XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Tradicionālās vijoļspēles pamati Latgalē Komentēt drukāt

Tradicionālās vijoļspēles Latgalē iedzīvināšanai uzsākts projekts "Spēlē, Spēlmani!", kurā ar KKF un Špoģu mūzikas un mākslas skolas atbalstu biedrība "Kulturys studeja Speiga" un vijolniece Inga Zeile veselu mācību gadu maziem un lieliem nākošiem vijolniekiem ierādīs vijoļspēles pamatus, tradicionālo repertuāru, tradīcijā izmantotās tehnikas un spēles paņēmienus. Projekta iesākumā interesenti aicināti apmeklēt ievadlekciju 29.09.2018. plkst.10:00 Špoģu mūzikas un mākslas skolā.

Vijolspēle ir tradicionāla Latgalē, folkloras materiāli liecina par tās izplatību jau pirms 19.gs., etnogrāfiskie materiāli Latgalē apliecina vijoles kā sadzīviskās mūzikas instrumanta popularitāti 19./20.gs, daudzas kapelas savu repertuāru nevar iedomāties bez vijoles. Šobrīd tomēr vijolniekus sameklēt folkloras ansambļiem, kapelām paliek grūtāk, īpaši rajonos, kur mūzikas pamatskolās netiek pasniegta klasiskā vijoļspēle. Tomēr arī mūzikas skolas absolvents nav apguvis savas tautas mantojumu, tam ir grūtības saprast un interpretēt tradicionālo muzikālo materiālu, šobrīd izzūdoša ir tradicionālās vijolēšanas maniere, tehnikas, kuras ar steigu būtu nepieciešams uzsākt mācīt, kamēr vēl pieejami dzīvi spēlmaņi un zināšanas vēl iespējams pārmantot.

Vijolspēle Latgales laukos kļūtu pieejamāka, ja bērni varētu apgūt tradicionālo vijoļspēli, balstītu uz klasiskās vijoļspēles pamatiem. Nereti mācības mūzikas skolā vijoļspēlē tiek pārtrauktas ļoti lielā ieguldāmā darba dēļ, kas nepieciešams klasiskā repertuāra apguvei. Tradicionālais repertuārs ir vienkāršāks, tajā daudz elementu atkartojas, līdz ar to bērns ātrāk saredz sava darba rezultātus, bez tam saglabājot iespēju turpināt arī klasiskā repertuāra apguvi. Tradicionālai vijoļspēlei ir plašāks prakstisks, pat sadzīvisks pielietojums, kas veicinās arī tradicionālās muzicēšanas popularitāti Latgalē.

Projekta "Spēlē, Spēlmani!" rezultātā tiks sagatavotas divas apmācību programmas bērnu mūzikas pamatskolām „Tradicionālā vijoļspēle” un „Tradicionālā muzicēšana ansamblim ar vijoli”, iekļaujot tajās bagātīgu Latgalei raksturīgu muzikālo materiālu. Programmu realizēšana mūzikas skolās nākotnē nodrošinās Latgalei raksturīgās vijolēšanas manieres saglabāšanu, attīstību, nodrošinās folkloras kopām un kapelām vijoles muzikantus, kuri pārzinās Latgales tradicionālo muzikālo materiālu.

Visus interesentus aicinām piedalīties ievadlekcijā 29.09.2018.plkst.10:00 Špoģu mūzikas un mākslas skolā. Dalībniekus, kuri apņēmušies nopietni mācīties visa mācību gada garumā, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu.

Lūdzu aizpildiet pieteikuma anketu, ja vēlaties piedalīties kursos!

Pieteikums tradicionālās vijoļspēles kursam "Spēlē, Spēlmani!"

Biedrība "Kulturys studeja Speiga" un vijolniece Inga Zeile aicina pieteikties tradicionālās vijoļspēles kursam 2018./2019. mācību gadā. Kursi noritēs sestdienās Špoģu mūzikas un mākslas skolas (MMS) telpās visa mācību gada garumā.

Gaidām gan mazus, gan lielus spēlēt gribētājus! Aicinām gan pieredzējušus muzikantus, gan pilnīgus iesācējus. Visi interesenti un viņu vecāki laipni gaidīti ievadlekcijā 29.09.2018. plkst.10:00 Špoģu MMS zālē.


Kursu rīkošanu atbalstu Špoģu mūzikas un mākslas skola un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Kursi ir bezmaksas.
Vairāk informācijas mājas lapā www.latgola.permakultura.lv vai telefoniski 26358845 (Ilze).
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/