Aktuāli RSS
III Starptautiskais Salacgrīvas Masku tradīciju festivāls Komentēt drukāt

Masku tradīciju festivāls Salacgrīvā šogad notiks divas dienas - 18.un 19.februārī. Festivāla pirmajā dienā plānotas masku gatavošanas meistardarbnīcas (lai gan visdažādākie materiāli masku izgatavošanai būs pieejami uz vietas, tomēr festivāla organizatori lūdz festivāla viesus ņemt līdzi vecas aitādas, dzijas, pakulas un vecāsmātes austos dvieļus, palagus un galdsegas, lai maskas izdotos krāšņas un bagātīgas), masku konkurss Salacgrīvas vidusskolā, masku gājieni pa mājām, masku grupu priekšnesumi Salacgrīvas kultūras namā, individuālo masku izrādīšanās un konkurss jahtu laukumā pie bākas, kā arī danči līdz rīta gaiļiem.

Festivāla otrā diena sāksies ar konferenci, kurā festivāla dalībnieki iepazīstinās ar sava reģiona maskošanās tradīcijām, kam sekos masku darināšanas meistardarbnīca un lielais masku gājiens cauri Salacgrīvas pilsētai uz pilskalnu, kurā paredzētas Meteņu tradicionālās rotaļas un citas atrakcijas festivāla noslēguma pasākuma ietvaros.

Festivāla organizatori vēlas vērst uzmanību uz to, ka vairākas festivāla aktivitātes notiks ārā, brīvā dabā, kur saskaņā ar Meteņa tradīcijām sastopamies ar ziemas skaistuma izpausmēm un prieku par pavasara nojautām, kuras jau jūtamas gaisā, tāpēc, lai gan šīs ziemas lielais aukstuma vilnis jau garām, svarīgi pirms došanās uz festivālu silti apģērbties!

Festivālā no Latvijas piedalīsies - Delve no Vidrižiem, Putnis no Jaunlaicenes, Dvīga no Saulkrastiem, Abrenīte no Viļakas, Ore no Amatas, Dandari no Rīgas, tradīciju ansamblis Skale no Liepupes, Dimzēns no Jelgavas, Cielava no Salacgrīvas.

Ārvalstu grupas - Balamuty no Polijas, Tautas mūzikas ansamblis Cantelo no Igaunijas, Klaipēdas jauniešu un bērnu interešu centrs no Lietuvas.

Pārsvarā pārstāvētas būs čigānu un vecīšu masku tradīcijas. 

Ticējums vēsta, ka Meteņos jābrauc tālu ciemos, lai būtu svētība mājās un laba raža - jo tālāks brauciens, jo raža bagātāka. Tiekamies Salacgrīvā!

Festivāla programma:

Sestdien, 18. februārī

11:00 – 13:00 Masku gājieni, kuru laikā maskas dodas no mājas uz māju, veicinot auglību katrā sētā, kur tās iegriežas - Salacgrīvas vidusskolā, Ainažos, Valdemāra ielas 49.nama pagalmā un Svētciemā pie bērnudārza.

11:00 - 13:00 Masku gatavošanas meistardarbnīca Salacgrīvas kultūras namā (Mākslas skolas telpās)

17:00 - 19:00 Masku saiets un grupu izrādīšanās Salacgrīvas kultūras namā

20:00 - 21:00 Individuālo masku izrādīšanās jahtu laukumā pie bākas

22:00 Danči līdz rīta gaiļiem Salacgrīvas kultūras namā

Svētdien, 19. februārī

10:00 – 13:00 Seminārs par maskošanās tradīcijām Spīķerī (Rīgas ielā 10a)

Seminārā uzstāsies lektori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas, kas stāstīs par savas puses maskošanās tradīcijām, tipiskajām maskām, to izgatavošanu un nozīmi, kā arī pieredzi masku gājienos.

13:00 – 15:00 Masku gatavošanas meistardarbnīca Spīķerī (Rīgas ielā 10a)

Meistardarbnīcas vadīs pieredzējuši folkloras kopu dalībnieki, kas līdz ar masku darināšanu skaidros arī maskošanās būtību un kultūrvēsturisko nozīmi.

15:00 – 15:30 Lielais masku gājiens no Spīķera uz Salacgrīvas pilskalnu

15:30 Masku izrādīšanās un festivāla noslēguma pasākums ar Meteņdienas rituāliem un rotaļām Salacgrīvas pilskalnā

Ieeja visos pasākumos bez maksas
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS