Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Slutišķos jau 20 reizi notiks Starptautiskais tautas mākslas festivāls AUGŠDAUGAVA 2014 Komentēt drukāt

Nedēļas nogalē, 25.maijā, Daugavpils pusē jau 20.reizi norisināsies gadskārtējie kopānākšanas, sadziedāšanas un sadarbošanās, un labo lietu parādīšanas svētki - Starptautiskais tautas mākslas festivāls „Augšdaugava - 2014”. Festivālu kuplinās arī Daugavpils puses folkloras kopas - Vaboles Etnogrāfiskā kopa VABAĻIS, Ambeļu kultūras nama folkloras kopa SPEIGA, Dubnas pagasta folkloras kopa ATZOLA, Naujenes Kultūras centra folkloras kopa RŪŽEŅA un Nīcgales pagasta Tautas nama folkloras kopa NEICGALĪŠI.

Par svēku vadmotīvu to rīkotāji izvēlējušies vienu no brīnumdaiļajām Daugavas Dainām: 

Līču loču upe tek,

Rakstīdama Daugaviņa;

Aiz līčiem, aiz zariem

Savijās musturos 
 

Kā vēsta festivāla rīkotāji, šā gada festivāla vadmotīvs ir Lielais Augšdaugavas musturdeķis, kura darināšanu 2011.gadā uzsāka Naujenes Novadpētniecības muzejs ar mērķi izveidot lielāko musturdeķi Latvijā, iesaistīt tā veidošanā pēc iespējas vairāk dalībnieku un iekļūt Ginesa rekordu grāmatā. Pašlaik ap 70 metrus garajā audeklā savus musturus iezīmējuši vairāk nekā 2300 cilvēki no visas Latvijas. Arī  tagad vēl var to kuplināt ar saviem rakstiem un dodoties uz festivālu, tiekam aicināti ņemt līdzi fragmentu Lielajam musturdeķim, kas darināts no dažādu krāsu un veidu diegiem jebkurā tehnikā (adījums, tamborējums, mezglojums, izmēri 10x10cm vai 20x20 cm). Dalībnieki un viesi tiek laipni aicināti sagaidīt vasaru gleznainajos Daugavas krastos un gūt prieku aktivitātēs, kam cauri vīsies rakstu un zīmju dažādība. Gan lieli, gan mazi varēs piedalīties radošajās darbnīcās, meklēt sev atbilstošākās zīmes, ieskatīties Daugavpils novada un pārnovadu audēju rakstos.


Koncerti skanēs latviešu, krievu, angļu, itāļu, lietuviešu valodā, jo festivāls „Augšdaugava” šogad notiek ar Daugavpils novada domes un Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” projekta atbalstu. Projektā „Pilsētu un vecpilsētu tēla atjaunošana” sadarbojas Islas pašvaldība (Malta), Fara San Martino pašvaldība (Itālija), Zarasu rajona pašvaldība (Lietuva) un Daugavpils novada Kultūras pārvalde ar mērķi izzināt Eiropas valstu un pašvaldību pieredzi Otrā pasaules kara izraisīto kultūras mantojuma postījuma seku pārvarēšanā, iepazīties ar atbalsta pasākumiem vietējo sabiedrības kopienu ekonomiskās un radošās aktivitātes palielināšanai, kas mazinātu iedzīvotāju aizplūšanu no reģioniem.

Programma „Eiropa pilsoņiem” atbalsta sabiedrības līdzdalību kultūras un mākslas aktivitātēs, pateicoties tam Starptautiskā tautas mākslas festivāla „Augšdaugava” programmā iepazīsim folkmūzikas grupu „Aurora” no Maltas, tautas deju kolektīvu no Itālijas un Zarasu kultūras centra lietuviešu tautas mūzikas kapelu „Čir-vir-vyrai”.

Daugavas svētku norises aizsākās 1994. gada 14. maijā, kad Daugavpils rajona padome, sadarbībā ar Latvijas Kultūras fondu un Daugavpils universitāti atklāja Markovas izziņas taku, klātesot toreizējam valsts prezidentam Guntim Ulmanim.

Starptautiskais tautas mākslas festivāls „Augšdaugava 2014”

25. maijā Daugavpils novada Naujenes pagasta Slutišķu ciemā

Programma

10.00 Dievkalpojums Spruktu baznīcā

Slutišķu sādža

12.00 – 16.30

Izstāde “Daugavpils novada musturdeķis”. Radošās darbnīcas - Lielā musturdeķa veidošana, gliemezīšu izgatavošana, “Dzīparu namiņš”

Darbnīcas bērniem un pieaugušajiem “Zīmju un rakstu tulkotava”

No 12.00 Daugavpils novada tūrisma pakalpojumu izstāde

Amatnieku un ražotāju tirdziņš, amatu un prasmju demonstrējumi, darbnīcas, tirgošanā

Latgales sēta

12.00 Lielā musturdeķa sagaidīšana pie Daugavas

12.15 Festivāla atklāšana “Sveiciens Augšdaugavai ! ”

13.00 Dienas koncerti

17.00 - Noslēguma koncerts “Eiropas rakstu raksti”

Slutišķu vecticībnieku māja

no 12.00 bērnu mākslas skolu izstāde “Mana laika zīme”.

Daces Pudānes gobelēnu izstāde. Daces Teivānes austo jostu izstāde

12.00 – 16.00 Novada muzeju radošās darbnīcas

13.30 Koncerts “Jo dziedāju, jo skanēja Daugaviņas maliņā”

Sporta aktivitātes pie Latgales sētas

13.00 – 16.00 Vizināšanās un sacensības ar kanoe laivām un smailītēm, sacensības baļķa mešanā, akmeņu grūšanā, riņķu mešanā, pļavas volejbols.

Vizināšanās ar zemnieku saimniecības “Klajumi” zirgiem, EUR 3,00

10.00 - 17.00 Naujenes novadpētniecības muzeja apmeklējums (ieejas maksa pieaugušajiem Eur 1,14  bērniem, pensionāriem Eur 0,43)

Amatnieku, mājražotāju, saimnieciskās darbības veicēju tirdziņš. 

Vairāk informācijas par pasākumu: www.dnd.lv , www.augsdaugava.lv

Ināra Mukāne – Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja, tālr.654 76832, 29191840

Inta Uškāne – Daugavpils novada Kultūras centra direktore, tālr. 654 31867, 26362572

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC