Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Folkloras kopai CEIRULEITS - 20 Komentēt drukāt

2010.gada 27. novembrī Līvānu 1. vidusskolas folkloras kopa “Ceiruleits” ar jubilejas koncertu “Mana tautasdziesma” atskatījās uz 20 darbības gadiem. Folkloras kopa „Ceiruleits” izveidota 1990. gada rudenī. Pirmais koncerts izskanēja novembra mēnesī, tāpēc arī novembris tiek dēvēts par “Ceiruleiša” dzimšanas dienas mēnesi. Visus šos gadus to vada Anna Kārkle. Pirmie dziedātāji, dejotāji un rotaļnieki nu jau izauguši lieli, bet novadā netrūkst skanīgu balstiņu un vieglu kāju īpašnieku, tāpēc “Ceiruleits” par dalībnieku trūkumu nevar sūroties. Šobrīd kopā darbojas 70 dalībnieki trijās vecuma grupās. Folkloras kopa veido to vidi, kur var apgūt gan tautas tradīcijas, gan dziedāšanu, dejošanu un muzicēšanu.
 

“Ceiruleits” lepojas ar bagātu latgaliešu tautasdziesmu pūru. Kopas dalībnieki paši aktīvi piedalās latgales tradicionālā kultūras mantojuma apzināšanā. Piedalījušies ekspedīcijās pie tautas teicējiem, kur apguvuši arī autentisko dziedāšanas un muzicēšanas manieri. Repertuāru veido latgaliešu gadskārtu, svētku, godu, mitoloģiskās, bāreņu, karavīru, dabas, sadzīves un citu tematu dziesmas, dejas un rotaļas.

20.dzimšanas dienas svinības sākās ar atmiņām par pašiem pirmsākumiem. Uz lielā ekrāna bija skatāmas fotogrāfijas no pirmajiem gadiem. Skanēja arī “Ceiruleiša” pirmā dziesma "Eime, eime, mes mōseņas”. Bija skatāma arī fotoizstāde “Mans ceļš uz tautasdziesmu”.

Koncertā “Mana tautasdziesma” tika ietvertas divdesmit septiņas “Ceiruleiša“ mīļākās tautasdziesmas un dejas. Jubilejas pasākumā tika pieminētas arī aizsaulē aizgājušās tautas teicējas un muzikanti. Koncerta noslēgumā bija sadziedāšanās, jo “Ceiruleits” allaž aicina darboties līdzi.
“Ceiruleits” stāstīja arī par saviem ceļojumiem, rādīja videoierakstus, dziedāja no svešām zemēm pārvestas dziesmas. Savu dziesmu “Ceiruleits” ir skandējis daudzviet Eiropā, Kanādā, ASV, Austrālijā, Meksikā, Ēģiptē, Turcijā, Venecuēlā, Brazīlijā, Malaizijā un citur.

Svētki izskanēja ar visiem zināmo un mīļo "Pi Dīveņa gari goldi”, ar svecīti rokās izstaigājot Māras ceļus un veltot pateicības vārdus visiem tiem labvēļiem, ar kuru morālo atbalstu un finansiālo palīdzību šajos gados kopa ir darbojusies, to skaitā Līvānu novada domei un Līvānu 1.vidusskolai. Vislielākais paldies tika teikts vecākiem - gan par balto blūzīšu un kreklu pacietīgu mazgāšanu, gan par daudzajām bižu pīšanas reizēm un pastalu šņorēšanām, gan par pavadīšanu un sagaidīšanu.

Līvānu novada kultūras centrā bija skatāma arī fotoizstāde “Mans ceļš uz tautasdziesmu”.

Nemateriālās kultūras mantojuma aģentūra bija sagatavojusi pateicības rakstus par ilggadīgu darbu. Tos saņēma Anna Kārkle, kā arī vairāki dalībnieki. Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, “Ceiruleits”saņēma Valsts izglītības satura centra Atzinības rakstu. Vairāki dalībnieki saņēma arī Līvānu novada domes Pateicības rakstus par Latgales tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanu un tautas tradīciju popularizēšanu Latgalē, Latvijā un pasaulē.

Ciemos bija ieradušies arī tās folkloras kopas, ar kurām “Ceiruleišam” gadu laikā nodibinājušies labi kontakti,- “Rūtoj” no Preiļiem, “Olūteņš” no Dagdas, “Vēlava” no Ventspils, “Turku sieves” no Turku pagasta un Rožupes vīru folkloras kopa. Starp sveicējiem bija arī VISC folkloras jomas koordinatore Māra Mellēna, folkloras krātuves pārstāvis Guntis Pakalns,no Latvijas Radio – Vidvuds un Iveta Medeņi, Vārkavas novada folkloristi, pārstāvji no “Auļiem” un “Laiksnes” un daudzi, daudzi citi, kuri mīl un klausās “Ceiruleiti”.
Ceiruleits - 20
2010.gada 27. novembrī Līvānu 1. vidusskolas folkloras kopa “Ceiruleits” ar jubilejas koncertu “Mana tautasdziesma” atskatījās uz 20 darbības gadiem.
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC