XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Latgales bērnu un jauniešu folkloras nometne "Garā pupa" Komentēt drukāt

Anna Kārkle, Folkloras kopas CEiRUlEITS un 'bērnu un jauniešu nometnes GARĀ PUPA vadītāja

No 26. līdz 29. jūnijam Līvānu 1. vidusskolas Laimiņas skolā notika Latgales bērnu un jauniešu folkloras nometne "Garā pupa", kurā piedalījās bērni un jaunieši no Līvāniem, Jersikas, Jaunsilavām, Rudzātiem, Vaboles, Vārkavas, Daugavpils, Naujenes, Kokneses, Mārupes un Rīgas.

Nodarbību saturs un formas tika izvēlētas atbilstoši bērnu un jauniešu vecumam - caur dziesmu, rotaļu, caur spēlēm, sarunām un praktisku darbošanos seno amatu meistardarbnīcās.

Projekta mērķis bija veicināt latgaliešu valodas un tradicionālās kultūras saglabāšanu un popularizēšanu 

Folkloras nometnes programma bija ieplānota tā, lai bērni varētu cits citu labāk iepazīt, sadraudzēties un šādā labdabīgā gaisotnē iegūtu kopdarbības pieredzi ar skolotājiem un vietējā reģiona teicējiem un muzikantiem.

Ikdienas nodarbību saturs bija veltīts padziļinātai folkloras apguvei zinošu un talantīgu skolotāju vadībā.

Darbojoties Latgales bērnu un jauniešu folkloras nometnē “Garā pupa” , bērniem bija iespēja apgūt dažādas amatu prasmes, kuras bērniem ierādīja Tautas lietišķās mākslas studijas "Dubna" vadītāja un audēja Inese Valaine, kokapstrādes meistari Jānis Zvirbulis un Jānis Ernstsons, amata meistares Žanna Vilcāne un Līga Bernāne.

Folkloras nometnē “Garā Pupa” bērni varēja apgūt arī dažādu mūzikas instrumentu spēles prasmi. Muzicēšanas nodarbības vadīja pieredzējuši muzikanti - Rīgas skolēnu pils folkloras kopas "Kokle" vadītāja Dina Liepa, folkloras kopas “Ceiruleits” muzikanti Māra Rudzāte un Mairis Iesalnieks.

Paši mazākie bērni ar prieku iesaistījās Lielajā rotaļniekā, kuru vadīja Vārkavas folkloras kopas „Vecvārkava” dalībniece Helēna Ērgle.

Nometnes bērniem īpašu prieku sagādā nakts pārgājieni. Teiksmu takā “Aizej tur, nezin kur…” gājēji sastapās ar dažādiem interesantiem tēliem. Tur bija velns, pūķis, ļaunās raganas, baltā dāma, pirāts un citi tēli. Pasaku takas veidošanā iesaistījās gan nometnes “Garā pupa “audzinātāji, gan bērnu vecāki.

Ciemojoties “Ezeru” mājās, bērni un jaunieši varēja iepazīt īstu lauku dzīvi. Mājas saimniece Terēzija Rubene palīdzēja izzināt pirts gudrības. Bērniem bija iespēja iepazīt latgaliešu tradicionālās virtuves noslēpumus. Ugunskurā tika cepti kartupeļi un baudīti citi lauku labumi. Te tika svinēta arī Pēterdiena. Ezerā tika palaists savdabīgs dažādu koku zariņu vainags (lapainītis) .

Ar aizzrautību nometnes dalībnieki iesaistījās dziesmu karos un danču vakaros.
Nometnes dalībnieki bija ļoti priecīgi par iespēju apmeklēt Līvānu peldbaseinu.

Nometnes pēdējā dienā notika koncerts ”Garās pupas raibie raksti”, kurā dalībnieki rādīja saviem vecākiem, ko iemācījušies.

Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīt un pārmantot Latgales novada savdabīgās tradicionālās dziedāšanas, muzicēšanas u.c. prasmes. Tika pievērsta uzmanība tautas nacionālās identitātes apzināšanai un tautas mākslas attīstībai Latgales reģionā. Liela vērība tika veltīta tradicionālo amatu un prasmju apguvei, kā arī Latgales tradicionālajai virtuvei. Bērni tradicionālās kultūras mantojumu apguva latgaliešu valodā. Tādējādi tika popularizēta latgaliešu rakstu un mutvārdu valoda. Tika veicināta Latgales kultūrvides, vērtību un tradīciju attīstība bērnu un jauniešu vidū.

Projekts tika realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas Valsts meži finansiālu atbalstu.

Paldies par atbalstu Līvānu novada domei un Līvānu 1.vidusskolai.

Attēlu galerija- ŠEIT
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/