XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Ai, bagāti Ziemassvētki... Komentēt drukāt

 

Tuvojas skaistais ziemas vidus laiks. Ar krāšņām un spožām izdarībām, ar raibu-raibiem maskoto tēliem, ar greznām dziesmām, ar trakulīgām rotaļām un dančiem, ar skaļiem un pārlieciošiem Bluķu vilcēju, vēlēju un ripinātāju pulkiem... Ar rimtiem un apcerīgiem vakariem reizumis, ar zaigžņu pulkiem un miglāju laukiem debesu jumolā.. It visur Latvijā, un daudzviet pasaulē Ziemassvētkus svēta kā Saules atgriešanās svētkus, kā jaunā Saules gada sākumu.


Saule savu meitu deva
Par jūriņu tautiņās;
Pat' ievēla zelta pūru
Sudrabiņa laiviņā.
/33946-1, Rīgas apr. Lielvārde/

Bluķī daži sadedzina ļauno dienu, neveiksmes un neizdošanos. Lielākā daļa piesauc Sauli un daudzina to, ka nu Viņa atkal debesu kalnā kāps augšup un dos mums arvien vairāk gaismas un siltuma. Mēs rībinām, dimdinām, sadziedam lai Saule atdzimšanas tuvošanos priekpilni sagaidītu un lai paši sevi tumsas brīžos priecētu un stiprinātu...

 

 2018.gada 14.decembrī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, Lasītāju zālē Latvijas Dievturu sadraudze aicina uz GAISMAS DAUDZINĀJUMU.

Dziesmu ritus vada dievture, Rīgas folkloras kopas LAIVA vadītāja Anda Ābele.Vairāk - https://dievturi.blogspot.com/2018/12/gaismas-daudzinajums.html#more 

>>><<<

Jau no 15.decembra desmitiem rītā Ziemassvētku rosība sāksies allaž darbīgajā Radošajā mājā Koknesē.>>><<<

Saulgriežu vakars ar dančiem Siguldā

Ceturtdien, 20.decembrī, no plkst.18.00 līdz 20.00 Ziemas koncertzālē Siguldas pils kompleksā notiks ziemas saulgriežu Danču vakars kopā ar folkloras kopu „Senleja” un Rīgas Danču klubu.

Ziemas saulgriežu bluķa vakarā kopā ar Siguldas folkloras kopas čigāniem un citiem budēļiem vilksim bluķi, iedegsim gaismu, smelsimies spēku, teiksim vēlējumus Siguldai un priecīgi piedzīvosim saules atgriešanos. Kopā ar Rīgas Danču klubu iegriezīsim jauno saules gadu ar sparīgiem latviešu un citu tautu dančiem.

>>><<<


 Bluķa vakars Katlakalnā 2018.gada 20.decembrī. 

        


Aicinām katlakalniešus un ne tikai katlakalniešus - aicinām katru un ikvienu - ja Tu vēli labu savai ģimenei, saimei, novadam un Latvijai, ja Tu vēli labu pasaulei un kosmiskai kārtībai... - apvelc savu bluķi ap savu namu, izvelc pa savu ielu un tad tiekamies Pļavniekkalna ielā kopīgai bluķa vilkšanai (no abiem ielas galiem) - lai savāktu visu aizejošā gada grūtumu, rūgtumu un sāpes un tad kopīgi to visu sadedzinātu Bluķu ugunskurā pie Katlakalna Tautas nama. 

Vairāk - https://kalnakopa.blogspot.com/2018/12/bluka-vakars-katlakalna.

>>><<<

21.decembrī Bluķa vakaru svētīsim Rīgā, pašā Rīgas viducī. Bet pirms tam svētīsim Saules meitas gaismas ceļu - uz rimto un garīgo tradicionālo Ziemsassvētku dainu dziedājumiem aicina Rīgas SKANDINIEKI. Savā pieteikumā viņi raksta: Kad mirst vecā gaisma un vecā pasaule, tikai mūsu dvēselēm ir tas spēks, kas palīdz jaunai saules meitai uzsākt debesjuma kāpumu. Sanāksim, sadziedāsim, sajutīsim. Aicinām Jūs piedzīvot saules gaismas pārdzimšanu caur tautas garīgajiem dziedājumiem. Tad būs laiks, vilkt mugurā masku un pārtapt tās dvēselē, sev un citiem svētību nesot. Un jau pēc mirkļa doties ķekatās..."

