Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
TAUTAS INSTRUMENTU SPĒLES KURSI Komentēt drukāt

Zinoša lietpratēja padoms un patiesa vēlme muzicēt ir labākais ceļš, lai apgūtu un attīstītu instrumentu spēles prasmi, neatkarīgi no priekšzināšanām mūzikā, vecuma vai naudas līdzekļiem. Tas ir daudz vieglāk, nekā pieņemts uzskatīt!

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība aizsāk Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursu programmu. Pieredzējuši tautas mūzikas spēlmaņi un pasniedzēji, izmantojot tautas mūzikas repertuāru un folkloras muzikantu apmācībā pārbaudītas neformālas mācību metodes, palīdzēs jums apgūt instrumentu spēles pamatus un attīstīt esošās prasmes atzīstamā līmenī.

PROGRAMMA. Interesenti var pieteikties apgūt mandolīnas, vijoles (grupās ar un bez priekšzināšanām), cītaru, cimboles, cītarkokles (caurspēlējamās cītaras), bubyna (tamburīna) un dažādu tipu ermoņiku spēli. Pirmajā apmācību kursā 2014.gada rudenī tiks izveidotas četru dažādu instrumentu spēles grupas, izraugoties tos atbilstoši pretendentu izrādītajai interesei. Pretendentiem, kuri nepietiekoša pieprasījuma, instrumentu trūkuma, vai kāda cita iemesla dēļ netiks iekļauti pirmā kursa apmācāmo grupā, tiks piedāvāta iespēja piedalīties nākamo kursu programmās, kad tiks veidotas citas instrumentu grupas (šobrīd ir pieejams finansējums vēl diviem kursiem – 2015.gada pavasarī un rudenī). Tāpat uz nākamo kursu programmām var pieteikties interesenti, kas vēlētos piedalīties apmācībā, bet nevar to darīt jau šoruden.

Tālmācības kurss ilgst vienu semestri ar četriem intensīviem nedēļas nogales mācību semināriem un apmācāmo individuālu darbu starplaikos. Semināru laikā apmācāmie apgūst instrumenta spēli nelielās grupās, kā arī tiek nodrošināti ar mūzikas materiāliem, vingrinājumiem un metodiskajiem ieteikumiem patstāvīgajam darbam semināru starplaikos. Līdztekus tam, apmācāmie tiek iepazīstināti ar tradicionālās muzicēšanas vēsturi,tradicionālajiem sastāviem, repertuāra avotiem, aranžēšanas pamatiem, utt.Mācību semināri notiks reizi mēnesī, no piektdienas vakara līdz svētdienai Skrīveru mūzikas skolas telpās (Andreja Upīša ielā 1, Skrīveros). 2014.gada rudens kursa pirmais seminārs tiek plānots 26.-28.septembrī, noslēdzošais – 12.-14.decembrī.

Mācību procesa, telpu un tehnisko līdzekļu izmaksas sedz kursu rīkotāji. Daļu apmācāmo ir iespējams nodrošināt ar mācībām nepieciešamajiem mūzikas instrumentiem. Uzturēšanās izmaksas mācību sesiju laikā (izmitināšana Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas kopmītnē, ēdināšana), kā arī transporta izdevumus apmaksā paši dalībnieki.

PIETEIKŠANĀS. Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi ir mūžizglītības projekts. Dalībai apmācībā var pieteikties pieaugušie un jaunieši no 16 gadu vecuma. Iepriekšējas mūzikas zināšanas nav nepieciešamas, savs instruments ir vēlams, bet daļu interesentu ir iespējams nodrošināt ar rīkotāju rīcībā esošajiem skaņurīkiem.

Interesenti tiek lūgti līdz 2014. gada 10. septembrim iesniegt rīkotājiem pieteikuma anketu (1.pielikums) elektroniski: , vai pa pastu „Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība” „Krapes”, Krapes pagasts, Ogres novads, LV-5012. Rīkotāji izskatīs visus pieteikumus to saņemšanas secībā un personīgi sazināsies ar katru pretendentu.

Kursu dalībnieki slēdz attiecīgu Apmācību līgumu, saskaņā ar kuru apņemas apgūt pilnu kursu programmu, apzinīgi veikt sekmīgai mācību norisei nepieciešamo individuālo darbu, kā arī piekrīt, ka nodarbības var tikt filmētas un fotografētas publicitātes un metodisko materiālu vajadzībām. Mācību kursa noslēgumā apmācāmie saņem sertifikātu par mūžizglītības programmas apguvi.

Pieteikuma anketa

Sīkāka informācija par pieteikšanos un projektu kopumā – projekta koordinatore Sandra Lipska 65055059; 26162146; CreateMText('lv','muzikanti','ba')">biedrī

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC