XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Aizvadīts Katlakalna 2.starptautiskais folkloras festivāls Komentēt drukāt

Foto: Andris ŠtālsAija Vitmane, Rudenāji 2013 koordinatore

Izskanējis Katlakalna 2.Starptautiskais folkloras festivāls „Rudenāji 2013”. Trīs dienas aizskrējušas vēja spārniem, taču dalībnieku vidū joprojām virmo neaizmirstamas emocijas.

Mūsu tautas tradīciju pūrs ir neizsmeļams, un šāds festivāls rada iespēju dziļāk, skaidrāk un saprotamāk iepazīt un izprast vienu no bagātākajām, taču mazāk iepazītajām tradīcijām – Rudenājus. Šis ir ražas, darba augļu ievākšanas un izvērtēšanas laiks, kā arī laiks, kad cilvēks pateicas dabai un spēkiem, kas mums palīdzējuši visu to sasniegt.

Rudens ziedi, augļi, dziesmas par ražu un talkā iešanu, kopīgu darbu, saules un dabas daudzinājums - tas viss festivāla atklāšanā pie Katlakalna Tautas nama. Viesi no Latvijas dižnovadiem, Lietuvas, Igaunijas un Norvēģijas visi vienoti tautu tradīcijās, bet tik atšķirīgi un dažādi, gan dziesmu skanējumā, gan tautas tērpos. Brunču rakstos un strīpās skats apmulst- īsta rudens krāsu bagātība! Un izskanot festivāla atklāšanas vārdiem -
 

Nāk rudens apgleznot Latviju,

Bet nepūlies, necenties tā,

Kā himnā izskan visu dalībnieku vienbalsīgs apstiprinājums:

Mums viņa ir visskaistākā -
Tik un tā...

Un ietrīsas sirds un uzvirmo emocijas, k

ad visi dalībnieki skanot taurēm, dūdām un bungām, skandinot dziesmas aizvijas vienā vienotā lāpu gājienā uz Sauliešu pilskalnu, kur piedalās Rudenāju ugunsrituālā, tautas sadziedāšanā, dančos un rotaļās. Tā ir tā lielā Talka, kur godinot darbu un darba augļus, godina darba darītāju un Talkas māti. Liels gods un atbildība pulcēt kopā talciniekus, gan darbi jāpieņem, gan par cienastu jārūpējas. Un kāds visu dalībnieku prieks un pārsteigums, kad no iesma tiek noņemts ceptais cūķis, kas jābauda ar brūkleņu mērci, galdā liktas pupas, pīrāgi un gardais miestiņš... Pēc laba darba, sātīgs cienasts! Un tad jau uz skatuves kāpj folkloras kopa pēc kopas un nebēdnīgās dziesmās un rotaļās laiks rit krietni pāri pusnaktij...

Festivāla otrā diena sākas ar nopietnu darbu- Ķekavas mūzikas skolā visi festivāla dalībnieki „ Radošajās meistarklasēs” dalās pieredzē, māca rotaļas, apmāca instrumentu spēlē, stāsta to gatavošanas un spēles noslēpumus. Tas raisa tādu interesi, ka vadītāji ar nokavēšanos ierodas pie Domes priekšsēdētāja Valta Varika kunga uz oficiālo pieņemšanu. Nu laiks spēka dziesmu izdziedāt, kopīgi sadziedāt un sevi parādīt. Prieks par apsveikuma vārdiem un izrādīto cieņu. Paldies Ķekavas novada Domei par sirsnīgo pieņemšanu un skaistajām piemiņas veltēm.

Vēl jāpieskandina Daugmales puse un Baložu kultūras nams, lai visi jūt un redz, kādi viesi novadā. Un tad- pats Dižkoncerts Ķekavas estrādē – tiek dziedāts un dancots uz nebēdu, dejā tiek izaicināts arī Domes priekšsēdētājs. Te nu varam uzgavilēt- arī dejā priekšsēdētājs ir lietpratējs un „Krakovjaku” nodejo ar priekšzīmīgu vieglumu. TDA „Zīles” skolai ir stipri pamati! Koncerts beidzas ar tumsas iestāšanos, taču festivāla dalībnieki auj kājas Danču vakaram. Aizmirstās garās dienas nogurums un dančus lec gan jauns, gan vecs. Īsta meistarklase dančos un rotaļās, jo visi dalās pieredzē un rāda, kas kura zināšanu pūrā. Smiekli, lēkšana jau basām kājām, bet muzikanti nomaina cits citu, lai kāpinātu danču tempu.

Trešā festivāla diena aizrit Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur mūsu festivāla dalībnieki Ražas svētku gadatirgū sniedz savu koncertprogrammu visas dienas garumā. Mūsu ārzemju viesi priecājas par iespēju iepazīt amatnieku un tautas mākslas meistaru darbus. Citi turpat tirdziņā apgūst prasmes un mācās amatus. Koncertā, spītējot lietum, dziesmas tiek papildinātas ar rotaļām un dejām, te nepaliek vienaldzīgi arī apmeklētāji un lec uz nebēdu.

Taču visi svētki reiz beidzas - Katlakalna Tautas namā sasildoties, karstu tēju un atvadu kliņģeri baudot, sakām cits citam atvadu vārdus, maināmies adresēm, saskaņojam nākotnes plānus un izvērtējam paveikto.

Šīs dienas ir bijušas radošuma un milzīgas enerģijas pārpilnas. Ikviens personīgi un katrs kolektīvs ir ieguvis daudz jaunas un vērtīgas informācijas, meistarklases ir rosinājušas uz sadarbību, draudzību. Un vēl ir atklāta rudens tradīciju burvība. Te arī izskan patiesais secinājums - tikai kopjot un godā turot savas tradīcijas, mēs saglabājam savu patieso identitāti. Stipras saknes nodrošina galotnes zaļošanu, cieņa un pagātnes izpratne aizved uz izpratni nākotnē!

Galerijas:

Atklāšana;
Lāpu gājiens uz Sauliešu pilskalnu;
Sauliešu pilskalnā;
Meistarklases;
Koncerts Baložos;
Koncerts Daugmalē;
Tikšanās ar Ķekavas novada priekšsēdētāju;
Festivāla dižkoncerts "Rudenāji 2013";
Koncerts Brīvdabas muzejā.
 

"Vislielākais paldies visiem kolēģiem un brīvprātīgajiem palīgiem par atbalstu, ieguldīto darbu, padomiem- jo viens nekad nav karotājs, tikai kopā varam ko lielu paveikt. Nākamais festivāls tieši pēc diviem gadiem- uz tikšanos!" 

Foto: Andris Štāls

Vairāk par festivāla viesiem un norisi: 


http://www.parkulturu.lv/sakums

http://kalnakopa.blogspot.com/search/label/Katlakalna%202.Starptautiskais%20Folkloras%20festiv%C4%81ls

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SĒRSNU MĒNESIS

Cērtat, brāļi, oša kārtis,
Vītejiet saulitê;
Kad atnāks liela diena,
Pakariet šūpolites.

/32304-0, Dainu skapis, pierakst. Daugavpils apr. Krustpilī/