Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Folkloras Godi - 2010 Komentēt drukāt

Sestdien, 20. novembrī plkst. 15.00 Siguldas pilsētas kultūras namā notiks "Folkloras Godi 2010”, kuros tiks apbalvoti izcilākie folkloras nozares pārstāvji un svarīgākie 2010. gada notikumi Latvijas tradicionālajā kultūrā.


Latvijas Folkloras biedrības Atzinības raksts par tradicionālās kultūras dzīves projektu organizēšanu un atbalstīšanu novadā piešķirts:

Rēzeknes novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājai Inārai Pleikšnei un Ventspils novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājai Zanei Pamšei.

Latvijas Folkloras biedrības Pateicība par ieguldījumu Latvijas Folkloras biedrības darbības veicināšanā piešķirta:

Madonas novada folkloras kopai „Vērtumnieki” un vadītājai Ingrīdai Grudulei,

Rīgas folkloras kopai „Rija” un vadītājam Druvim Rijniekam,

Engures novada folkloras kopai „Milzkalnieki” un vadītājai Anitai Apinei,

Tukuma novada folkloras kopai „Pūrs” un vadītājai Anitai Apinei.

Par mūža ieguldījumu „Folkloras Godu” zīmi saņems Atašienes folkloras kopas „Vīraksne” vadītāja Valentīne Mičule un tautas muzikants Alberts Mednis.

Kategorijā „Tradicionālās kultūras mantojuma un novadu savdabības glabāšana, aizsardzība un kopšana” visvairāk ekspertu komisijas balsu ticis Suitu kopienai, kuras darbība bijis spilgts piemērs tam, kā neatlaidīgi un radoši strādājot, iespējams pierādīt savu vērtību starptautiskā līmenī (iekļūšana UNESCO neatliekami glābjamo vērtību sarakstā) un uzturēt dzīvas, un nodot nākamajām paaudzēm savas kultūras vērtības (novada mācība Alsungas vidusskolā, tradicionālo instrumentu mācība Alsungas mūzikas skolā).

Kategorijā „Zinātniskā izpēte, materiālu dokumentēšana un publicēšana” balva tiks divām autorēm, kuras saņēmušas vienādu punktu skaitu – Andai Beitānei par pētījumu „Vēlīnās izcelsmes vokālā daudzbalsība latviešu tradicionālajā mūzikā” un Janīnai Kursītei par „Tautlietu vārdeni”.

Balvu kategorijā „Izglītības veicināšana” saņems pedagoģe Baiba Mennika par darbu ar pirmskolas vecuma bērniem.

Dūdu un bungu grupas „Auļi” programma „Etnotranss” saņems balvu kategorijā „Tradicionālās kultūras mantojumā balstīta jaunrade - literatūrā, mūzikā, vizuālajā, dejas, teātra un kino mākslā”.

Kategorijā „Tradicionālās kultūras dzīves – svētku, koncertu, sarīkojumu, festivālu, izstāžu un citu radošu projektu organizēšana” visvairāk balsu ieguvusi Iveta Dukaļska par tautas muzikantu darbības aktualizēšanu.

Par veiksmīgu „Tradicionālās kultūras atspoguļojumu plašsaziņas līdzekļos” balvu saņems Latvijas radio raidījuma „Kultūras Rondo” veidotāji.

Kategorijā Ieraksti CD un DVD neapstrīdams līderis ir Izdevniecības „Upe tuviem un tāliem” izdotais, Ilmāra un Jantas Mežu veidotais albums „Pa vējame es dziedāju. Sventājas dziesmas”.

Īpašas balvas pasniegs arī NKMVA Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītājai Zentai Bērtiņai un dziedātājai Alvīnei Šķiperei par ieguldījumu tradicionālās kultūras saglabāšanā un kopšanā; Medņevas folkloras kopai „Egle” par izciliem sasniegumiem sava novada tradicionālās dziedāšanas tradīciju apguvē, folkloras kopas „Kokle” vadītājai Dinai Liepai un Rēzeknes „Vīteru” vadītājai Sandrai Starei par radošu un aizrautīgu darbošanos jaunās paaudzes izglītošanā.

Šoreiz, atsakoties no publiskas apbalvojamo izvirzīšanas, izlemšana tika uzticēta ekspertiem – NKMVA Folkloras padomes locekļiem (Anda Beitāne, Andris Kapusts, Gita Lancere, Māra Mellēna, Ilmārs Mežs, Signe Pujāte) un Folkloras biedrības valdes locekļiem (Marija Andina, Ansis Ataols Bērziņš, Lija Dunska, Ingrīda Grudule, Andris Kapusts, Anna Kārkle, Ilga Leimane, Velta Leja, Liāna Ose, Anda Skuja, Antons Slišāns, Dainis Stalts, Helmī Stalte).
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC