XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
IX Mežotnes pilskalna svētki Komentēt drukāt

2015.gada 23.maijā Rundāles novadā IX Mežotnes pilskalna svētki 

Deviņ’ bija ošam zari,
Devītā saule lēca;
Deviņ’ bija man bāleliņi,
Devīt’s kunga karavīrs.

Devīto reizi Mežotnes pilskalnā norisināsies zemgaļu vēsturei un tradicionālajai kultūrai veltītie svētki. Veicot simboliskus deviņus soļus ikviens svētku apmeklētājs varēs iesaistīties meistardarbnīcās un norisēs, kuras vadīs vēsturnieki, mākslinieki, ornitologi, vēstures biedrību un folkloras kopu dalībnieki.

Tradicionālajā Vīnakalna ugunsrituālā dziedāsim deviņas spēka dziesmas kopā ar folkloras kopu “Laukam pāri” un “Svitene” dalībniekiem.

Lilitas Lauskinieces režisētajā koncertuzvedumā Deviņi soļi skanēs tautas mūzika koklētāju ansambļa “Teiksma” un vietējo māksliniecisko kolektīvu izpildījumā.

Meistardarbnīcā Deviņi ar vienu sitienu apmeklētāji varēs apgūt pasaules pieredzi deviņu dažādu distances ieroču pielietojumā, varēs izmēģināt, kā darbojas loks, linga, šautra u.c. ieroči. Norisi vadīs vēsturnieks Artūrs Tomsons un vēstures rekonstrukciju kluba „Kāvi” dalībnieki. Lokšāvējs Māris Zvērs vadīs lokšaušanas nodarbības.

Deviņas tautas spēles un rotaļas ģimenēm vadīs „Ernests Spīča rotaļnieki”. Svētku apmeklētāji aicināti piedalīties ātrrunu un citu īso folkloras žanru konkursā Deviņi mēles mežģi, kuru vadīs Dace Gurlovska. Kopīgi ar ornitologu Viesturu Ķerus dabas takā mācīsimies sadzirdēt deviņas putnu balsis. Lielupes līcī būs izjādes ar zirgiem.

Deviņvīruspēku rādīs viduslaiku cīņu - divkauju, pāru cīņu un trijnieku cīņu dalībnieki. Turnīru vadīs vadīs Mārtiņš Ruģēns. Trijnieku cīņu uzvarētāji saņems Mazmežotnes muižas īpašnieku – Burkānu ģimenes dāvāto balvu – trīs kaltus šķēpus.

Tekstilmāksliniece Aija Brikmane mācīs deviņu vijumu vīšana, deviņu mezglu siešana, deviņu pušķu darināšana un jostu aušanu no deviņiem dzīpariem. Par zemgaļu rotu deviņiem rakstiņiem stāstīs rotkalis Māris Braže. Ikviens varēs bagātināt sarīkojuma skanīgumu, piedaloties dižsūreņu svilpīšu izgatavošanā un muzicēšanā.

Senpilsētas laukumā varēs baudīt deviņus labumus – kopā ar biedrības “Baltava” dalībniekiem pazīt deviņu labību graudus, malt graudus ar graudberzi, nogaršot deviņgraudu maizi un uz ugunskura vārītu zupu. Turpat kopā ar folkloras kopas Svitene dalībniekiem varēs piebalsot deviņām dainām un izlocīt kājas deviņos dančos.

Vakaru noslēgs sadziedāšanās Saule deva sav’ meitiņu pār deviņi ezeriņi.

Svētkos piedalīsies folkloras kopas „Svitene”, „Laukam pāri”, vēstures biedrības „Upmale”, „Baltava”, „Kāvi”, „Vairogs”,, „Heiligenberg”, „Exercitus Rigensis”, „Ugunszīme”, „Kroma kolna bruoliste”, „Vilkači”, koklētāju ansamblis „Teiksma”.

Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” un Rundāles novada dome; atbalsta: "Latvijas valsts mežu atbalstītā Zemgales kultūras programma 2015", Bauskas Kultūras centrs, Bauskas Tūrisma informācijas centrs, Z/S “Sējas”, Latvijas folkloras biedrība un SIA “Bauskas alus.”

Elīna Kūla-Braže,
Zemgaļu kultūras biedrības “Upmale” projektu vadītāja
t.26184631,

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SĒRSNU MĒNESIS

Cērtat, brāļi, oša kārtis,
Vītejiet saulitê;
Kad atnāks liela diena,
Pakariet šūpolites.

/32304-0, Dainu skapis, pierakst. Daugavpils apr. Krustpilī/