STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

norisināsies 2019.gada 16.-17.februārī Ventspils novadā

Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt (4)

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt (1)

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt (1)
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt (1)

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
VII Zemgales stāstnieku festivāls “ Gāž podus Rundālē ! ” Komentēt drukāt

Rundāles novadā no 7. – 8. septembrim notiks VII Zemgales stāstnieku festivāls “ Gāž podus Rundālē! ”. Septīto festivālu caurvīs rožu tēma, kas zied Rundāles pils dārzā un priecē mūs un tūristus no visas pasaules. 

Festivāla pirmā diena iesāksies ar vairāku stāstnieku: Liesmas Lagzdiņas, Gunta Pakalna, Agitas Lapsas un Vilhelmīnes Jakimovas uzstāšanos pasākumā “ Spicējiet ausis ! ”. Tas notiks Bauskas Valsts ģimnāzijā, lai iedvesmotu jauno paaudzi uz stāstīšanu un rosinātu pedagogus, gatavot bērnus stāstniecības konkursam “Teci, teci, valodiņa”, kas notiek jau vairāk kā 20 gadus.

Festivāla atklāšana notiks Rundāles pilī ar iedvesmojošām uzrunām no Imanta Lancmaņa, Sandras Kerēvicas un Aelitas Ramanes.

Turpinājumā varēs klausīties Rundāles pils muzeja mākslas pētniecības nodaļas galvenās speciālistes Laumas Lancmanes lekciju “Rozes pēdas kultūrā”, kas pāries pastaigā pa rožu dārzu.

Pēcpusdienā stāstnieki dosies uz radošuma stundu “ Darbs rokām, prieks degunam un sirdij ! ” pie mūsu novada uzņēmējas, SIA “Kristell” vadītājas Kristīnes Baltas. Viņa pati gatavo smaržīgās sveces, no kurām plūst tikai silta gaisma, bet stāstniekiem rādīs, kā iemānīt rozi podiņā. Tā notiks Pilsrundāles vidusskolas mājturības kabinetā.

Pirms Lielā stāstu vakara, stāstnieki dosies uz nodarbību “Sarunas caur rozēm” pie Māras Mellēnas. Kas tur notiks? Tās taču sarunas caur rozēm…

Festivāla pirmās dienas kulminācija notiks Lielajā stāstu vakarā “Rožvabole rozārijā”, kuru vadīs Vidzemes stāstnieku kopas vadītāja un lieliska stāstniece Agita Lapsa. Viņai palīdzēs jaunā kapela no Bauskas “Ziņģes brāļi”. Tajā apvienojušies Raitis Sirmanis, Mārtiņš Ruža, Uldis un Aigars Urtāni. Viņi pirmoreiz plašākai publikai bija redzami un dzirdami BALTICA 2018 kapelu koncertā Rīgā. Stāstniekiem jāgatavo atbilstoši stāsti, kurus paši vēlas izstāstīt. Iespējama Rundāles pils dārza dārznieču un kopēju piedalīšanās, kuras vislabāk zina, ko dara rožvaboles. Stāstu vakars ir atvērts pasākums un tajā ir gaidīts ikviens.

Festivāla otrajā dienā paredzēta visu festivāla stāstnieku uzstāšanās VII Pagalmu un VI Putras svētkos Bauskas vecpilsētas pagalmos. Tas notiek, pateicoties sadarbībai ar biedrību “Bauskas vecpilsētai”, kura jau pērn uzņēma vairākus stāstniekus un atzina par labiem. Stāstnieki gatavo atbilstošus dzīvesstāstus, pasakas un teikas, kuras varēs klausīties jebkurš svētku apmeklētājs.

Festivālu rīko Pilsrundāles bibliotēka, viena no UNESCO LNK iniciatīvas “Stāstu bibliotēka” tīkla 33 bibliotēkām. Festivāla sagatavošanā palīdzēja Latvijas stāstnieku asociācijas biedri.

Festivālā piedalīsies stāstnieki no Latvijas, UNESCO LNK “Stāstu bibliotēkas” dalībbibliotēkas, folkloras un stāstniecības eksperti, kā arī mūsu novada iedzīvotāji un citi interesenti.

Festivāla projekts finansiāli atbalstīts Valsts Kultūrkapitāla fonda Latvijas valsts mežu “Zemgales kultūras programmas 2018” projektu konkursā un Rundāles novada Domē. Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds , Rundāles novada pašvaldība, Rundāles pils muzejs, biedrība “Bauskas vecpilsēta”, Bauskas Valsts ģimnāzija, Pilsrundāles vidusskola, Latvijas Stāstnieku asociācija.

Programmas projekts

7.septembris, piektdiena

10:00 Spicējiet ausis!
Stāstnieku uzstāšanās bērniem un jauniešiem ar stāstnieku ekspertu Gunti Pakalnu – filoloģijas doktoru, folkloras pētnieku. Ar stāstiem iedvesmos stāstnieces: Liesma Lagzdiņa, Vilhelmīne Jakimova, Inguna Radziņa, Agita Lapsa un citi. Bauskas Valsts ģimnāzija. Uzņem Dace Šķirpo

13:50 Festivāla atklāšana
Imants Lancmanis – Rundāles pils muzeja direktors.
Sandra Kerēvica – Rundāles novada Kultūras nodaļas vadītāja.
Aelita Ramane – Zemgales stāstnieku festivāla rīkotāja. Rundāles pils

14.00 Rozes pēdas kultūrā: lekcija un pastaiga pils rožu dārzā ar lielisko rožu pazinēju Laumu Lancmani - Rundāles pils muzeja mākslas pētniecības nodaļas galveno speciālisti. Rundāles pils studiju kabinets

17.00 Darbs rokām, prieks degunam un sirdij!
Kristīne Balta – SIA “Kristell” uzņēmēja, kas gatavo smaržīgas sveces, bet stāstniekiem rādīs, kā iemānīt rozi podiņā. Pilsrundāles vidusskolas mājturības kabinets

19.00 Sarunas caur rozēm ar Māru Mellēnu.
Māra Mellēna – Latvijas Stāstnieku asociācijas vadītāja, grandiozu folkloras pasākumu rīkotāja. Pilsrundāles vidusskolas mājturības kabinets
20.00-22.00 Lielais stāstu vakars “Rožvabole rozārijā”

Pastaigā vedīs Vidzemes stāstniece Agita Lapsa ar kapelu “Ziņģes brāļi”. Pilsrundāles vidusskolas aktu zāle
23.00 “Rožu klāju paladziņu….” Saulaines SC


8.septembris, sestdiena

11.00 – 14.00 “Biezputra ar rožu ziedlapiņu ievārījumu”
Stāstnieku uzstāšanās un garšīgo stāstu stāstīšana VIII Pagalmu un VI Putras svētkos. Bauskas muzeja pagalmā. Bauskas vecpilsēta

15.00 Reiz visas rozes….
Festivāla izvērtēšana un slēgšana Bauskas
Rātsnams
Norises vieta var mainīties

Laipni aicināts ikviens un programmas projektā izvēlaties sev tīkamāko nodarbību. Festivāla norises ir bez maksas. Ja jums rodas kādi jautājumi vai vēlaties pieteikties jau tagad, tad zvaniet 29872017 (A.Ramane) vai rakstiet e-pastu:
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEDU MĒNESIS

Visi ziedi noziedeja, 
Bandu rudzi neziedeja;
Bandu rudzi noziedeja
Pašâ Jāņu vakarâ, 
Pašâ Jāņu vakarâ, 
Sudrabiņa ziediņiem.

 /Dainu skapis - 32563-1, Rīgas apr., Lielvārde/