XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Rudenāji-2019 tuvojas! Komentēt drukāt

2019.gadā no 13-15.septembrim norisināsies Katlakalna V Starptautiskais folkloras festivāls RUDENĀJI-2019. Festivāla galvenā tēma – ražas daudzināšana un citas rudens laika norises tautas tradīcijās. Tā būs iespēja satikt un iepazīt rudens tradīciju, kādu to kopj folkloras kopas visos Latvijas dižnovados, kā arī ieklausīties ciemiņos no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Indijas.

13.septembrī plkst. 18.00 laukumā pie Katlakalna Tautas nama
notiks festivāla svinīgā Atklāšana - festivāla ieskandēšana ar taurēm un vungām, uzrunas, izskanēs viesu un mājinieku folkloras kopu iepazīšanās stāsti.

Plkst. 19.30 dosimies Lāpu gājienā uz netālo Sauliešu pilskalnu, kur notiks svinīga uguns iedegšana un tradicionāli, Rudenājiem raksturīgi pateicības rituāli senčiem un dievībām, līksmas un apcerīgas dziesmas, danči un rotaļas, kopīgs mielasts - daudzināsim ražīgo un skaisto gadu.

Sestdien, 14.septembrī, pie Katlakalna Tautas nama svinēsim SABERUS. No vienpadsmitiem rītā varēsim klausīties festivāla viesu kopu uzstāšanos. Skanēs dziesmas, iesim rotaļās un dančos, notiks dažādas atjautības un spēka sacīkstes, spēles un konkursi. Gan bērniem, gan pieaugušajiem būs laba iespēja iepazīt tradicionālus amatus un gūt prasmes pie amatniekiem dzīvei noderīgu un jauku lietu darināšanā.

Saberu nosaukums nācis no senas tradīcijas rudens svētku laikā ziedot nelielu daļu no ražas un sabērt kopā rudens veltes un pēc tam kopā svētīt ražas svētkus. Mēs veidosim lielo Katlakalna Saberu skulptūru un lai tā taptu jo krāšņa, aicinām ikkatru dalībnieku un klausītāju ņemt līdzi kādu ziedu, - dārzeni, graudu sauju vai rudens augli. Par to, lai Saberu svētku dalībnieki un ciemiņi būtu paēduši, gādās ēdinātāju uzņēmums „Garozu ķēķis”, būs iespēja iegādāties arī kādu putojoša kvasa vai alus kausu. Plkst. 14.00 sāksies festivāla ārzemju viesu koncerts. Savukārt no plkst. 19.30 Katlakalna Tautas namā notiks Festivāla dalībnieku kopveidots, dzīvi uz vietas radīts uzvedums Apjumību dzīres.

Svētdien, 15.septembrī, festivāls viesosies Jūrmalas Brīvdabas muzejā Lielupē, Ragakāpas parka maliņā. No 11.00-14.00 notiks Rudenāju godi - sadziedāšanās jūras krastā, priežu meža pakalnos un muzeja pagalmā. Turrpat uz dzīva ugunskura tiks vārīta īpašā Rudenāju vira.

2019.gada RUDENĀJU viesi – indiešu tradicionālās muzicēšanas un deju kopa no Pendžabas apkaimes, piejūras ļaudis, lietuviešu folkloras kopa MEGUVA no Palangas, igauņu koklētāju kopa KANNELKOND no Tallinas un minskieši, baltkrievu tradicionālās kultūras studija VARGIN. Latviešus pasaulē šogad pārstāvēs DŪDALNIEKI no Ziemeļanglijas. Latvijas kopas - latgalieši Šķilbēnu etnogrāfiskais ansamblis ŠĶILBANU SĪVAS, vidzemnieki Siguldas SENLEJA un Vidzemes sēļi – KRAUKLĒNIEŠI no Cesvaines, divas Kurzemes puses kopas - Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis un folkloras un tradīciju draugu kopa no Ziemupes. Zemgales un Daugavas krasta dziesmas dzirdēsim no Tomes GRAUDIEM. Savukārt no Rīgas ieradīsies GRODI, GARATAKA un mazāk pazīstamā SKAŅAVA. Festivāla mājinieki - Katlakalna RĀMUPE.

Festivālu rīko Ķekavas kultūras centra Katlakalna Tautas nams.
Festivāla norises sadarbības partneris – Jūrmalas Brīvdabas muzejs
Informatīvais atbalstītājs - Latvijas Folkloras biedrība.
Vairāk informācijas festivāla e-dienaslapā – https://rudenaji.blogspot.com/,
kā arī sociālajos tīklos – facebook - @rudenaji

Ziņu sagatavoja Gunta Saule, atbildīgā par festivāla saziņu
Tālr. 27811297, e-pasts:  

Rudenāji-2019 dalībnieku foto
Charu Castle Fondation
Charu Castle Fondation
Dūdalnieki
Dūdalnieki
Garataka
Garataka
Graudi
Graudi
Grodi
Grodi
Kannelkond
Kannelkond
Krauklēnieši
Krauklēnieši
Meguva
Meguva
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis
Senleja
Senleja
Skaņava
Skaņava
Šķilbanu sīvas
Šķilbanu sīvas
Vargin
Vargin
Ziemupes folkloras draugu kopa
Ziemupes folkloras draugu kopa
Rāmupe
Rāmupe
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/