>>><<<

2018.gada 21.decembrī no plkst. 18.00 VECRĪGĀ notiks tradicionālais Bluķa vakars.

Sākums plkst.18.00 - visi pulcējamies Rātslaukumā.

Bluķa vilkšanas ceļš: Rātslaukums - Grēcinieku iela - Vaļņu iela - Kaļķu iela - Līvu laukums - Amatu iela - Doma laukums - Jauniela - Rātslaukums.

Sanāciet visi - Saule kalnā jāvelk!

Bluķa vakara svinēšana Rātslaukumā plkst. 19.00 - 20.30

Būs uguns iedegšana ziedojumi un vēlējumi jaunajam Saules gadam, dziesmas, rotaļas, danči. Sarīkojumā piedalās Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopas.

Bluķa vakaru rīko Latvijas Folkloras biedrība, atbalsta Rīgas dome.

>>><<<>>><<<>>><<<

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sestdien, 22. decembrī no 13.00 līdz 17.00 aicina uz Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru. Gada īsāko dienu un garāko nakti atzīmēsim ar tradicionālo bluķa vilkšanu un maskoto gājienu, skanīgām rotaļām kopā ar folkloras kopām, ziemīgām darbnīcām un gardumiem, kā arī amatnieku un mājražotāju tirdziņu.

Ziemas saulgrieži jeb Bluķa vakars iezīmē pārmaiņas dabas ritējumā un senatnē, lai atvairītu tumsu, aukstumu un pērnā gada neveiksmes, sliktos darbus un domas, šajā dienā no vienas sētas uz otru tika velts Lielais bluķis, kuru ceļa beigās sadedzināja, simbolizējot jauna saules gada sākumu un pašu sauli.

Arī Brīvdabas muzejā Ziemas saulgriežos atgriezīsimies pie senajiem ticējumiem un paražām. Svinības sāksim plkst. 13.00 ar iešanu rotaļās un bluķa vilkšanu no Galvenās muzeja ieejas līdz Kurzemes sētai kopā ar folkloras kopu “Zvīgzna”, bet 14.30 atvairīsim pērnās nedienas un ļausimies masku spēlēm folkloras kopas “Kokle” pavadībā. Lai bluķa vilkšana un maskoto gājiens izdotos, muzejā būs iespējams piedalīties maskošanās darbnīcās un piemeklēt sev tuvāko svētku ietērpu “Priedes kroga” stadulā.

Ziemas saulgriežu svinības mazajiem un lielajiem viesiem piedāvās arī citas sezonālas darbnīcas, piemēram, sveču liešanu Nidas dūmistabā, salmu rotājumu veidošanu Kurzemes mājā un smaržīgi kraukšķīgo piparkūku cepšanu Hernhūtiešu saiešanas namā. Svētkos būs iespēja arī liet laimes īstā smēdē, doties izjādē zirdziņa mugurā, iepirkties Ziemassvētku tirdziņā un baudīt ziemīgus un tradicionālus gardumus “Priedes krogā”.

Ja pūkainais sniedziņš mūs turpinās priecēt arī pasākuma dienā, aicinām lielus un mazus ņemt līdzi arī ragaviņas.

Svinētājiem bez papildus maksas būs iespējams arī apmeklēt izstādi “Muzeja ieguvumi 2018” muzeja Izstāžu zālē.

>>><<<

22. decembrī maskošanās Ādažos - vilksim bluķi un svinēsim Ziemas saulgriežus.

15.00 tikšanās Līgo laukumā no kura maskotie ļaudis dosies pie saimniekiem, velkot reizē bluķi cauri Ādažiem (pa Pirmo ielu).

16.00 plānots atgriezties Līgo laukumā, kurn turpināsim svinības.

>>><<<

Ziemassvētku Bluķa vakars — tradicionālie pasaules pārradīšanas svētki Svētes ciema Bitēs norisināsies 22.decembra vakarā.Vairāk par to šeit -
https://svetesdraudze.wordpress.com/2018/12/08/ziemassvetku-bluka-vakars-pasaules-parradisanas-svetki-22-12-2018/
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/