Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Atmini Saules kauju Komentēt drukāt

Rīgas Latviešu biedrības namā 2010.gada 22.septembra vakarā Saules kaujas notikumus atminot un baltu tautu vienībai par godu un stiprināšanu notika Latvijas Folkloras biedrības un Rīgas Latviešu biedrības kopīgi veidots sarīkojums „Atmini Saules kauju. Karavīra daudzinājums”.

Šai vakarā viss sākās ar ekspozīcijas BALTI atklāšanu un ar tās veidotāja biedrības Latviešu-lietuviešu vienība vadītāja Oļģerta Auna un citu, vēsturnieku un kaŗavīru uzrunām. Muzikālo pienesumu še deva Rīgas folkloras kopa LAIVA.

Sarīkojuma otrā daļa - Latviešu folkloras biedrības rīkots, folkloras kopu izskandināts, Dižkoncerts. Koncerta ieskaņā Rīgas LBN Lielajā zālē sanākušos ļaudis kopā sauc GRODU dūdas un bungas. Tālo gadsimtu atmiņas un sajūtas senajās skaņās, dziesmās un balsīs līdz mums atnes Rīgas folkloras kopas GRODI, VILKAČI, vīru kopa VILKI un Mālpils kopa MĀLIS. Sarīkojuma konsultants bija vēsturnieks Muntis Auns.

Īpašais viesis šai reizē -Jonas Trinkunas – leišu senās kultūras, tradīcijas un rituālu kopējs un uzturētājs, rituālu kopas Kulgrinda vadītājs.

Koncerta vadītājs Andris Kapusts vēstī par baltiem, seno indoeiropiešu tautu ļaudīm un viņu ienākšanu tagadējās Latvijas apvidos pirms vairāk kā 4000 gadiem. Atgādina par to, ka savulaik senās baltu ciltis apdzīvoja krietni vien plašākus apgabalus kā mūsdienās latvieši un lietuvieši – no Vislas Rietumos līdz Okai Austrumos, no Dņepras vidusteces Dienvidos līdz Daugavas baseinam Ziemeļos. Līdz krustnešu iebrukumam 12.gadsimtā balti bij’ spējuši attīstīt tirdzniecības un sakaru ceļus ar visām tuvumā dzīvojošām ļaužu kopienām un ciltīm.

Kā vēsta hronikas un dažāda rakstura vēstures grāmatas, laikā, kad Senlatvijas apvidos parādījās krustnešu karapulki, senās baltu ciltis kā gudras, kareivīgas, stipras un nenogurdināmas pazina gan tālu Ziemeļos, Skandināvijā, gan, visdrīzāk arī Rietumu pusē – upes un jūra nodrošināja sakarus un veicināja tirdzniecību – šie ceļi bija viegli izmantojami, lai ļaužu sadzīve bagātinātos un ietekme stiprinātos. Par seno zemgaļu spēku un varenību ne tikai stāstīja leģendas un teikas, bet tā bija tīra patiesība – šo cilšu ļaudis prata ne tikai bagātībā vairoties, bet arī savu zemi un tautu sargāt.

Kad Zobenbrāļu ordeņa karavīri atgriezās mājās no kāda sirojuma pa Lietuvu, viņus negaidīti pārsteidza latviešu, leišu un zemgaļu karavīri un visticamāk, ka žemaišu valdnieks Vīkints bija baltu karapulka priekšgalā. Šie savu cilšu aizstāvji, lai arī šai reizē uzbrucēji, bija tik gudri, ka zināja atrast uzbrukumam piemērotāko vietu un laiku. Tie bija milzīgi zaudējumi visam Zobenbrāļu ordenim - mājās atgriezās labi ja katrs desmitais karavīrs.

Un tagad ik gadu, kopš 2000.gada 22.septembrīmēs svētam Baltu Vienības dienu – Latvijas un Lietuvas kalnos un pakalnos pulksten deviņos vakarā tiek iedegtas Baltu Vienības ugunis un ļaudis tiek aicināti ne tikai atcerēties sen pagājušos notikumus, bet arī apzināties baltu tautu – leišu un latviešu, seno zemgaļu un žemaišu cilšu pēcteču, kopspēku.

Koncerts izskan ar domu par Veļu laiku – no Rudens saulstāvjiem sākam sērst aicināt, gaidīt un mielot mūsu senos – nāk „zemes un sētas saimnieki un saimnieces, arāji un malējas, rotkaļi un vērpējas, vedēji un panāksnieki, nāk cīnītāji, savas zemes un tautas sargātāji, nāk arī Saules kaujas varoņi. Mēs viņus sagaidām un godinām. Mēs viņus dzirdam.” – tā Andris Kapusts – skan Grodu – Es visu viesiņu gaidītāja un visu, Saules kaujas atmiņās mūs ievedušo, kopu dziedātā – Visi ceļi guniem pilni...

Lai stipras Baltu koka saknes, lai mūsos stipra šo sakņu apzināšanās, lai kupli zaļo mūsu tautu, baltu dzīvības koks – ar zariem debesīs, nākotnē.

Gunta Saule

Atmini Saules kauju. Karavīra daudzinājums
Foto: Gunta Saule
Grodi
Grodi
Grodi
Grodi
Grodi
Grodi
Mālis
Mālis
Mālis
Mālis
Mālis
Mālis
Vilkači
Vilkači
Vilki
Vilki
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC