Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Iecavas TARKŠĶU 10.dzimšanas diena godam nosvinēta Komentēt drukāt


Viena no saulainajām šīs ziemas dienām izrādījās Iecavas vidusskolas un Kultūras nama folkloras kopas TARKŠĶI 10.dzimšanas dienas svinību diena - 19.janvāris.Iecavas Kultūras nama mājīgās telpas pildījās satrauktām, un možām bērnu un droši vien arī vecāku, vecvecāku, jaunāko un vecāko brāļu un māsu, citu radu un draugu balsīm. Tā droši vien Iecavā itin bieži, jo TARKŠĶI esot makten darbīga bērnu folkloras kopa un daudzu Iecavas svētku neiztrūkstoši kuplinātāji un pieskandinātāji. Īpašā sadarbībā gan ar Iecavas vidusskolu, gan Mūzikas skolu, gan novada Kultūras namu.

Šai pēcpusdienā dzimšanas dienas viesu un sveicēju ausis un sirdis tika priecētas vispirms jau ar košu koncertu. Ar skanīgām dziesmām, dejām un aizrautīgu muzicēšanu. Uz skatuves kāpa un savās prasmēs dižojās gandīz visi visu laiku Tarkšķi - no vismazākajiem līdz pašiem lielākajiem. Viss sākās ar Beatrises, Lauras, Annas un Dārtas iesaukto  "Neviens putniņš tā nepūta" daudzinājumu vecākiem. Tad cauri vecāko, pirmo TARKŠĶU iešūpotās "Aijā, bērniņ, pūpo", un gluži jauniņo "Zvirbul's brauca kaņepēs", "Es maziņis muižnieciņis", vidējo "Es bij' puika", "Vai tādēļ nedziedāju" un citām gan Iecavas pusē pierakstītām dziesmām un dančiem, gan citviet iemācītām līdz vienai no visu laiku TARKŠĶU mīlākajām dziesmām "Pērkons kala debesīs". Tāds tas bija - krāšņs un bagātīgs, tik mazu daļu no milzīgā Tarkšķu dziesmu un deju pūra spoguļojošs, koncerts.

Kā dzimšanas dienās ierasts, ar garumgaro apsveicēju rindu - kā pirmais Iecavas novada domes priekšsēdētājs ar milzu svētku torti, tad arī mājinieki, Iecavas kultūras nama kuplais pašdarbnieku un darbinieku pulks, tuvāki un tālāki kaimiņi - Ceraukstes, Bauskas, Svitenes, Katlakalna folkloras kopas un daudzi citi sveicēji. Tarkšķiem draugu daudz  - ar vieniem kopā sadziedāts un sadejots, ar citiem - ikdienas un svētku rūpes dalītas, ar vēl citiem kopā vasaras brīvdienas baudītas. Tie īpašākie pateicības vārdi jau, protams, tika sacīti kopas dibinātājai un vadītājai, visu TARKŠĶU kopā turētājai, skolotājai KRISTĪNEI KARELEI.

Kad sabraukušie viesi gaviļniekus sasveikuši, kad košā dzimšanas fotografēšanās notikusi, laiks pienāca arī bagātīgam un gardum gardam svētku mielastam. Un kā nu tas tāds lai nebūtu - 10 gadi ir tik jauks vecums. Labi to ar jaukiem ļaudīm kopā izgavilēt, izdancot un izrotāt.

Par košiem, skanīgiem, draudzīgiem arī tuprmākiem!!!

TARKŠKU dzimšanas dienā līdzgavilēja arī Gunta Saule

Foto no TARKŠĶU dzimšanas dienas albumiem šeit un šeit


 

Komentāri
Pievienoja: @ 17.04.2013. 13:32
mlooxkx kk;soosk
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC