Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Folklora pirms 120 gadiem un tagad: aizmirsti vārdi un jaunatrastas dziesmas Komentēt

18. martā plkst. 12.00 tikšanās ar folkloras draugu kopu “Savieši” izstādē “Versija – latvieši: 1896. gada Latviešu etnogrāfiskā iestāde” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32.

18. marts, 12:00
Rīga, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2017
lasīt vairāk
Dūdu darbnīcas Komentēt (9)
2017.gada sākumā plānojam organizēt praktiskās apmācības, kuru laikā interesentiem būs iespēja izgatavot dūdas.
1. janvāris
Drabeši
Gunta Saule
, 01.01.2017
lasīt vairāk
Pirmo bluķi Rīgā vilks Brīvdabas muzejā Komentēt
Bluķa vakars Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks 18. decembrī, no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00.
18. decembris, 18:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.12.2016
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Ieguvumi kultūras mantojuma festivāliem veltītā seminārā Komentēt drukātCeturtdien, 17. augustā Cēsu Jaunajā pilī notika seminārs “Festivāls kā kultūras mantojuma komunikācija: Kultūras mantojuma festivālu loma vietējā un reģionālā attīstībā”, kurā piedalījās novadu
kultūras organizāciju pārstāvji, kultūras politikas un kultūrtelpas organizētāji un kopēji, kā arī citi interesenti.

Seminārs par kultūras mantojuma festivālu ietekmi un lomu vietējā un reģionālā attīstībā tika rīkots starptautiska pētniecības projekta “Cohere” (“Kritiskais mantojums: identitātes atklāšana un reprezentācija Eiropā”) ietvaros. Projektu vada Ņūkāslas universitāte Lielbritānijā un Latvija šajā projektā ir iesaistījusies caur Latvijas Kultūras akadēmiju, kas ir viens no 12 partneriem. Šīs reizes seminārs bija turpinājums 2017. gada 20. martā Edinburgā Heriota Vata universitātē notikušajai diskusijai par kultūras mantojuma festivālu saikni ar tūrisma iespējām. Semināru rīkoja Latvijas Kultūras akadēmija un Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Eiropas Kultūras centru tīkla dalībnieks, sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Nacionālo Kultūras centru un biedrību “Culturelab” projekta “CoHere: “Critical Heritages: performing and representing identities in Europe” ietvaros un Latvijas Kultūras akadēmijā izveidotās UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedras darbības ietvaros.

Projekts saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020”.

Semināra mērķis bija dot teorētiskās pamatnostādnes saistībā ar kultūras mantojuma festivāliem un to pozitīvo ietekmi gan uz atsevišķu cilvēku, gan nelielu kopienu dzīves kvalitāti - uz sociālā un kultūras kapitāla pieaugumu, iespaidojot un veidojot kultūras patēriņu, gan arī kopumā attīstot spēcīgākas kopienas un veidojot ne tikai konkrētas kopienas, bet pat vesela novada identitāti. Semināra ietvaros tika runāts par to, kāda ir kultūras mantojuma festivālu ietekme uz vietējo un reģionālo attīstību, apskatīti dažādi starptautiska un nacionāla mēroga kultūrpolitikas instrumenti šīs ietekmes veicināšanai, kā arī prezentēti dažādi konkrēti festivālu piemēri, notika diskusijas un arī neformāla pieredzes apmaiņa.

Seminārā ar priekšlasījumiem un prezentācijām uzstājās UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika par tēmu UNESCO loma kultūras mantojuma saglabāšanā un veicināšanā, LKA prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe – Iedzīvotāju tuvināšana un sasaite ar kultūras mantojumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas kopsakarā, Agnese Hermane (LKA docente) ar prezentāciju - pētījumu par tēmu Kultūras mantojuma festivāli un to ietekme vietējā un reģionālā mērogā: starptautiskā pieredze un galvenie izaicinājumi. Līdztekus teorētiskiem vēstījumiem liela daļa semināra bija veltīta pozitīvajiem pieredzes apmaiņas stāstiem – klausījāmies vēstījumus par Starptautisko Burdona festivālu (Māra Rozentāle, biedrība Suiti), Cēsu Viduslaiku dienām (Gundars Kalniņš), mākslas un amatniecības tirgu Āboļošana Aizputes Serdē (Signe Pucena) un Līgatnes garšu, papīra un sarunu festivāls Pārceltuve (Sarmīte Usāne). Tāpat arī norisinājās spraigas diskusijas un domu un pieredzes apmaiņa starp semināra dalībniekiem.

Noslēgumā iepazināmies ar Cēsu Viduslaiku dārzu un tā saimnieci Līgu Eglīti un viņas stāstījumu par to, kā šis patiešām unikālais dārzs tapis, kā arī baudījām muzikālus priekšnesumus no Rūtas un Valda Muktupāveliem. Tika dziedātas dziesmas, skanēja dūdas, kokles, vargans un mandolīna.

Kopumā seminārs bija plaši apmeklēts un ar labu pēcgaršu visiem tā dalībniekiem ieguvums un stiprinājums tālākā darbībā – festivālus un svētkus rīkojot un kopjot to kultūras mantojumu, ko nu katra kopiena ir atradusi un ieraudzījusi kā vērtīgāko un nozīmīgāko.

Foto no - https://culturelab.com/2017/08/31/nosledzies-seminars-festivals-ka-kulturas-mantojuma-komunikacija/

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
VILKU MĒNESIS

Baltu puķu ceriņš auga
Bāleliņa pagalmâ.
Tur saulite miglu meta,
Vaj bij ziema, vaj vasara.

>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC