XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Albertam Mednim - balva par Mūža ieguldījumu Komentēt drukāt

Tautas muzikantam Albertam Mednim pasniegs Jelgavas novada Līvbērzes pagasta balvu "Mūža ieguldījums'' 16.novembrī plkst.19.00 Līvbērzes kultūras namā!


 

Lūk ko Ieteikumā apbalvot Albertu Medni nominācijā „Mūža ieguldījums” raksta Līvbērzes folkloras kopas ZEMGAĻI vadītāja Velta Leja un Līvbērzes iedzīvotāja Ilze Vītola:

„Vēlamies ieteikt apbalvojumam nominācijā „Mūža ieguldījums” Līvbērzes pagasta mājas „Mazeniņi” iedzīvotāju Albertu Medni.

Alberts Mednis dzimis 1936.gadā kādreizējā Abrenes apriņķa Baltinavas pagasta Blauzgovā. Beidzis Svātūnes pamatskolā četras klases, jo bija spiests sākt strādāt. Mācoties no saviem vecākiem, Alberts agri sācis spēlēt pašmācības ceļā apgūtās ermoņikas un vijoli. Ģimenes izveidotā lauku kapela bieži spēlēja kāzās, zaļumballēs un citos godos. Albertam ir laba muzikālā dzirde, jo vienreiz dzirdētu melodiju viņš prot atcerēties un nospēlēt.

Pēc dienesta armijā, Alberts Mednis atgriezies Baltinavā un sācis darbu vietējā Mašīnu - traktoru stacijā. 1958.gadā Alberts apprecēja tuvējā pagasta meiteni Līviju Brakovsku. Jaunā Medņu ģimene devusies darba meklējumos uz Kurzemi, kur astoņus gadus nostrādāja uz dzelzceļa. Vēlāk Albertam piedāvāja darbu Zemgalē - Jelgavas rajona Līvbērzes pagastā, kur ģimene no 1964.gada arī dzīvo.

Līvbērzē Alberts strādājis mehāniskajās darbnīcās, dārzniecībā un Līvbērzes pamatskolā kā direktora vietnieks saimnieciskajos jautājumosMedņu ģimenē izaudzināti divi bērni - Anita un Valdis. Anita beigusi Jelgavas mūzikas vidusskolas vokālo klasi. Ar tēvu kopā spēlē cītari. Sirdi priecē pieci mazbērni. Mazmeitas Ance un Liene vectēva vadībā apguvušas gan bubina, gan cītares spēli.

A.Medņa vadībā Līvbērzē tika izveidota lauku kapelu. Viņš protams arī pats lieliski spēlē cītari un bubinu, Labprāt dalās savā mākslā. Alberts ir izcils stāstnieks. katra tikšanās ir kā ekspedīcija pie Latgales muzikanta.

Alberts piedalījās Tautas muzikantu festivālā ,,Dzīvā mūzika'' gan Rīgā Mazajā ģildē, gan Latgalē- Pušmucovas Tautas namā 2007.gadā.

Kopā ar Ilmāru Mežu piedalījies muzikantu saietos Igaunijā, Lietuvā.

Spēlējis Starptautiskajā Folkloras festivālā "Baltica-2008'' Viļņā un Druskininkos, Lietuvā un arī "Balticas- 2009'' Latvijā Zemgales dienā Līvbērzes pagastā. Piedalījies Latvijas folkloras muzikantu grupas Ziemassvētku koncertos Beļģijā.

2008.gada oktobrī Kultūras menedžmenta centrs "Lauska" ar VKK fonda atbalstu laidis klajā Alberta Medņa kompaktdisku ar 36 melodijām. Ierakstā Alberta ermoņikas ar cītaru un bubinu pavada viņa mazmeitas Liene un Ance.

Līvbērzniekiem ir īpašs gods, jo Alberta Medņa spēlētās trīsrindu ermoņikas skaņas ir dzirdamas J. Streiča filmā „Rūdolfa mantojums”.

2010.gada 20.novembrī Alberts Mednis par mūža ieguldījumu saņēmis "Folkloras Godu" zīmi.

Albertam vienmēr ir prieks kopā saspēlēt!

Alberts Mednis ar savu meistarību priecējis Līvbērzes pagasta iedzīvotājus un viesus gan svētkos, gan koncertos Līvbērzes pagasta kultūras namā.

Fotogrāfijas autors Aivis šmulders

 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/