XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
DIEVAIŅU LAIKĀ ... Komentēt drukāt

Izsenis rudens mūsu tautas priekštečiem bijis īpašs senču pieminēšanas un pateicības laiks. Laikā, kad iestājas garie, drēgnie un miglotie vakari, ciemos sērst nāk mūsu priekšgājēju veļi. Nāk apraudzīt mūsu dzīves gaitas šeit, nāk mieloties ar mūsu viņiem nestajām veltēm un kārumiem, nāk mūsu mīlestībā sildīties. Nāk mūsu dzīves gājumu apraudzīt un arī pavērtēt.

Un mēs šo laiku, šos vakarus vadām mūsu senos īpaši pieminēdami un pateikdamies par devumu, par līdzējumu mūsu ikdienas darbos, par klātbūtni mūsu rūpestos un raizēs. Mūsu debesu un zemes dievi ir tikpat klātesoši mūsu dabas un dzīves darbu ražas saņemot kā mūsu senču garu klātbūtne, kā viņu palīdzība, bieži nemanāmā, bieži nojaušamā bieži gandrīz atklāti sajūtamā un saņemtā.

Tālāk ziņas par Latvijas folkloras kopu un tradicionālās kultūras apvienību rīkotiem atvērtajiem Veļu vakariem.
 

Veļu vakars Mārupes Zirgzandalēs.

Svētku svinēšana saskaņā ar dabu Latvijā un pasaulē raisa arvien lielāku cilvēku interesi. Katra paaudze tradīcijas pārbauda no jauna un izvēlas - turpināt vai aizmirst. Tradicionālo svētku iepazīšana un svinēšana, līdzdarbojoties dažādu paudžu ģimenes locekļiem, sekmē vienotību, kopā būšanas prieku un ģimeniskumu. Tās ir nozīmīgas un mūžīgas vērtības. Mūsu bērniem ir svarīgi redzēt savas ģimenes, citu ģimenei tuvo cilvēku - draugu un kaimiņu - ieinteresēto un atbildīgo attieksmi pret tautas tradīciju izzināšanu un turpināšanu.
Ar ko tad vērtīgs ir rudens, kuras tradīcijas ir vērtīgi kopt rudenī? Pēc tautas priekšstatiem svarīgos dzīves notikumos kopā ir šai saulē un viņā saulē mītošie dzimtai piederīgie, svarīgie un mīļie. Senču pieminēšana un godāšana palīdz uzturēt dzimtas atmiņu, vienotību un spēku. Veļu laikā rudenī saskarsme ar dzimtas senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc Veļu vakarā aicinām uz kopīgu vakarēšanu visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm.

Kad? - 5.oktobrī no 17.00 līdz 20.00

Kur? - Mārupes ,,Zirgzandaļu” akmens stallī,
Adrese: Mārupes novads, Vētras ciems, mājas ,,Zandeļi”.

Ko mēs darīsim? - Kopīgi dziedāsim senas un skaistas tautasdziesmas, stāstīsim viens otram iedvesmojošus dzimtas stāstus, minēsim mīklas, iesim veļu laikam raksturīgās rotaļas, dedzināsim sveces senču piemiņai, mielosim veļus un baudīsim paši ugunskurā gatavotu veļu putru.

Kas jāņem līdz? - Svecītes, neliels cienasts kopīgam mielastam, dziļdomīgas mīklas prāta asināšanai, dzimtas stāsts, oktobra novakarei piemērots silts apģērbs.

Pasākums domāts ģimenēm un tradīciju interesentiem.

Lai mūsu kopīgā vakarēšana kalpo par iedrošinājumu izzināt un piedzīvot arī citus mūsu bagātā kultūras mantojuma gadskārtu svētkus un svinamās dienas!

Ieeja – brīva.

Pasākumu finansiāli atbalsta projekts ,,Mārupe – mūsu mājas”. Projekta vadītāja Gunta Siliņa-Jasjukeviča 

>>><<<

2019.gada 16.oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbiliotēkā VIDZEME norisināsies Latvijas Dievturu sadraudzes rīkotais ikgadējais VEĻU VAKARS.

Dziesmu un rotaļu ritus vadīs Anda Ābele, svētrunu teiks LDS Vecajo padomes vadītājs Valdis Celms

Dalībniekus aicinām līdzi ņemt savus dzimtas senču stāstus, piemiņas veltes, vaska svecītes, nelielu cienastu veļiem un pašiem.

>>><<<

Aktieru Amtmaņu muzejā, Zvanītāju Bukās Vallē uz Veļu vakaru senču pieminēšanai aicina Bārbeles folkloras kopa TĪRUMS un Baldones folkloras kopa

„Nekur dabas kuplums nebija tik zaļš kā Vallē,Amtamaņu muzejs
Nekur debesis tik augstas un zilas kā Vallē,
Nekur gaiss tik dzidrs kā šeit.”
            /A.Amtmanis Briedītis/


Vairāk - https://vecumnieki.lv/novads-pasakumi/1554/velu-vakars-aktieru-amtmanu-muzeja


>>><<<Kultūras mantojuma centrs Tīnūžu muiža aicina 19. oktobrī plkst. 17.00 Tīnūžu tautas namā pievienoties Veļu laika un ģimenes tradīciju stiprināšanai.

Veļu laiks iestājas tumšajos rudens vakaros un parasti ilga no 29.septembra līdz 10.novembrim. Instinktīvi mēs katrs jūtam, ka Dabā šis laiks rosina uz mieru un pārdomām. Senču pieminēšana un godāšana palīdz uzturēt dzimtas atmiņu, vienotību un spēku. Veļu laikā rudenī saskarsme ar dzimtas senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc Veļu vakarā aicinām uz kopīgu vakarēšanu visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm.

Pasākumā ar savām zināšanās dalīsies latviešu folkloras speciālisti Jānis Kušķis un Gunta Saule kā arī folkloras kopa “Rāmupe”. Minēsim mīklas, iesim rotaļās, rituālos, baudīsim Veļu naktīm raksturīgus ēdienus un priecāsimies par dzīvi.


Kas jāņem līdzi? (Vēlams, bet ne obligāti)
1. Neliels cienasts kopīgam galdam un veļiem (Vēlams tradicionāls/ pašgatavots)
2. Personīgā bļodiņa, karote un krūzīte
3. Atbilstošs apģērbs laikapstākļiem (Būsim arī kādu brīdi ārpus telpām)
4. Kādu mīklu vai stāstu.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas
Pasākumā, iespējams, tiks fotografēts/filmēts. 

Kaspars Špēlis, Mantojuma centra Tīnūžu muiža vadītājs

Ziņas avots http://kalnakopa.blogspot.com

>>><<<

Aicinām apmeklēt Veļu vakaru Koknesē 19.oktobrī. Pasākuma sākums ir plkst. 17.30 pie Pērses ūdenskrituma atveida – tur pulcēsimies, klausīsimies uzrunu un aizdegsim svecītes lukturos, lai kopīgi dotos pastaigā uz Kokneses viduslaiku pilsdrupām, kur notiks galvenās aktivitātes – dziesmas, rotaļas, ugunskura iedegšana un uguns plostiņa palaišana ūdenī, kā arī kopā varēsim nobaudīt gardu putru un iemalkot siltu tēju! Līdzi paņem sveci lukturītī! Vari paņemt arī nelielu cienastu veļu galdam – pupas, zirņus vai pīrādziņus u.tml.

  Nāc kopā ar ģimeni un draugiem! Vakaru bagātinās folkloras kopa "Urgas", kā arī viesu folkloras kopas no Jelgavas, Rokišķu un Pakrojas reģioniem. Pasākums notiks Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr.LLI-313 "Aizraujošs ceļojums muižu parkos četros gadalaikos" / "4SeasonsParks” ietvaros. Pasākums un ieeja Kokneses viduslaiku pilsdrupās ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja:

Kokneses novada domes Attīstības nodaļa

Ziņas avots - koknese.lv

>>><<<

Veļu vakars Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā
20.oktobrī no plkst. 18.00-21.00


Kad naktis kļūst garākas par dienu un pār zemi nolaižas migla, ir pienācis veļu laiks. Atdarās vārti, un ciemos ierodas senču gari – veļi, saukti arī par iļģiem, paurīšiem, vecīšiem, ķauķiem, urgučiem, māžekļiem – un saimniekam ir jārīko veļu mielasts. "Veļu vakarā", iestājoties krēslai, Hernhūtiešu saiešanas namā dziedāsim un godināsim mūsu senčus kopā ar folkloras kopām.

Ziņas avots: http://brivdabasmuzejs.lv/pasakumi/

>>><<<

2019.gada 24.oktobrī plkst. 19.00 Katlakalnā, Atpūtas vietā Nēģīši Daugavmalā notiks VEĻU VAKARS – uguns un ziedu laiva Daugavā - aicina Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE

Veļu laika dziesmās, rotaļās un stāstos pieminēsim savus aizgājušos tuviniekus un tautas dižgarus, stiprināsim savus dzīvības spēkus. Laidīsim Daugavā ziedu laivu

Kopīgai labnoskaņai un veltījumam veļiem ņemsim līdzi vaska svecītes, ziedus, mazliet ēdienu un citas dabas veltes laivas sapošanai un nelielu cienastu pašu kopīgam mielastam

Sīkākas ziņas un pieteikšanās – Gunta Saule – 27811297

Vairāk - http://kalnakopa.blogspot.com/

>>><<<
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/