XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Dievaines - 2018. Veļu vakari Latvijā un latviešos Komentēt drukāt


Latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīgs ir senču jeb veļu kults. Daudz tiek domāts par tiem, kuri mīt viņā saulē, - viņu pieminēšana un godināšana, pateicība viņiem ir katra cilvēka visdziļākā nepieciešamība un goda lieta. Latviešu apziņā vienmēr un jo īpaši svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri Šaisaulē, gan tie, kuri Viņā pusē, Viņsaulē – līdz ar to dzimtas robežas un arī kopīgais spēka un radošuma lauks un tā avoti ievērojami paplašinās. Mūsu dienās līdzās dzimtu mantojuma apzināšanas līmenim arvien izteiktāku svaru iegūst arī kopējā tautas spēka apzināšanās caur senčiem, kā arī tāda īpaša šķautne kā gararadinieku tuvības apzināšanās un viņu radīto, darināto un mums atstāto. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši saistoša, - pati daba un Visums abu pasauļu saskarsmei ļauj notikt vieglāk.

Jau vairākus gadus Veļu vakari tiek svētīti gan dažādās folkloras ļaužu kopienās, gan dievturu draudzēs un saimēs. Te esmu apkopojusi tos dažādos Veļus vakarus, kuros katrs, kurš vēlas, var pievienoties un veltīt savu pateicību senčiem.. 

Kopīgo veļu mielasta galdu bagātīgāku var darīt katrs, ņemot līdzi cienastu – gan priekš veļiem, gan priekš pašiem. Un, kā jebkur mūsu tradīcijā, - būt, nevis pasīvais skatītājs, bet pilntiesīgs un apzināts dalībnieks. Ar saviem senču stāstiem, ar kopādziedāšanu un līdzdarbošanos rotaļās un mīklu minēšanā.


 

Sestdien, 20.oktobrī plkst. 18.00 Veļu vakars Kokneses pilsdrupās. Rīko biedrība BALTAINE un Kokneses folkloras kopa URGAS. http://visitkoknese.lv/lv/event-calendar/velu-vakars-kokneses-pilsdrupas-0

>>><<<

 

Svētdien, 21.oktobrī plkst 18.00-21.00 Veļu mielasts Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Vada Rīgas folkloras kopas GRODI un GARATAKA, un Katlakalna RĀMUPE – vairāk - Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja e-vietnē

 

>>><<<


Otrdien 23.oktobrī plkst. 16.00 Tukuma bibliotēkā Veļu daudzinājums un sarunas par Veļu laiku - piedalās Gunta Saule, folkloras kopas RĀMUPE dalībniece, tradīcijaskopēja un praktiķe un domubiedru kopa Pilsētas romantiķi (Tukums) Vairāk - http://guntasaule.blogspot.com/

>>><<< 


 

Piektdien 26.oktobrī plkst. 19.00 Veļu vakars Plūdoņa Lejeniekos (Ceraukstē). Piedalās folkloras kopas Laukam pāri (Ceraukste) un RĀMUPE (Katlakalns). Sīkāka informācija sekos.

>>><<<

 


Sestdien, 27.oktobrī plkst. 16.00 – Izbraukums un Veļu daudzinājums Siguldā, Zaļajā villā. Rīko LDS (Latvijas Dievturu sadraudzes) Daugavas saime, ar stāstījumu par veļu laika tradīciju dievturībā un pašu pieredzē ciemos LDS dižvadonis Andrejs Broks un Daugavas saimes vadītāja, tradīcijas pētniece un praktiķe Gunta Saule. Norisē tāpat ietvertas dziesmas, rotaļas, atbilstošas dejas, mīklu minēšana un mielasts. Vairāk - https://dievturi.blogspot.com/p/pasakumi.html


>>><<<
 

Sestdien, 27.oktobrī līdz ar tumsas iestāšanos (ap 18.00) Veļu vakars Svētes dievturu draudzē. Vairāk - https://svetesdraudze.wordpress.com/2018/10/12/velu-vakars-bites-27-10/

>>><<<


Ceturtdien, 1.novembrī plkst. 19.00 - Veļu mielošana Katlakalna Tautas namā - ar stāstījumu par Pļavniekkalna kapulauka (5.-6.gs.) arheoloģiskajiem pētījumiem un atradumiem ciemos vēsturniece Austra Engīzere. Būs arī Veļu laikam atbilstošas dziesmas, rotaļas, mīklu minēšana, pašu sarūpēts mielasts veļiem un pašiem. Rīko un aicina Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE – sīkākas ziņas sekos e-dienaslapā - http://kalnakopa.blogspot.com/

 

>>><<<


Savukārt Kokneses Radošajā mājā Veļu laikā notiek arī citi saistoši sarīkojumi, tikšanās un izzinoši semināri pasākumu ciklā No Rudenājiem līdz veļiem.
Ziņas apkopoja Gunta Saule,
Latvijas Folkloras biedrības saziņa
tālr. 27811297

e-pasts:

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/