Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Otrais Zemgales stāstnieku festivāls "Gāž podus Rundālē!" Komentēt drukāt

No 27.-29.septembrim Svitenes pagastā, Rundāles novadā
 
Stāstu stāstīšana un stāstu klausīšanās tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku pamatvajadzībām. Tā kalpo gan pasaules izziņai, gan arī sociālo prasmju izkopšanai. Stāstīšanas tradīcijai ir liela nozīme arī mūsdienās.

Stāstnieku organizācijas, festivāli un grāmatas kļūst arvien populārākas un manāmi pieaug arī bibliotēku loma stāstīšanas pasākumu organizēšanā, jo bibliotēkas ir stāstīšanas pasākumu centri. Tajās vietējās sabiedrības locekļi rod vietu un atbalstu, jo tiek uzklausīti un iedvesmoti.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija 2009.gadā izveidoja Latvijas bibliotēku tīklu „Stāstu bibliotēkas”.

Tīkla mērķis - veicināt stāstīšanas tradīciju kā nemateriālā kultūras mantojuma nozīmīgas daļas pārmantošanu Latvijā, izceļot bibliotēku lomu sabiedrības vērtību apzināšanā un paaudžu saiknes un sabiedrības vienotības stiprināšanā.

Šobrīd bibliotēku tīklā darbojas 18 bibliotēkas no visas Latvijas, kas regulāri īsteno dažādus stāstīšanas pasākumus.

Tīkla eksperti ir tradicionālās kultūras biedrības „Aprika” vadītāja Māra Mellēna un Latvijas Universitātes LFMI Latviešu folkloras krātuves vadošais pētnieks Guntis Pakalns.

Arī Rundāles novada Pilsrundāles bibliotēka ir UNESCO LNK Stāstu bibliotēka, kura, sadarbībā ar Rundāles novada domi un UNESCO LNK, jau otro gadu rīko Zemgales stāstnieku festivālu „Gāž podus Rundālē!”. Festivāla mērķis ir veicināt stāstīšanas tradīcijas popularizēšanu, saglabāšanu un pārmantošanu Zemgalē kā nemateriālā kultūras mantojuma sastāvdaļu paaudžu saliedēšanā un vērtību apzināšanā.

Šogad festivāls notiks no 27.septembra līdz 29.septembrim Rundāles novada Svitenes pagastā. 27.septembrī ierodas dalībbibliotēkas, kuras iepazīsies ar Svitenes muižu, tās parku, ieklausoties svitenietes Vitas Reinfeldes stāstījumā, bet pašā vakarā saņems ielūgumu uz Codes amatierteātra viesizrādi „Nāk palīdzība”. Piektdienas vakars noslēgsies ar vakarēšanu uz spilveniem, kad katrs atcerēsies savu bērnības stāstu.

Festivālu atklāsim 28.septembrī plkst. 10:00 Svitenes saieta nama konferenču zālē ar UNESCO LNK „Stāstu bibliotēku” tīkla koordinatores Evijas Maļkevičas stāstījumu par padarīto un nākotnes iespējām, jo noslēgusies jaunu dalībbibliotēku pieteikšanās tīklā.

Festivālā būs pārrobežu stāsti, jo Pakrojas (Lietuva) J.Paukšteļa publiskās bibliotēkas novadpētniecības speciāliste Geņa Juodīte stāstīs par Lietuvas pieredzi nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Festivāla pirmo daļu noslēgs folkloras kopa „Puduris” no Dobeles ar stāstu izdziedāšanu.

Otrā daļa turpināsies Saules dārzā, kur notiks Lielā Miķeļdienas andele un stāstniekiem būs iespēja uzstāties uz skatuves, bet turpinājumā Latvijā vienīgā Pasaku ragana Ivita Kalnozola-Kalsere no Sēmes pagasta dalīsies pieredzē par savu darbošanos ar bērniem un par pasaku pielietojumu ikdienā.

Savukārt, Zemgales tradīciju kopēja, Daira Jātniece iepazīstinās ar Zemgales tradicionālajiem ēdieniem, kurus varēs arī nodegustēt, bet festivāls noslēgsies pie ugunskura ar dažādiem stāstiem par spokainiem atgadījumiem un baismīgiem piedzīvojumiem.
 
Festivāla programma pieejama arī mājas lapās:
http://www.stastubibliotekas.com/
, http://www.rundale.lv/lv/pasakumu_plans/pas2362/otrais_zemgales_stastnieku_festivals.htm , http://pilsrundalesbiblioteka.blogspot.com/.
 
Aelita Ramane
Pilsrundāles [Stāstu] bibliotēka

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC