XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Projekts „Skaņu māja” tautas mūzikas festivālā „Dzīvā mūzika” Valmieras muzejā Komentēt drukāt

Cāļus skaita rudenī. Šis teiciens jau izsenis apzīmē kāda garāka darba posma izvērtējumu, to, vai gala ieguvums ir piepildījis uz to liktās cerības. Šoruden noslēgsies un tiks izvērtēta apjomīga tradicionālo instrumentu spēles tradīciju atjaunošanas programma, kas ietver veselu pasākumu kompleksu, no instrumentu izgatavošanas darbnīcu izveides un meistaru apmācības līdz jaunu spēles pasniedzēju sagatavošanai. Strauji sarūkošie attālumi starp zemēm, ļaudīm, kultūrām, aizvien spēcīgāk aktualizē identitātes jautājumus – kas es esmu, no kurienes nāku, kādu mantojumu nesu sev līdzi. Šie jautājumi daudzās zemēs liek atdzimt interesei par savas zemes, reģiona, novada kultūras tradīcijām. Ar to skaidrojama arī pēdējā laikā aizvien pieaugošā interese par lokālajām muzicēšanas tradīcijām. 

Tautas mūzika, no vienas puses, piedāvā bagātu materiālu un ir ļoti piemērota apguvei un praktiskai izmantošanai mūsdienu kultūrvidē, bet, no otras puses, prasa nopietnus ieguldījumus, izziņas un popularizēšanas darbu. Īpaši tas attiecas uz jaunāko laiku muzicēšanas tradīcijām, mūziku, kas vēl pirms dažām paaudzēm lietota sadzīvē un glabā spilgtas reģionālas īpatnības. Laikam ritot, tā pakļāvusies modernās, populārās kultūras spiedienam, vai pat tikusi apzināti skausta un nīdēta, aizstājot ar „mākslinieciskām” skatuves priekšnesumu formām.

Projekts „Skaņu māja”, kuru ar Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmas „Estonia-Latvia” atbalstu realizē Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība un Pilvas (Põlva) pilsētas pašvaldība, sadarbībā ar ermoņiku biedrību „Lõõtspilliselts”, ir devis krietnu ieguldījumu Vidzemes un Dienvidigaunijas instrumentu spēles tradīciju atjaunošanā. Gada sākumā grupa abu valstu mācekļi apguva ermoņiku un abpus robežai spēlēto daudzstīgu kokļu, jeb caurspēlējamo cītaru izgatavošanu. Projekta nākošajā pakāpē interesentiem bija iespēja piedalīties instrumentu spēles apmācību nometnēs, kur tika spēlēti jaunizgatavotie instrumenti, kā arī vēl vairāki citi kaimiņu novadu muzicēšanas tradīcijām kopīgi instrumenti. Spēlmaņi, muzicējot gan pa vienam, gan kopīgā orķestrī, mācījās populārākās latviešu un igauņu melodijas un, līdztekus spēles prasmei, guva plašākas zināšanas par kaimiņtautas nebūt ne tik atšķirīgajām mūzikas tradīcijām un kultūru.

Iespēja iepazīties ar šī daudzpusīgā un interesantā projekta rezultātiem tiek piedāvāta projekta noslēguma pasākumā – tautas mūzikas festivālā „Dzīvā mūzika”, kas ar Valmieras muzeja aktīvu atbalstu notiks šī gada 9. novembrī, Valmieras muzeja telpās. Īpaši šim festivālam veidotajā mūzikas instrumentu izstādē būs aplūkojami senie skaņu rīki no muzeja un privātām kolekcijām, un projekta ietvaros no jauna izgatavotie un restaurētie instrumenti. Izstādes atklāšanas laikā tiks sumināti arī jaunie instrumentu izgatavošanas meistari.

No piektdienas, 8. novembra Muzeja telpās notiek „Skaņu mājas” noslēdzošā instrumentu spēles mācību sesija. Festivāla sestdienā visi interesenti tiek aicināti uz projekta atklātajām meistarklasēm, kurās varēs iepazīties ar tautas instrumentu – ermoņiku, latviešu un igauņu daudzstīgu kokļu, mandolīnu un vijoļu spēles un tās mācību paņēmieniem. Pēcpusdienā „vecmeistaru meistarklasēs” ar muzikantu pieredzes stāstiem dalīsies vecākās paaudzes kokļu un ermoņiku spēlmaņi. Pasākumu noslēgs tautas mūzikas koncerts, kurā piedalīsies „Skaņu mājas” pasniedzēji – Heino Tartess, Krista un Raivo Sildojas, Oskars Patjanko ar grupu, Ilmārs Pumpurs un folkloras kopas „Dandari” spēlmaņi, kā arī folkloras kopas „Garataka” kapela. Apgūtās prasmes rādīs instrumentu spēles mācekļu grupas un „apvienotais orķestris”. Festivāla goda viesi – Ieviņa ermoņikas spēlmanis Valdis Andersons ar kapelu, Normunds Tušinskis, koklētājs Jānis Uzkliņģis un Žīguru kapela, muzikanti Heino Sõna un Veino Ero no Igaunijas.

 

Projektu atbalsta Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programma „Estonia-Latvia”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Valmieras muzejs.Festivāla „Dzīvā mūzika” norises 2013.gada 9.novembrī Valmieras muzejā:
 

12.30 Izstādes atklāšana un meistaru diplomu pasniegšanas ceremonija
13.00 Atklātās instrumentu spēles meistarklases
16.00 Muzikantu vecmeistaru meistarklases
18.00 Tautas mūzikas koncerts

Informāciju sagatavoja
Ilmārs Pumpurs
tālr. 29138299

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SĒRSNU MĒNESIS

Cērtat, brāļi, oša kārtis,
Vītejiet saulitê;
Kad atnāks liela diena,
Pakariet šūpolites.

/32304-0, Dainu skapis, pierakst. Daugavpils apr. Krustpilī/