XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Otrais Zemgales stāstnieku festivāls "Gāž podus Rundālē!" Komentēt drukāt

No 27.-29.septembrim Svitenes pagastā, Rundāles novadā
 
Stāstu stāstīšana un stāstu klausīšanās tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku pamatvajadzībām. Tā kalpo gan pasaules izziņai, gan arī sociālo prasmju izkopšanai. Stāstīšanas tradīcijai ir liela nozīme arī mūsdienās.

Stāstnieku organizācijas, festivāli un grāmatas kļūst arvien populārākas un manāmi pieaug arī bibliotēku loma stāstīšanas pasākumu organizēšanā, jo bibliotēkas ir stāstīšanas pasākumu centri. Tajās vietējās sabiedrības locekļi rod vietu un atbalstu, jo tiek uzklausīti un iedvesmoti.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija 2009.gadā izveidoja Latvijas bibliotēku tīklu „Stāstu bibliotēkas”.

Tīkla mērķis - veicināt stāstīšanas tradīciju kā nemateriālā kultūras mantojuma nozīmīgas daļas pārmantošanu Latvijā, izceļot bibliotēku lomu sabiedrības vērtību apzināšanā un paaudžu saiknes un sabiedrības vienotības stiprināšanā.

Šobrīd bibliotēku tīklā darbojas 18 bibliotēkas no visas Latvijas, kas regulāri īsteno dažādus stāstīšanas pasākumus.

Tīkla eksperti ir tradicionālās kultūras biedrības „Aprika” vadītāja Māra Mellēna un Latvijas Universitātes LFMI Latviešu folkloras krātuves vadošais pētnieks Guntis Pakalns.

Arī Rundāles novada Pilsrundāles bibliotēka ir UNESCO LNK Stāstu bibliotēka, kura, sadarbībā ar Rundāles novada domi un UNESCO LNK, jau otro gadu rīko Zemgales stāstnieku festivālu „Gāž podus Rundālē!”. Festivāla mērķis ir veicināt stāstīšanas tradīcijas popularizēšanu, saglabāšanu un pārmantošanu Zemgalē kā nemateriālā kultūras mantojuma sastāvdaļu paaudžu saliedēšanā un vērtību apzināšanā.

Šogad festivāls notiks no 27.septembra līdz 29.septembrim Rundāles novada Svitenes pagastā. 27.septembrī ierodas dalībbibliotēkas, kuras iepazīsies ar Svitenes muižu, tās parku, ieklausoties svitenietes Vitas Reinfeldes stāstījumā, bet pašā vakarā saņems ielūgumu uz Codes amatierteātra viesizrādi „Nāk palīdzība”. Piektdienas vakars noslēgsies ar vakarēšanu uz spilveniem, kad katrs atcerēsies savu bērnības stāstu.

Festivālu atklāsim 28.septembrī plkst. 10:00 Svitenes saieta nama konferenču zālē ar UNESCO LNK „Stāstu bibliotēku” tīkla koordinatores Evijas Maļkevičas stāstījumu par padarīto un nākotnes iespējām, jo noslēgusies jaunu dalībbibliotēku pieteikšanās tīklā.

Festivālā būs pārrobežu stāsti, jo Pakrojas (Lietuva) J.Paukšteļa publiskās bibliotēkas novadpētniecības speciāliste Geņa Juodīte stāstīs par Lietuvas pieredzi nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Festivāla pirmo daļu noslēgs folkloras kopa „Puduris” no Dobeles ar stāstu izdziedāšanu.

Otrā daļa turpināsies Saules dārzā, kur notiks Lielā Miķeļdienas andele un stāstniekiem būs iespēja uzstāties uz skatuves, bet turpinājumā Latvijā vienīgā Pasaku ragana Ivita Kalnozola-Kalsere no Sēmes pagasta dalīsies pieredzē par savu darbošanos ar bērniem un par pasaku pielietojumu ikdienā.

Savukārt, Zemgales tradīciju kopēja, Daira Jātniece iepazīstinās ar Zemgales tradicionālajiem ēdieniem, kurus varēs arī nodegustēt, bet festivāls noslēgsies pie ugunskura ar dažādiem stāstiem par spokainiem atgadījumiem un baismīgiem piedzīvojumiem.
 
Festivāla programma pieejama arī mājas lapās:
http://www.stastubibliotekas.com/
, http://www.rundale.lv/lv/pasakumu_plans/pas2362/otrais_zemgales_stastnieku_festivals.htm , http://pilsrundalesbiblioteka.blogspot.com/.
 
Aelita Ramane
Pilsrundāles [Stāstu] bibliotēka

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SĒRSNU MĒNESIS

Cērtat, brāļi, oša kārtis,
Vītejiet saulitê;
Kad atnāks liela diena,
Pakariet šūpolites.

/32304-0, Dainu skapis, pierakst. Daugavpils apr. Krustpilī/