Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
IX Mežotnes pilskalna svētki Komentēt drukāt

2015.gada 23.maijā Rundāles novadā IX Mežotnes pilskalna svētki 

Deviņ’ bija ošam zari,
Devītā saule lēca;
Deviņ’ bija man bāleliņi,
Devīt’s kunga karavīrs.

Devīto reizi Mežotnes pilskalnā norisināsies zemgaļu vēsturei un tradicionālajai kultūrai veltītie svētki. Veicot simboliskus deviņus soļus ikviens svētku apmeklētājs varēs iesaistīties meistardarbnīcās un norisēs, kuras vadīs vēsturnieki, mākslinieki, ornitologi, vēstures biedrību un folkloras kopu dalībnieki.

Tradicionālajā Vīnakalna ugunsrituālā dziedāsim deviņas spēka dziesmas kopā ar folkloras kopu “Laukam pāri” un “Svitene” dalībniekiem.

Lilitas Lauskinieces režisētajā koncertuzvedumā Deviņi soļi skanēs tautas mūzika koklētāju ansambļa “Teiksma” un vietējo māksliniecisko kolektīvu izpildījumā.

Meistardarbnīcā Deviņi ar vienu sitienu apmeklētāji varēs apgūt pasaules pieredzi deviņu dažādu distances ieroču pielietojumā, varēs izmēģināt, kā darbojas loks, linga, šautra u.c. ieroči. Norisi vadīs vēsturnieks Artūrs Tomsons un vēstures rekonstrukciju kluba „Kāvi” dalībnieki. Lokšāvējs Māris Zvērs vadīs lokšaušanas nodarbības.

Deviņas tautas spēles un rotaļas ģimenēm vadīs „Ernests Spīča rotaļnieki”. Svētku apmeklētāji aicināti piedalīties ātrrunu un citu īso folkloras žanru konkursā Deviņi mēles mežģi, kuru vadīs Dace Gurlovska. Kopīgi ar ornitologu Viesturu Ķerus dabas takā mācīsimies sadzirdēt deviņas putnu balsis. Lielupes līcī būs izjādes ar zirgiem.

Deviņvīruspēku rādīs viduslaiku cīņu - divkauju, pāru cīņu un trijnieku cīņu dalībnieki. Turnīru vadīs vadīs Mārtiņš Ruģēns. Trijnieku cīņu uzvarētāji saņems Mazmežotnes muižas īpašnieku – Burkānu ģimenes dāvāto balvu – trīs kaltus šķēpus.

Tekstilmāksliniece Aija Brikmane mācīs deviņu vijumu vīšana, deviņu mezglu siešana, deviņu pušķu darināšana un jostu aušanu no deviņiem dzīpariem. Par zemgaļu rotu deviņiem rakstiņiem stāstīs rotkalis Māris Braže. Ikviens varēs bagātināt sarīkojuma skanīgumu, piedaloties dižsūreņu svilpīšu izgatavošanā un muzicēšanā.

Senpilsētas laukumā varēs baudīt deviņus labumus – kopā ar biedrības “Baltava” dalībniekiem pazīt deviņu labību graudus, malt graudus ar graudberzi, nogaršot deviņgraudu maizi un uz ugunskura vārītu zupu. Turpat kopā ar folkloras kopas Svitene dalībniekiem varēs piebalsot deviņām dainām un izlocīt kājas deviņos dančos.

Vakaru noslēgs sadziedāšanās Saule deva sav’ meitiņu pār deviņi ezeriņi.

Svētkos piedalīsies folkloras kopas „Svitene”, „Laukam pāri”, vēstures biedrības „Upmale”, „Baltava”, „Kāvi”, „Vairogs”,, „Heiligenberg”, „Exercitus Rigensis”, „Ugunszīme”, „Kroma kolna bruoliste”, „Vilkači”, koklētāju ansamblis „Teiksma”.

Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” un Rundāles novada dome; atbalsta: "Latvijas valsts mežu atbalstītā Zemgales kultūras programma 2015", Bauskas Kultūras centrs, Bauskas Tūrisma informācijas centrs, Z/S “Sējas”, Latvijas folkloras biedrība un SIA “Bauskas alus.”

Elīna Kūla-Braže,
Zemgaļu kultūras biedrības “Upmale” projektu vadītāja
t.26184631,

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC