Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Zaļās dzīves skola Rīgas Esplanādē Komentēt drukāt

GRODIGunta Saule

Šis ir tāds laiks. Rudzu Māras laiks. Rudzu balss skan it visur dabā. Arvien agrākos saulrietos, rīta rasas sudrabā mirdzošajos zirneklīšu saaustajos tīmeklīšos. Rudzu balss skan smeldzīgās un rimtās dziesmās, jestrās apdziedāšanās un danču melodijās, dūdu un bungu ādās, vijoļu un kokļu stīgās. Tā GRODI. Rīgas Grodi, ar ciešām un stiprām latgaļu saknēm, ar latgalisko virmojumu balsīs un dziesmu stāstos. Tā pirmā Zaļās dzīves stunda Rīgas Esplanādē, Rīgas 810-gades svēkos ir izskanējusi - ar Grodu Rudzu balsīm.

Otrdien sparīgi lietusmākoņi tā vien vēlās pār Rīgu, ik pa brīdim dāsni dalīdamies vēsās lietus šaltīs. Bet vai nu RIJA ar lietusmākoņiem nobiedējama?! Taču, nē! Kas kustīgs, tas dzīvīgs. Tāda ir Rija. Viņiem ir jautri un citiem ar'.

Trešdienas vakarā gluži pirms Bauskas TREJUPEI bija jakāpj uz skatuves, tirdziņš un visa Esplanāde tika lietus pielieta un Pērkona grandiem piegrandīta. Tirdzinieki samitruši un Trejupes klausītāju pulciņš arīdzan pamucis. Bet Trejupe no triju upju pilsētas Bauskas turējās braši dažu atsaucīgāko klausītāju un līdzidancotāju iedvesmota. Skanēja i rudzu druvas, i Jumja dziesmas, i jauki romantiskajos dančos plandījās košie brunči. Prieks tika gam kājām, gan ausīm, gan acīm.

Rīgas Skolēnu pils KOKLE šurpnākot bija sapelnījusi daudz siltas saules un atsaucīgu klausītāju pulku. Pašu dzirksteļošā muzicēšana un sadancošana līdzi aizrāva arīdzan klausītājus. KOKLES jaunības līksmība ir lipīga kā ziedputekšņu mirdzums ziedos.


Tukuma MIZKALNIEKU Līga Cvetkova par savas kopas uzstāšanos raksta, lūk ko: Bijām laikā, beidzām laikā.Nodziedājam 19 alus dziesmas,cienājām atsaucīgākos skatītājus ar alu un banbangām. Stāstījām par alus tradicijām un nozīmi, krogus nostāstus no pieciem Milzkalnes krogiem. Lija lietus, bet tas tikai tāpēc,ka kāds no skatītājiem, vai arī mums, sapnī bija redzējis alu. Kad vairāk lija, skatītāju bija mazāk, kad pieklusa lietus, skatītāju bija. Mūsu vairāk ieteikums - turpmāk vajadzētu sarunāt ar tuvējo kafejnīcu, lai nebūtu par tualeti jāmaksā l,2 lati, jo pateicoties labai atskaņošanai, kafejnīcas viesi priekšnesumus klausījās un applaudēja. Lai vasara vēl ilgi nebeidzās!

Tārgales KĀNDLA nāk no vietas ar tik teiksmainu vārdu un līdzi nes teiksmainus ziemeļu stāstus un ziemeļu zīmes. Līvu KĀNDLA latviski nozīmē kokle. Un kokle ir viņu karogā. Jā, tur ir arī jūra - daudzveidīgā, gan balta, gan zilizaļa, gan kāpas, gan mežs ... bagāts bija KĀNDLAS stāsts un neizstāstāms skanējums viņu melodijās. Kā atmiņa no tālas pagātnes tiem latviešiem, kas nav līvi. Jā, un KĀNDLAS Helgi pat būrās ar ziemeļu rūnām un tur varēja šo to labu par sevi uzzināt arī jūsu stāsniece, Saule Gunta.

Vidrižu DELVE arī stāstīja teiku - par pasaules radīšanos un par lāci, par mūžīgo un sadarbīgo, par saskanīgo un savīto un par to, kas tepat, par to, kas debesīs, par sauli un mēnesi, ai, - par visu to, kas mums ikdienā apkārt, par to, no kurienes mēs nākam un kurp ejam. Un tie īstenie DELVES draugi, kas šo brīnumu baudīja, tika vēl pie kāda brīnuma - pie maza stariņa no DELVES īstenotā Līdzināšanas rituāla - lai viņu (atkalnojauna) līdzinātajiem un viņu dzimtām arī turpmāk košs un labā bagāts turpmākais kopālaiks!

Pieredzes bagātā Siguldas kopa SENLEJA bija nesusi pilnu grozu lauku zāļu burvības, stāstus par šīs burvības lietā likšanu, dalīšanos ar saldenajām, smaržīgajām, arī rūgtenajām, sīvajām un reibinošajām zāļu slotiņām un pušķīšiem. Un ne tik to vien - siguldiešiem līdzi bija daža laba novadu dziesma - kā veltījums rīdziniekiem, kuŗos taču visu novadu spožums un daudzveidīgais raksturs satecējis. Jā, arī danči bija, - gan līdzi dancojamie, gan tik rādāmie.

GUDENIEKU SUITI rādīja un izdziedāja vienu no vedību jeb kāzu godu rituāla sastāvdaļām - līgavas un līgavaiņa pošanu un izvadīšanu no mājām.

Šīs vasaras un Rīgas un Valsts svētku nedēļas folkloras programmu noslēdz mūspašu Rīgas GRODI - rādot un līzi dejot aicinot - ar sasveicināšanās un atsveicināšanās dziesmu un deju rotu - atgādinot, ka ik godos, ik tikšanās reizē mēs arvien kā pirmos viesus aicinām Māru, Laimu, Dievu - tad i mūsu tikšanās, i atvadīšanās, i tālākceļa norisēm būs divkāŗš vērtums un svētība.

Šai reizē Folkloras kopu svēku koncertu sērija izskanējusi - lai skanētu atkal citreiz - UZ TIKŠANOS! Uz sadziedāšanos un sadancošanos citā svētku reizē!

Zaļās Dzīves skola Esplanādē

Divas nedēļas Rīgas Esplanādē kopā ar Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopām paiet jaukā dziedāšanā un sadziedāšanā, danocošanā un sadancošanā, muzicēšanā, ieklausīšanās un līdzidarbošanās priekā.

GRODI - Rudzu lauka svētība
GRODI - Rudzu lauka svētība
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC