XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Iecavas TARKŠĶU 10.dzimšanas diena godam nosvinēta Komentēt drukāt


Viena no saulainajām šīs ziemas dienām izrādījās Iecavas vidusskolas un Kultūras nama folkloras kopas TARKŠĶI 10.dzimšanas dienas svinību diena - 19.janvāris.Iecavas Kultūras nama mājīgās telpas pildījās satrauktām, un možām bērnu un droši vien arī vecāku, vecvecāku, jaunāko un vecāko brāļu un māsu, citu radu un draugu balsīm. Tā droši vien Iecavā itin bieži, jo TARKŠĶI esot makten darbīga bērnu folkloras kopa un daudzu Iecavas svētku neiztrūkstoši kuplinātāji un pieskandinātāji. Īpašā sadarbībā gan ar Iecavas vidusskolu, gan Mūzikas skolu, gan novada Kultūras namu.

Šai pēcpusdienā dzimšanas dienas viesu un sveicēju ausis un sirdis tika priecētas vispirms jau ar košu koncertu. Ar skanīgām dziesmām, dejām un aizrautīgu muzicēšanu. Uz skatuves kāpa un savās prasmēs dižojās gandīz visi visu laiku Tarkšķi - no vismazākajiem līdz pašiem lielākajiem. Viss sākās ar Beatrises, Lauras, Annas un Dārtas iesaukto  "Neviens putniņš tā nepūta" daudzinājumu vecākiem. Tad cauri vecāko, pirmo TARKŠĶU iešūpotās "Aijā, bērniņ, pūpo", un gluži jauniņo "Zvirbul's brauca kaņepēs", "Es maziņis muižnieciņis", vidējo "Es bij' puika", "Vai tādēļ nedziedāju" un citām gan Iecavas pusē pierakstītām dziesmām un dančiem, gan citviet iemācītām līdz vienai no visu laiku TARKŠĶU mīlākajām dziesmām "Pērkons kala debesīs". Tāds tas bija - krāšņs un bagātīgs, tik mazu daļu no milzīgā Tarkšķu dziesmu un deju pūra spoguļojošs, koncerts.

Kā dzimšanas dienās ierasts, ar garumgaro apsveicēju rindu - kā pirmais Iecavas novada domes priekšsēdētājs ar milzu svētku torti, tad arī mājinieki, Iecavas kultūras nama kuplais pašdarbnieku un darbinieku pulks, tuvāki un tālāki kaimiņi - Ceraukstes, Bauskas, Svitenes, Katlakalna folkloras kopas un daudzi citi sveicēji. Tarkšķiem draugu daudz  - ar vieniem kopā sadziedāts un sadejots, ar citiem - ikdienas un svētku rūpes dalītas, ar vēl citiem kopā vasaras brīvdienas baudītas. Tie īpašākie pateicības vārdi jau, protams, tika sacīti kopas dibinātājai un vadītājai, visu TARKŠĶU kopā turētājai, skolotājai KRISTĪNEI KARELEI.

Kad sabraukušie viesi gaviļniekus sasveikuši, kad košā dzimšanas fotografēšanās notikusi, laiks pienāca arī bagātīgam un gardum gardam svētku mielastam. Un kā nu tas tāds lai nebūtu - 10 gadi ir tik jauks vecums. Labi to ar jaukiem ļaudīm kopā izgavilēt, izdancot un izrotāt.

Par košiem, skanīgiem, draudzīgiem arī tuprmākiem!!!

TARKŠKU dzimšanas dienā līdzgavilēja arī Gunta Saule

Foto no TARKŠĶU dzimšanas dienas albumiem šeit un šeit


 

Komentāri
Pievienoja: @ 17.04.2013. 13:32
mlooxkx kk;soosk
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/