Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā Komentēt drukāt

Turaidā jau tradicionāli 21.jūnijā no plkst. 19.00 līdz saules lēktam latviskās tradīcijās tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki ļaujot sajust Jāņu burvību senatnes auras apdvestajos Turaidas pakalnos. Viena no svētku rīkotājām, nodibinājuma „Māras loks” pārstāve Agnija Saprovska vēsta: „Svētki ļaus pieredzēt „dzīvu” tradīciju - izdzīvot Jāņu nakts norises no vakara līdz pat rīta gaismai - vīt vainagus, siet sieru un, iepazīt seno zinšu spēku, aplīgot Jāņa tēvu un Jāņa māti, kā arī plašo Turaidas muzejrezervāta sētu. Saulīti pavadot, iekurt Saules un Pāra ugunskurus, kas nakts garumā un turpmāk gada ritā stiprinās sievišķo un vīrišķo spēku. Aizdegt pūdeli ar uguns bultām un naktī izdziedāt buramdziesmas, - lai raganas skrien šķērsu gaisu, ne mūsu sētiņā. Kopā ar Vītolu ģimeni pieredzēt pāra spēku pie Saules ugunskura, bet Dziesmu dārzā kopā ar folkgrupu „Iļģi” sajust Jāņu vitālo enerģiju. Gremdēties Vidzemes novada stāstnieku teiksmās pie Zinšu ugunskura un griezt nerimtīgus dančus līdz pat rīta gaismai kopā ar folkloras deju kopu „Dandari”. Rītausmā uzsākt gaismas ceļu uz Dainu kalnu, lai sagaidītu saulīti rotājam. Svētku rīkotāji piedāvā izdzīvot patieso saulgriežu tradīciju tā, lai katrs var būt klāt un sajust gada īsākās nakts burvību.”

PĀRA spēks – gaismas PĀRSPĒKS ir 2014. gada Turaidas Vasaras saulgriežu vēstījums. Caur pāra spēku tauta turpinās, caur pāra spēku pasaule izpaužas savā dualitātē un vienotībā. Pāris ir radošais pirmsākums, bet radīt nozīmē nest gaismu.

2014. gadā Sigulda ir Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas partnerpilsēta. Līdz ar to, gaidot tuvus un tālus ciemiņus, šī gada vasaras īsākās nakts svētkus kopīgi sarūpējuši nodibinājums „Māras loks”, Turaidas muzejrezervāts un Siguldas novada dome.
 

SVĒTKU NORISES

19.00 - 21.00 – Zāļu vakars – sievu gatavošanās Jāņu svinībām - siera siešana, vainagu vīšana, pirts un zāļu zintis, vīru gatavošanās Jāņu svinībām, sētas un saimes aplīgošana, interaktīvs teātris bērniem „Mazie Jāņi” kopā ar folkloras kopu „Putni”.

21.00 – Gājiens uz Jāņkalnu, Saules un Pāra ugunskuru iedegšanas rituāls kopā ar „Māras loks” ļaudīm, baltu saimi „Saules ceļš” un folkloras kopu „Delve”

22.15 – Uguns pūdeles aizdegšana, rotaļas kopā ar folkloras kopām „Talsi”, „Trejteka” un „Vīteri”

22.30 – Zinšu ugunskura aizdegšana ābeļdārzā Jāņa kalna pakājē kopā ar Krūskopu ģimeni un Pavlovsku ģimeni, stāstnieku nakts aizsākums.

23.00 – 01.00 – Vidzemes stāstnieku stāsti

23.30 – Nakts vidus rituāli, pāra stiprinājums kopā ar folkloras kopu „Delve”

Visas nakts garumā pie Pāru ugunskura tiek stiprināti pāri, bet viedi ļaudis atklāj senās zintis par zīmju un ziedu spēku.

Ap 00.30 – Ugunsrata ritināšana

01.00 - Sadziedāšanu un sadancošanu Dziesmu dārzā kopā ar folkgrupu „Iļģi”

02.00 – Sadancošana kopā ar folkloras deju kopu „Dandari”

01.00 - 02.30 Nakts dziesmas pie Saules ugunskura kopā ar Vītolu ģimeni

03.00 – Gaismas ceļš pretim saulei uz Dainu kalnu, mazgāšanās avotā un rīta rasā kopā ar Solvitu Lodiņu un Māru Branti

04.30 – Saules sagaidīšana ābeļu dārzā pie skulptūras „Neguli, saulīte” kopā ar Vītolu ģimeni

05.00 - Jāņa uguntiņa palaišana Gaujā

Aicināti piebiedroties visi lieli un mazi līgotgribētāji, līdzi ņemot Jāņu zāles, jau nopītus vainagus (būs iespēja tos pīt arī uz vietas), siltāku apģērbu, piemērotus apavus un paklājamos, kas var noderēt kā sēžamie, kā arī nelielu cienastu sev un savai saimei. Ieeja par ziedojumiem.

Lai nebūtu jādomā par auto novietošanu Turaidā, sadarbībā ar Latvijas dzelzceļu 22.jūnijā plkst. 2.00 no Siguldas uz Rīgu kursēs speciāls vilciens, kas Rīgas jāņabērnus nogādās mājās. No Siguldas uz Turaidu tiks nodrošināts bezmaksas autobuss:

Sigulda- Turaida no Siguldas autoostas 20.00, 22.30 un 23.30,
Turaida - Sigulda no autopieturas 22.00, 23.00, 01.30.

Pasākumā norises vada folkloras kopas no visiem Latvijas novadiem, seno zinšu teicēji un stāstnieki - folkloras kopa „Silavoti” no Rīgas, Vidrižu „Delve”, Lēdurgas „Putni”, Rīgas „Savieši”, „Budēļi” un folkloras deju kopa „Dandari”, Talsu folkloras kopa „Talsi”, Laucienes „Trejteka”, Launkalnes „Rudzupuķe”, Siguldas „Senleja”, Ceraukstes „Laukam pāri”, Ozolmuižas „Ūzuleņi”, Rēzeknes „Vīteri”, Jērcēnu „Mežābele”, Krūskopu saime, Baltu saime „Saules ceļš”, Solvita Lodiņa, Vītolu ģimene un folkgrupa „Iļģi”. Ar senajām zintīm dalās Zeltīte Kaviere, Kaija Brisone, Indra Čekstere, Raimonds Ābele, Marija Andina, Bražu saime un Jānis Brikmanis. 

Pasākumu rīko „Nodibinājums Māras loks”, Turaidas muzejrezervāts un Siguldas novada dome. Atbalsta: birojs Rīga-2014. Cienastu rūpē maiznīca „Flora”, Valmiermuižas alus darītava, z/s „Kalnkārkliņi”, „Straupes piensaimnieks” un „Siguldas minerālūdens”.

Plašāka informācija par pasākuma norisi: www.marasloks.lv, www.turaida-muzejs.lv, www.sigulda.lv, arī zvanot: 29541105, 26572142.

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC