XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Rīgas kokles Komentēt drukāt

Šajā rudenī seši jaunieši no KTMC „Ritums” folkloras kopas „Zvīgzna” realizēja jauniešu iniciatīvas projektu „Rīgas kokles”. Rudens brīvlaikā jaunieši ik dienu nāca kopā, lai kokļu meistara – Riharda Valtera vadībā būvētu savu instrumentu. Šoreiz kokles izvēlējāmies gatavot no priedes koka. Katram no mums darbs sākās pie priedes dēļa.
 

  

Tika zīmētas skices, kokles „piegrieztne”, izvēlētas zīmes, kas rotās instrumentu un piešķirs skanējumam spēku. Tālāk sekoja darbs aiz darba – mēs zāģējām, kalām, grebām, ēvelējām, slīpējām. Tika urbts, līmēts, virpots, beicēts, vaskots un griezts kokā. Paldies Rihardam, kas spēja katru no šiem darbiem mums ierādīt. Ļoti daudzas lietas darījām pirmo reizi, tāpēc meistara padoms un palīdzība lieti noderēja.

Desmit dienu laikā katrs no mums uzbūvēja savu kokli, tādu, kādu pats bija vēlējies. Mārtiņdienas priekšvakarā mūsu kokles iedziedājās gluži kā cilvēks – katra ar savu balsi, katra ar savu zīmi un vēstījumu pasaulei. Amberas kokli rotā Pērkona krusts, Artura – Austras koks, Elizabetes – Mēness krusts, Rūdolfs izvēlējās Saules zīmi, bet Dailas un Miķeļa dziesmai ceļu rādīs rīta zvaigzne - Auseklis.

Lielākā daļa no mums mācās Rīgas Kultūru vidusskolā. Esam ļoti pateicīgi mūsu skolas direktorei Solveigai Remesei un mājturības skolotājam Edgaram Zommeram, par atļauju kokles būvēt skolas mājturības kabinetā un izmantot skolas darba rīkus. Paldies par sapratni un pretimnākšanu!

Paldies mūsu vecākiem par atbalstu, par siltām vakariņām, kas mūs sagaidīja, vēlu vakarā pārnākot mājās, paldies par atzinīgiem vārdiem! Vislielākais paldies mūsu skolotājai – Ievai Bērziņai par visa veida palīdzību projekta realizēšanā!

Tā kā mēs visi jau spēlējam kokles, tad pašiem savs instruments ļoti noderēs, kopīgi muzicējot.Jaunās kokles jau ieskanējās 9.novembrī – labdarības koncertā, sociālās aprūpes centrā „Jugla”. Tā kā tuvojās Mārtiņi un Lāčplēša diena, tad koncertā skanēja Mārtiņdienas un karavīru dziesmas. Paldies pansionāta iedzīvotājiem un darbiniekiem par sirsnīgo uzņemšanu!

Ko mēs ieguvām, īstenojot projektu „Rīgas kokles”?

Zināšanas, kā ar pavisam vienkāršiem instrumentiem izgatavot kokles.
Katrs savu, paša darinātu instrumentu.
Brīnišķīgu iepazīšanos ar kokļu meistaru Rihardu Valteru.
Saprašanu, cik daudz darba jāiegulda, lai taptu „īsta manta”.
Īstu kopā būšanu strādājot.
Ticību saviem spēkiem.
Iespēju dāvāt citiem prieku.

Milzīgs paldies ikvienam, kas palīdzēja tapt Rīgas koklēm! Paldies par mums doto iespēju! Mēs ceram, ka mūsu projekts iedvesmos vēl citus jauniešus Latvijā pašiem izgatavot sev instrumentus. Un vienlaikus pasakāmies par iedvesmu Druvienas folkloras kopai „Pērlis”, kuru koklēs klausoties pirmoreiz izskanēja jautājums – „Ja viņi var, vai tad mēs nevarētu?” Izrādās varam! Rīgas kokles skan!

Projekts īstenots Jauniešu iniciatīvu konkursa ietvaros ar Rīgas jauniešu centra „Kaņieris” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Fotogalerija

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/