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta, Arnis Slobožanins, taipat īrokstā pīsadalejuši ari Viļakas katuoļu draudzes pravests Guntars Skutels, grupa “Unknown Artist” i cyti.

“Padzīdam i…” vizualū stuostu taisejuši Jēkabs Slišāns i Artūrs Slišāns, dzīšmu īrokstus apstruoduojs M

āris Keišs. Albuma izdūšonu atbaļstejuši: Latvejas Republikas Kulturas ministreja, Latvejas Nacionalais kulturas centrs i Vaļsts kulturkapitala fonds.

20. junī Namaterialuos kulturas montuojuma centrs “Upīte” aicynoj iz tradicionalū īrūtuošonu Viļakas nūvodā – pasuokumu “π-dzīdam”, kas reizē byus ari januo albuma “Padzīdam i…” prezentacejas pasuokums. Albuma prezentaceja īcarāta 17.00, bet vokora koncerta programa nu 18.00. Pasuokumā itūgod pīsadaleis folkloras kūpa “Upīte”, grupa “Unknown Artist”, grupa “All Day Long”, kai ari “The Evening Sun” i apvīneiba “Kei-Rei”. Īīšona albuma prezentacejas pasuokumā bezmoksas, vokora koncertā – 1,00 €, nūpārkūt be

letu īprīškpuordūšonā bezrindas.lv. Pasuokuma nūrisē byus īvāruoti vysi pošu reizi nūsaceitī puļciešonups īrūbežuojumi i drūseibas nūsacejumi.

Audio:
Beidžu, beidžu garu celi - https://youtu.be/7eVdMA4Y4_s
Tāvs dālam naudu deve - https://youtu.be/pbZqZPIHlmk

Plašāka informācija: Andris Slišāns

 
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts:

https://www.facebook.co
m/NKMCupite
#UpītieDzeiveJauka
>>><<<

Izdots Ziemeļlatgales vīru dziesmu albums
Viļakas novada folkloras kopa “Upīte” izdevusi Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i…”, kura ierakstā līdzās folkloras kopas dalībniekiem piedalījušies arī Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta un citi. Albuma prezentācija paredzēta 20. jūnijā Upītē notiekošajā pasākumā “π-dzīdam”.

Jaunajā albumā, kas ir jau ceturtais folkloras kopas albums, iekļautas 17 Ziemeļlatgales dziesmas. Tās savas dzīves laikā no Upītes puses teicējiem pierakstījis novadpētnieks, dzejnieks, folklorists Ontons Slišāns (1948–2010). 2009. gadā Ontons Upītes Tautas namā vadīja meistardarbnīcu “20. gs. pirmās puses visvairāk dziedātās dziesmas Upītes apkārtnē”, kas bijusi kā ierosme folkloras kopas vadītāja Andra Slišāna idejai par šo dziesmu ierakstīšanu albumā. 14 albuma dziesmas ir tieši no šīs meistardarbnīcas, bet tās albumā papildinātas ar vēl trim Upītes puses dziesmām. Kā mazi bērni vīru dziesmu meistardarbnīcās savulaik piedalījās arī folkloras kopas dalībnieki, Ontona Slišāna mazbērni Kate un Domeniks Slišāni, kuri nu ir dziesmu 2020. gada apdaru autori.

Albuma ierakstā līdzās folkloras kopas “Upīte” dalībniekiem piedalījušies un Ziemeļlatgales dziesmas iedziedājuši arī Latvijā labi zināmi mūziķi – Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta, Arnis Slobožaņins, tāpat ierakstā piedalījušies arī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, grupa “Unknown Artist” un citi. 

“Padzīdam i…” vizuālo noformējumu veidojuši Jēkabs Slišāns un Artūrs Slišāns, dziesmu ierakstus apstrādājis Māris Keišs. Albuma izdošanu atbalstījuši: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

20. jūnijā Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” aicina uz tradicionālo ielīgošanu Viļakas novadā – pasākumu “π-dzīdam”, kas reizē būs arī jaunā albuma “Padzīdam i…” prezentācijas pasākums. Albuma prezentācija iecerēta plkst. 17.00, bet vakara koncerta programma no 18.00. Pasākumā šogad piedalīsies folkloras kopa “Upīte”, grupa “Unknown Artist”, grupa “All Day Long”, kā arī “The Evening Sun” un apvienība “Kei-Rei”. Ieeja albuma prezentācijas pasākumā bezmaksas, vakara koncertā – 1,00 €, nopērkot biļeti iepriekšpārdošanā bezrindas.lv. Pasākuma norisē tiks ievēroti visi šobrīd noteiktie pulcēšanās ierobežojumi un drošības noteikumi.

Audio:
Beidžu, beidžu garu celi - https://youtu.be/7eVdMA4Y4_s
Tāvs dālam naudu deve - https://youtu.be/pbZqZPIHlmk

Plašāka informācija:
Andris Slišāns
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts:

https://www.facebook.com/NKMCupite
#UpītieDzeiveJauka
 

Folkloras svētki Turaidā “Dainu kalns. Brīvība. Dziesmotā revolūcija” ATCELTI Komentēt

Līgo bite, līgo saule ... Komentēt

Sācies ziedu mēnesis. Esam tikuši cauri kādam savādam dzīves posmam. Ar mazāk iespējām tikties, bet esam turpinājuši dziedāt, spēlēt un, protams, lolot savu mūžseno tradīciju. Lai ar nelielākā skaitā un klusāk, ir skanējušas Lielās dienas un Māras rīta dziesmas, ir deguši Ūsiņu ugunskuri un sveicināti Saules zirgi. Darbos svētīts sējas laiks.
 


Kokneses ziņģe-2021 Komentēt

Atceļam Lielās dienas pasākumus Arkādijā un Līvu laukumā Komentēt
Sakarā ar situāciju valstī atceļam Lielās dienas pasākumus Arkādijas parkā un Līvu laukumā.

Lielo dienu svētīsim katrs savā sētā, tuvajā kalniņā vai citā mīļvietiņā!

Lai visiem viss uz labu!



„Kokneses Ziņģe” -2020 Komentēt (4)

IX ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS norisināsies 2020. gada 8. augustā no  plkst. 17.00 Kokneses parkā, estrādē.

Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005. gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2020. gadā „Kokneses Ziņģe” notiek jau 9. reizi. 

 

„Ziņģētāju un stāstnieku vakara” mērķi ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamības procesu, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp ziņģētājiem un stāstniekiem.

„Ziņģētāju un stāstnieku vakarā” var piedalīties latviešu un cittautu ziņģu un stāstāmas folkloras izpildītāji.

Šogad “Kokneses Ziņģe” pirmo reizi iziet ārpus kultūras nama telpām, būsim zaļumos, tāpēc padomājiet par piemērotu apģērbu un aksesuāriem!

Aicināti piedalīties:

• Ziņģēt aicinām individuālos izpildītājus, ģimeņu ansambļus, vokālos ansambļus, folkloras kopas, lauku kapelas, tautas mūzikas ansambļus, tautas muzikantus, korus, nacionālo biedrību kolektīvus u.c. interesentus
• Stāstīt aicinām visus interesentus vecumā no 16 gadiem
 


Divdesmit pirmais Starptautiskais Masku tradīcijas festivāls aizskanējis... Komentēt (3)



Gunta Saule,
Latvijas Folkloras biedrība


Ik gadu nākas domāt un iejust no jauna un izstāstīt, aprakstīt tiem, kuri nebija klāt - Kas gan īsteni ir Starptautiskais Masku tradīciju festivāls? Vismaz 36 stundu ilga pulsējoša kvēlojoša, bangojoša enerģija. Tā uzradīta un modusies katrā svētku rīkotājā un teju katrā dalībniekā, katrā svētku uzņēmējā.... Un tad visiem kopā baudīta, virzīta – iekšup un ārup. Saņemta un atdota, iegūta, sakoncentrēta un atbrīvota... Pašus radoša un pārradoša. To var mēģināt izstāstīt caur notikumiem un piedzīvoto, caur redzēto, dzirdēto, justo... bet tam stāstam tomēr vēl un atkal pietrūkst vārdu... un vai to var saprast tas, kurš pats To nepazīst. Es nezinu, vai to var izstāstīt...


XXI Starptautiskais Masku tradīciju festivāls Komentēt

Sveču diena Katlakalnā Komentēt (2)

Ziemas pasaku un stāstu laiks Komentēt (1)

2020.gada 18.janvārī BIRZGALĒ notiks projekta Gadskārtu un mūža godu tradīciju skola Noskaņu sarīkojums Ziemas pasaku un stāstu laiks

Plkst. 12.00 pie Lindes parka sāksies pārbrauciens Birzgales un apkaimes stāsti dabā, kuru vadīs Birzgales muzeja RŪĶI vadītāja Iveta Freimane, un kura laikā tiksimies arī ar Kalnadruvu klēts saimniekiem Vladimiru un Daci Soboļeviem.

Plkst. 14.00 Birzgales muzejā RŪĶI notiks priekšlasījums Stāstniecības tradīcija Latvijā un pasaulē un Stāstīšanas prasmju apguves darbnīca, un šo dienas daļu kūrēs Latvijas Folkloras krātuves pētnieks, stāstniecības eksperts Guntis Pakalns. Stāstu diena turpināsies turpat Birzgales muzejā RŪĶI un Plkst. 16.00 sāksies Ziemas stāstu un dziesmu vakars

Noskaņu sarīkojumu Ziemas pasaku un stāstu laiks īstennojam sadarbībā ar satāstniecības meistaru, Latvijas Folkloras krātuves pētnieku Gunti Pakalnu, Birzgales muzeju RŪĶI un Tomes folkloras kopu GRAUDI.

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS