XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
6. Starptautiskā Ģikšu danču nakts ( 14. janvāris 2012. ) Komentēt drukāt

2012.gadā no 14.janvāra plkst. 20.00 līdz 15.janvāra plkst. 6.00 Amatas novada kultūras centrā Ģikšos notiks 6. Starptautiskā Ģikšu danču nakts, uz kuru aicināts ikviens dancot un muzicēt gribētājs no visas Latvijas un pasaules.

Ģikšu danču naktsJau sesto gadu pēc kārtas Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” organizē Starptautisko Ģikšu danču nakti, un sesto gadu pēc kārtas Ģikši uz vienu nakti kļūst par Danču galvaspilsētu, kas ik gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku un apmeklētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un citām pasaules valstīm. Danču naktī tiek spēlētas un dejotas tradicionālās latviešu, igauņu, lietuviešu, krievu, baltkrievu, ungāru, franču un citu tautu dejas, tādas, kādas tās saglabājušās pēc pierakstiem, cilvēku atmiņās, sākot no 17.gadsimta sākuma, līdz 20. gadsimta 30. gadu balles dejām – tādām kā lambetvoks, krakovjaks, polkas, mazurkas un citas.

Šogad danču naktī piedalīsies –
Cēsu danču klubs, Rīgas danču klubs, folkloras kopas „Dandari” (Rīga), „Putni”(Lēdurga), „Raksti” (Jēkabpils), „Maskačkas spēlmaņi” (Rīga), „Upīte” (Viļakas novada Upīte), Latvijas dūdinieku grupa,
Nobedad noorukid (Igaunija) – Igaunijas jaunie muzikanti /līdz 18 gadiem/. Saspēlējušies tautas muzikantu nometnēs, arī Tartu danču klubā,
Eesti lõõtspillid – Dienvidigaunijas diatonisko akordeonu spēlmaņi spēlē dančus un dzied joku dziesmas.
Lustijad – muzikanti no visas Igaunijas, kas vienmēr un jebkur labprāt spēlē kopā, Tartu danču klubs /Igaunija/, Viļņas Danču klubs /Lietuva/, tautas mūzikas un deju grupa „Žemaitukas” /Klaipēda/, Baltkrievijas danču muzikanti.

Visas nakts garumā tiks spēlēti, dejoti un mācīti latviešu, lietuviešu, igauņu un citu tautu danči, modes dejas, kadriļas, mazurkas, polkas, valši, varēs dejot un piedalīties muzikantu saspēlēs.
Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt maiņas apavus, ūdeni, groziņu – ja gribēsi uzkost, guļammaisu - ja vēlēsies pārnakšņot! Tēja būs!
Muzikantiem ieeja bez maksas, dancotājiem ieeja pret ziedojumiem!
Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds, Amatas novada dome, organizē Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”.


Papildus informācija par Ģikšu danču nakti - pasākuma norisi, dalībniekiem, Tradicionālās kultūras iniciatīvu centru „KasTe”:
Inese Roze - Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja, Ģikšu danču nakts organizatore
Tālr.:29199870
E-pasts:

 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/