Aktuāli RSS
Kur Mārtiņu padaudzināt? Komentēt drukāt

Tuvojas Mārtiņi, vieni no bagātākiem gadskārtu svētkiem. Laiks, kad nu viss gada ražas veikums un darbi ir saritējuši apcirkņos. Kad var godam svētīt - jo pat rijām būtu jābūt nokultām. Gan tiem, kas īsteni labību vākuši un lopus audzējuši, un tās rijas kūluši, gan tiem, kas savas zīda pļavas pļāvuši, zelta kalnus aruši, baltaitiņas, jūrā peldošās, lolojuši un ar saviem iekšējiem velniem un mošķim rijās kāvušies. Svētki ir visiem!

Tad arī svētam, - dejam un dziedam un daudzinām labos darbus un labās lietas.
 

Par tiem mūs ļaudīm, kuri savos novados, pagastos, ciemos un pilsētās būs kādus goda nosaukumus un apbalvojumus saņēmuši, - par tiem stāstīsim citureiz, bet tagad par Mārtiņiem. Par to, kur un kā tad Mārtiņi tiks svētīti, aicinu rakstīt man - un es dalīšos šeit, Fokloras biedrības lapā un arī mūsu lapās draugiem.lv un sejgrāmatā.


Dažas ziņas par Mārtiņu svētīšanas vietām mūsu ziņu pūrā jau ietecējušas. Tās nu te seko:


>>><<<



>>><<<

9. novembrī, plkst. 16.00 VEF Kultūras pils kamerzālē notiks Mārtiņvakara sadziedāšanās pasākums!

Izzināt Mārtiņdienas tradīcijas un izdziedāt latviešu tautas dziesmas aicināts ikviens interesents!

Pasākumā piedalīsies tautas tradīciju kopa BUDĒĻI, ģimeņu folkloras studija GARATAKA, tautas mūzikas grupa Teikas Muzikanti un dzīvesziņas biedrība "Saulesrits".

Ieeja bez maksas.

 





>>><<<

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 10. novembrī no 12.00 līdz 16.00 aicina uz bagātīgajām Mārtiņa dienas svinībām. Svētku viesi arī šogad tiek aicināti uz tradicionālo Mārtiņa dienas maskošanos un dančiem kopā ar folkloras kopām, košo gaiļu izstādi, gatavošanos ziemai ar radošām darbnīcām, veiklības pārbaudi gailīšu makarēšanā un umurkumura pievarēšanā kā arī, protams, Mārtiņdienas gardumu baudīšanu.

Latviešu tradicionālajā kalendārā Mārtiņa diena iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, kā arī noslēgumu labības kulšanai un gatavošanos aukstākajam gadalaikam, ko jau izsenis atzīmē dziedot, dejojot, mielojoties ar bagātīgu cienastu un maskošanos. Arī Brīvdabas muzejā Mārtiņdienas viesi varēs piedalīties maskošanās atrakcijās un doties skanīgā masku gājienā, ko pavadīs danči, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopām “Zvīgzna” un “ZEIDI”. Pasākumu košāku darīs ne tikai maskotie viesi, bet arī raibā Mārtiņa dienas gaiļu izstāde Kurzemes laidarā. Rokdarbu mīļi novērtēs iespēju piedalīties dabas materiālu darbnīcā un viesoties pie kalēja smēdē, kā arī iemēģināt roku vaska sveču liešanā kopā ar Daugmales Jāni. Kad dziesmas izdziedātas, azartiskākie Mārtiņbērni varēs rāpties pēc rudenīgām balvām umurkumura stabā un vizināties zirdziņa mugurā.

Mārtiņa diena iekrīt vienā no bagātākajiem gada laikiem, kad raža novākta un apcirkņi pilni, tāpēc kā jau īstos svētkos, būsim padomājuši arī par gardēžiem. Svinību laikā varēs nobaudīt Mārtiņa dienas cienastu, bet veiklākie viesi tiks aicināti piedalīties gailīšu makarēšanā “Priedes kroga” saimnieka vadībā.

>>><<<

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS