XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Savākts bagāts Latgales līgavas pūrs Komentēt drukāt

Ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda, A/S Latvijas valsts meži un Dagdas novada pašvaldības finansiālu atbalstu, pateicoties Dagdas novada iedzīvotāju atsaucībai, kopīgiem spēkiem par godu mūsu valsts simtgadei 2016. gadā tika iesākts locīt Latgales līgavas pūrs.

19.novembrī Latvijas simtgades goda pasākums Dagdas KC sākās ar svinīgu 100 tā priekšmeta ielikšanu Latgales līgavas pūralādē. Pasākuma apmeklētājus sagaidīja izstāde, kurā varēja redzēt visus pūralādē ieliktos 100 priekšmetus, kas saistīti ar Dagdas novadu un attiecināmi uz Latgales līgavas 19.gs.vidus pūru.

 

Ieejot izstāžu zālē, pārņem sajūta, ka atrodies bagāta saimnieka istabā, kur logā rotājas izšūti aizkari, pie sienas karājas neskaitāmi dvieļi ar izšūtām puķēm, putniem un galos piešūtām tamborētām mežģīnēm, rakstu rakstiem saadīti cimdi un zeķes vilina pienākt klāt un apbrīnot adītāju gaumi un meistarību, Dagdas tautastērps stāsta par tiem senajiem laikiem, kad ticis vilkts kāzās, austās segas pārsteidz ar savu krāšņumu un sarežģītajiem rakstiem, izrotātā gultas veļa norāda uz saimnieču čaklumu un skaistuma izjūtu. Šodien liekas, ka tā ir bagāta saimnieka istaba, bet senāk tas viss bija sastopams pat visnabadzīgākajā mājā.

Pūralādes piepildīšanā iesaistījās katrs Dagdas novada pagasts. Paldies visiem cilvēkiem, kas izgatavojuši vai dāvinājuši viņiem mantojumā atstāto kaut vienu priekšmetu! Paldies: Janīnai Stepiņai un Dainim Platacim (Andrupenes pag.), Ļenai Beitānei un Marijai Rogai (Andzeļu pag.), Olgai Lukjanskai, Elvīrai Daukštei, Alīnai Jeremenokai, Broņislavai Plotkai, Jadvigai Plotkai, Inārai Tribisei (Asūnes pag.), Līgai Vaivodei, Diānai Kiseļovai, Olgai Rižonokai, Vandai Rutkovskai, Olgai Bobovičai un Stanislavai Belkovskai (Ezernieku pag.), Olgai Brenčai, Dzidrai Vigulei, Marijai Putānei, Fainai Ruskulei, Helēnai Vaivodei (Bērziņu pag.), Gelenai Radelickai un Annai Bogdānei (Konstantinovas pag.), Regīnai Stepiņai un Ļenai Ivaščenko (Ķepovas pag.), Ernai Šļahotai, Valentīnai Šļahotai, Irmai Paskačimai, Romualdai - Katrinei Indrānei (Svariņu pag.), Ilonai Kozlovskai, Regīnai Tomilinai, Aritai Rimšai, Jolantai Vasiļevskai, Initai Začestei, Valērijai Muizinikai, Stanislavai Līcei un Antoņinai Ahiļčonokai (Šķaunes pag.), Skaidrītei Kupšei, Tamārai Špakai un Inesei Plesņai (Dagda), kā arī audējai Valentīnai Onzulei par zvaigžņu segu un meistaram, kas izgatavoja pūralādi - Vladislavam Slesaram!
Klāt pie pūra nāk arī “Pūralādes grāmata”, kurā apkopota informācija par visiem priekšmetiem, viņu izcelsmi un nozīmi.

Katrs, kas uz šo brīdi ir ielicis pūralādē kaut vienu priekšmetu vai arī kā citādi atbalstījis šīs nacionālās vērtības tapšanu, saņēma īpašu kartīti, kur ir rakstīts:“Caur sevi mēs iznesam savas tautas vēsturi. Mūsu kultūras mantojums ir tas, kas veido mūsu atpazīstamību un unikalitāti, veicina piederības izjūtu tautai un vietai, kur dzīvojam. Cilvēki, kas kopj savas tautas tradīcijas, atgādina par pamatu, uz kura balstās pasaule. Paldies par iespēju pieskarties vēsturei!”
Ar katru nākamo gadu, pūralādē tiks ielikts pa vienam ar mūsu novadu saistītam priekšmetam, lai, sagaidot mūsu valsts 200. dzimšanas dienu, arī mūsu Latgales līgavas pūrā būtu 200 priekšmeti. Mēs iesākām, lai nākamās paaudzes turpinātu!

Ir plānots, ka pūralāde tiks nodota muzejam “Andrupenes lauku sēta”, kur turpmāk būs pieejama apskatei.

Rindiņas “zynu, zynu tāva sātu, navajaga rodeitōja” no Dagdas folkloras kopas “Olūteņi” dziedātās dziesmas liek padomāt, kas ir īpašs mūsu dzimtajai vietai, ko mēs darām, lai tā būtu mums mīļa un pazīstama. Atliek cerēt, ka Latgales līgavas pūrs kalpos par mūsu novada kultūras mantojuma izziņas avotu visiem interesentiem, tai skaita arī tūristiem.

Inta Viļuma
Projekta “Latgales līgavas pūrs” idejas autore, Dagdas novada Folkloras centra vadītāja

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/