Aktuāli RSS
CIOFF Ziemeļeiropas sektora sanāksme. Komentēt drukāt
Liāna Ose

CIOFF Latvijas nacionālas sekcijas vadītāja
 


Maija nogalē Dublinā (Īrija) notika ikgadējā CIOFF Ziemeļvalstu sektora sanāksme, kurā piedalījās Lielbritānijas, Igaunijas, Īrijas, Somijas un Latvijas CIOFF Nacionālo sekciju pārstāvji. (Nepiedalījās – Dānija, Lietuva, Norvēģija un Zviedrija finansiālu un citu problēmu dēļ.)

Šajās dienās notika darba sanāksmes, kurās katras valsts pārstāvji iepazīstināja ar folkloras nozares darbu 2010. gadā, par festivālu sarīkošanu, grupu apmaiņu, kā arī informēja par paveikto tradicionālās kultūras pārmantošanā un darbā ar bērniem skolās, kultūras iestādēs un citās organizācijās.

Ziemeļvalstu sektora vadītāja, Lielbritānijas CIOFF Nacionālās sekcijas vadītāja Olga Maloney iepazīstināja ar aktualitātēm CIOFF Padomes darbā un uzdevumiem Nacionālajām sekcijām. Tika izteikta prasība ievērot Festivālu nolikumu un informēt Padomi par grupām, kuras piedalās festivālos, kā arī savlaicīgi sniegt grupu atskaites par festivālu norisi. Tāpat tika atzīmēta negatīvā tendence savu dalību festivālos pieteikt grupām, kuras neizmanto dzīvo mūziku, bet gan ierakstus, neievērojot CIOFF Festivālu nolikuma noteikumus.

Līdzās darba sanāksmēm bija sarūpēta arī kultūras programma, kura ļāva tuvāk iepazīties ar īru tradicionālo mūziku un to darbu, ko veic nevalstiskās organizācijas īru tautas tradīciju saglabāšanā un attīstībā jau sešdesmit gadu garumā. Pie tam darbība ir izvērsta ne tikai Īrijā, bet arī Anglijā, ASV, Kanādā un citur pasaulē, pavisam 15 valstīs 4 kontinentos, veidojot ciešas vēstures un kultūras saites ar Īriju.

Tautas mūzikas instrumentu spēle, deju un īru valodas mācības, dažādi sarīkojumi, nacionālas nozīmes festivāli, vasaras skolas un kursi, īru dziesmu, mūzikas, kā arī muzikantu un stāstnieku arhīva veidošana ir tie virzieni, kuros strādā tradicionālās kultūras jomā COMHALTAS organizācija 415 nodaļās visā pasaulē. Prioritāte ir tautas mūzikas instrumentu spēles apmācības bērniem no 5 līdz 7 gadu vecumam, lai arī nākotnē dzīves ceļos, izdzirdot īru mūzikas skaņas, viņi sajustu savu piederību savai kultūrai. Šī gada aprīļa nogalē ikgadējā Comhaltas kongresā tika atzīmēta organizācijas 60 gadu jubileja. Comhaltas gada notikumu kalendārs ir bagātīgs, apvienojot daudzās nodaļas kopīgam darbam tradīciju saglabāšanā. Iesaku ieskatīties šī organizācijas mājas lapā www.comhaltas.ie

Nelielais ieskats īru jauniešu un bērnu muzicēšanas un dejas priekā radīja vēlmi piedāvāt iespēju arī Latvijā satikties ar īru tradīciju nesējiem folkloras festivālā „Baltica 2012”. Mums daudz kopīga tradīciju izjūtā.

 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS